п'ятниця, 09.06.2023

Підприємці наполягають на економічній доцільності зменшення ставки єдиного внеску

Актуальним питанням для розвитку економіки України є велике навантаження на фонд оплати праці та завелика ставка єдиного внеску для самозайнятих осіб та фізичних осіб – підприємців. Саме цей фактор стримує зростання розміру заробітної плати, створює підстави для виплати заробітної плати «в конвертах», призводить до тенізації  підприємництва.

Єдиний соціальний внесок, що роботодавці сьогодні сплачують за своїх найманих працівників у країнах світу  16 - 25%, а в Україні майже 40%. У зв’язку з цим за ініціативою ВО підприємців малого та середнього бізнесу «Фортеця», Кабінетом Міністрів України в травні 2011 року,  було створено робочу групу з метою вивчення, опрацювання матеріалів та надання пропозицій для внесення змін до законодавчих актів України. Результатом діяльності робочої групи став  законопроект по зниженню ставки єдиного соціального внеску до базової ставки 18,1%, що на сьогодні знаходиться в Кабінеті Міністрів України.

З метою прискорення вирішення цього актуального питання ВО підприємців малого та середнього бізнесу «Фортеця» ініціювало проведення всеукраїнської акції на підтримку розробленого законопроекту аби була політична воля для його затвердження. В рамках цієї акції розпочато збір підписів під листом – зверненням до Президента В.Ф.Якуковича на підтримку ініціативи по зменшенню ставки єдиного внеску. На сьогоднішній звернення день вже підтримали декілька тисяч підприємців Чернігівської області.

Регіональною радою підприємців Чернігівської області одноголосно було підтримано звернення до Губернатора В.М. Хоменко в якому зазначено, що в сучасних умовах  високої тенізації економіки країни, лише рішучі кроки по зміні діючого законодавства, що регулює питання сплати єдиного  внеску роботодавцями та підприємцями, дозволить вирішити питання  виведення частини економіки з тіні.  Регіональна рада підтримала зазначений законопроект та звернулася до Губернатора надіслати  пропозицію до Президента України – В.Ф.Януковича, в підтримку ініціативи по зменшенню ставки єдиного внеску.

26 квітня 2012 року від всіх регіонів країни планується передача першої частини зібраних підписів до адміністрації Президента. Збір підписів продовжується.

Звіт по круглому столу можно подивитися тут http://www.gorod.cn.ua/news_34991.html

Кількість зареєстрованих фізичних осіб-підприємців у Чернігівській області за даними ПФ м. Чернігова

Статистичні данні по Чернігівській області

 

Пошук на сайті

Вхід на сайт