середа, 28.10.2020

Звернення до Кабінету Міністрів України щодо налагодження роботи державних реєстраторів

Кабінет міністрів України

 

У відповідності до законодавства України, спеціально уповноваженим органом з питань державної реєстрації є Державна реєстраційна служба Міністерства юстиції України, яка регламентує роботу державних реєстраторів, а організаційне та матеріально-технічне забезпечення роботи державних реєстраторів здійснюють виконавчі комітети органів місцевого самоврядування.

Через таке подвійне підпорядкування практично в усіх областях України постійно існують проблеми в роботі державних реєстраторів, які не тільки стимулюють корупцію через багатоденні черги, але й створюють небезпеку порушення прав власності українців через перевантаженість державних реєстраторів.

Яскравим приладом безладдя в роботі державних реєстраторів є Шевченківський район міста Києва – люди стають в чергу опівночі, приймають їх тільки до обіду і щоб попасти до реєстратора потрібно витратити декілька днів.

Відповідального за таку ситуацію немає (копії листів Укрдержреєстру та КМДА додаються).

Для забезпечення нормального доступу суб’єктів підприємницької діяльності до отримання послуг державних реєстраторів (платних !), пропонуємо:

- доручити Міністерству юстиції України розробити нормативне навантаження на одного реєстратора і визначити їх чисельність у відповідності до кількості суб’єктів на території;

- внести зміни до рішень Уряду, які регламентують штатну чисельність державних реєстраторів;

- визначити єдиний порядок ведення електронної черги до державних реєстраторів – не поденної (корупційної), а накопичувальної (прозорої), а також передбачити роботу державних реєстраторів з суб’єктами протягом усього робочого дня.

Додатки:

- копія листа Украдержреєстру від 19.07.2012 №2290/8-12-7.3/2;

- копія листа Виконавчого органу КМДА, Головного управління з питань регуляторної політики та підприємництва Комісія з реорганізації від 20.07.2012 №058-03/1321.

 

Голова Всеукраїнського об’єднання

малого та середнього бізнесу «Фортеця»                                                   Оксана Продан

 

Пошук на сайті

Вхід на сайт