субота, 15.08.2020

Звернення до Міністра економічного розвитку і торгівлі України Шеремети П.М. щодо проекту Закону України «Про внесення змін до Закону України «Про державний ринковий нагляд і контроль нехарчової продукції»

Міністру економічного розвитку

і торгівлі України

П.М. ШЕРЕМЕТІ

Шановний Павле Михайловичу!

На сайті Міністерства економічного розвитку і торгівлі України, для громадського обговорення, розміщено проект Закону України «Про внесення змін до Закону України «Про державний ринковий нагляд і контроль нехарчової продукції», яким передбачається запровадження штрафів до підприємців від 8500 до 25500 гривень за перешкоджання у проведенні перевірки характеристик продукції органами державного ринкового нагляду.

Разом з цим, Закон України «Про державний ринковий нагляд і контроль нехарчової продукції» тільки почав реалізовуватись на практиці та викликає багато запитань як у підприємців, так і у контролерів. Більше того, норми закону передбачають диференціацію органів контролю, а отже необхідність підприємства у визначенні їх відповідності перед перевіркою.

Запровадження штрафів, передбачених Проектом, призведе виключно до створення чергового корупційного важелю, до тінізації виробництва та торгівлі, що не забезпечить споживача продукцією належної якості.

Всеукраїнським об’єднанням малого та середнього бізнесу «Фортеця» було проведено обговорення серед підприємців щодо необхідних змін у сфері ринкового нагляду та сформовано пропозиції до Закону України «Про державний ринковий нагляд і контроль нехарчової продукції» (порівняльна таблиця додається).

Так, малий та середній бізнес, у своїх пропозиціях, виходить з того, що не розповсюджувач, а безпосередньо виробник має нести відповідальність за якість та безпечність продукції, яка вводиться в обіг.

Такий підхід дозволить забезпечити відповідність продукції,  що виробляється та ввозиться на митну територію України, встановленим вимогам до моменту  її  випуску у вільний обіг та усуне корупційний важіль тиску контролюючих органів на розповсюджувачів продукції.

Просимо Вас врахувати надані пропозиції при доопрацюванні проекту Закону України «Про внесення змін до Закону України «Про державний ринковий нагляд і контроль нехарчової продукції», як такі, що відображають інтереси малого та середнього бізнесу України та слугуватимуть його розвитку.

 

Додаток:

- порівняльна таблиця до Закону України «Про державний ринковий нагляд і контроль нехарчової продукції» від 02.12.2010 № 2735-VI – на 8 арк.

 

З повагою,

Виконавчий директор

Всеукраїнського об’єднання малого

та середнього бізнесу «ФОРТЕЦЯ»                                            Андрій МАНЖЕЛІЙ

 

Пошук на сайті

Вхід на сайт