понеділок, 26.10.2020

Звернення до Голови ДПС України щодо плати за спеціальне використання води

Голові

Державної податкової  

служби України

Клименку О.В.

Шановний Олександре Вікторовичу!

Всеукраїнське громадське об’єднання «Фортеця» отримало лист-відповідь Державної податкової служби України від 13.06.2012 року № 9948/6/23-500114 щодо визначення платниками збору за спеціальне використання води з 01.01.2012 року суб’єктів господарювання, які обрали спрощену систему оподаткування.

В листі ДПСУ визначено обов’язок для суб’єктів господарювання, які обрали спрощену систему оподаткування, сплачувати збір за спеціальне використання води на підставі відсутності в переліку податків і зборів, від яких звільнені платники єдиного податку відповідно до п.297.1 ст.297 Податкового кодексу України збору за спеціальне використання води, однак при цьому не враховані інші норми Податкового кодексу України.

Так, пунктами 324.2. та 324.3. статті 324 Податкового кодексу України об'єктом оподаткування збором за спеціальне використання води визначена вода, яка використовується для потреб гідроенергетики,  потреб водного транспорту та рибництва.

Пунктом 323.1 статті 323 Податкового кодексу України визначено перелік суб’єктів господарювання, які є платниками збору за спеціальне використання води, до яких належать: підприємства гідроенергетики, водного транспорту та рибництва.

Таким чином, платники податків, які не займаються зазначеними видами діяльності, не мають обов’язку сплачувати збір за спеціальне використання води незалежно від обраної системи оподаткування.

Зважаючи на зазначене вище, просимо Вас видати лист – роз’яснення щодо відсутності обов’язку сплачувати збір за спеціальне використання води платниками податків, які не використовують воду для потреб гідроенергетики,  водного транспорту чи рибництва.

З повагою,

Голова Всеукраїнського об'єднання

малого та середнього бізнесу «Фортеця»                            Оксана ПРОДАН

 

ВІДПОВІДЬ ДПС УКРАЇНИ

 

Пошук на сайті

Вхід на сайт