п'ятниця, 09.06.2023

Відповідь Управління пенсійного фонду України в м. Житомирі на запит щодо порядку та строків подання звіту про суми нарахованої заробітної плати застрахованих осіб, на яку нараховано і з якої сплачено страхові внески

ПЕНСІЙНИЙ ФОНД УКРАЇНИ

УПРАВЛІННЯ ПЕНСІЙНОГО ФОНДУ УКРАЇНИ В м. ЖИТОМИРІ

ЖИТОМИРСЬКОЇ ОБЛАСТІ

вул. Перемоги, 55, м. Житомир, 10003, тел. (0412) 42-09-05, факс 42-49-91, Код ЄДРГЮУ 37927490


Голові Житомирського обласного осередку

Всеукраїнського об'єднання підприємців

малого та середнього бізнесу "Фортеця"

Мяснову І.П.

На Ваш лист повідомляємо, що порядок, строки подання звіту про суми нарахованої заробітної плати (доходу, грошового забезпечення, допомоги, компенсації) застрахованих осіб, на яку нараховано і з якої сплачено страхові внески, та суми нарахованого єдиного внеску до управлінь Пенсійного фонду України в районах, містах, районах у містах та його форму встановлює Порядок формування та подання страхувальниками звіту щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, затверджений постановою правління Пенсійного фонду України від 08.10.2012 №22-2 та зареєстрований в Міністерстві юстиції України 01.11.2010 року за №1014/18309. Згідно пункту 3.2. розділу III цього Порядку, фізичні особи-підприємці, у тому числі ті, які обрали спрощену систему оподаткування, самі за себе і за членів сім'ї, які беруть участь у провадженні підприємницької діяльності; особи, які забезпечують себе роботою самостійно - займаються незалежною професійною діяльністю, а саме науковою, літературною, артистичною, художньою, освітньою або викладацькою, а також медичною, юридичною практикою, в тому числі адвокатською, нотаріальною діяльністю, або особи, які провадять релігійну (місіонерську) діяльність, іншу подібну діяльність та отримують дохід безпосередньо від цієї діяльності, за умови, що такі особи не є найманими працівниками чи підприємцями, самі за себе формують та подають до органів Пенсійного фонду звіт один раз на рік до 1 квітня року, наступного за базовим звітним періодом. Базовим звітним періодом для них є календарний рік. Звіт подається за формою, згідно з додатком 5 до цього Порядку.

Одночасно повідомляємо, що на даний час Пенсійним фондом України розроблено проект постанови правління Пенсійного фонду України «Про внесення зміни до постанови правління Пенсійного фонду України від 08.10.2012 №22-2». Одним із питань, що розглядаються у данному нормативному документі, є форми та строки подання звітності до органів Пенсійного фонду фізичними особами-підприємцями.

У разі затвердження даної постанови Пенсійним фондом України та реєстрації її в Міністерстві юстиції України, Вас буде повідомлено додатково.

 

Перший заступник начальника            Р.Ю.Гощицька

 

Пошук на сайті

Вхід на сайт