п'ятниця, 09.06.2023

Звернення голови Миколаївської обласної профспілкової організації працівників малого та середнього бізнесу «Єднання» Герасимчук О.А. до підприємництва Миколаївської області

Шановні підприємці

Впродовж багатьох років малий та середній бізнес України потерпає від безсистемної та здирницької політики держави. Періодично складова влади змінюється, ми чуємо звинувачення на адресу попередньої влади та обіцянки, що нова влада зробить суспільство заможним, а економіку України конкурентоздатною, але при зміні влади змінюється тільки те, що йде перерозподіл економічного ресурсу держави, змінюються «власники» національних багатств - не змінюється тільки відношення до народу, економіка України занепадає, народ бідніє, світова спільнота не має поваги до  України. Підприємництво постійно звинувачують в ухиленні сплати податків, а відповідно і в тому що з їх вини пенсіонери живуть на межі злиднів, при цьому не інформують народ України, що в державі запроваджена здирницька система оподаткування, абсолютно не посильна для підприємництва. Цей факт признаний всією світовою спільнотою.

Як результат, Україна при такому багатому природному ресурсі, такому працьовитому народі обіймає останні місця по основним показникам розвитку.

Часта зміна законодавства, бажання влади зарегулювати ведення бізнесу, корупція з боку чиновницького апарату, незаконні та несанкціоновані перевірки контролюючими органами - ці та інші фактори призвели до зменшення кількісного та якісного складу підприємців, до зменшення в суспільстві інтересу до здійснення підприємницької діяльності.

Два роки тому, влада в  по спіхах розробила нову модель податкового законодавства під назвою «Податковий кодекс», при втіленні якого обіцяла прорив в економіці, легалізації тіньових потоків, покращенню соціальних стандартів життя народу, особливо пенсіонерів. Бізнес миттєво відреагував на нововведення масовими акціями, заявивши : «Кодекс - документ, який зруйнує економіку України, а в першу чергу знищить малий та середній бізнес» та вимагав зупинити прийняття такого згубного для економіки України закону.  Тільки спільними зусиллями ми зберегли спрощену систему оподаткування, але наших зусиль не вистачило на зупинення прийняття всього Податкового кодексу.

Через два роки влада признала публічно, що Податковий кодекс не став стимулятором  розвитку економіки України та не ліквідував умов існування «тіньового сектору», не вивів заробітню плату з «конвертної» в легальну, адміністративні заходи довели свою неефективність. Влада визнала, що основною причиною відходу економіки в тінь є високе податкове навантаження, яке є показником неефективності діючих сьогодні ставок податків, що призвело до ще більшого зниження обсягів виробництва і торгівлі. Чинна податкова система знищила вітчизняного виробника особливо сільгоспвиробника, зате дала всі преференції та стимули для розвитку виробництва в Китаї і Турції.

Існуюче навантаження на фонд заробітної плати створило умови для виплат «конвертних зарплат», не дало можливості підвищенню заробітних плат працівників, позбавило більшу частину населення України  гідного пенсійного забезпечення.

Через два роки, визнавши свою недолугість, влада знову взялась за реформування запропонувавши нову концепцію оподаткування. Але ми вже бачимо, що їх бажання створити належні умови для розвитку України через нову систему оподаткування  знову завдасть суттєвого удару по економіці України і в першу чергу по малому та середньому бізнесу.

Таким чином, розроблена та презентована фіскальним органом – ПОДАТКОВОЮ СЛУЖБОЮ система оподаткування, є не що інше як «новий симбіоз, аналогів якого в світі не існує» про це заявив особисто голова ДПА України Олександр Клименко.

Що запропоновано:  

1. До загальної системи оподаткування  вводиться додатково 3-й податок - Податок з обороту 2.5%, при умові зменшення ставки Податку на додану вартість з 20% до 7%., що в результаті призведе до  збільшення податкового навантаження на бізнес майже втричі. Як результат - бізнес остаточно піде в тінь, ще більшими темпами  буде розвиватись корупція так як зросте розмір «відкупних» у тих хто наділений правом контролю. ПДВ на імпорт складе 12%, при цьому відшкодування  буде враховуватись тільники  5%, а 7% буде лягати на собівартість продукції. Влада пропонує відмінити всі пільги по ПДВ, а це призведе до різкого зростання вартості ліків, медичного обладнання, стануть дорожчими шкільні посібники, обкладеться додатковим податком сільгосппродукція, що призвете до різкого зростання вартості продукції у вітчизняних виробників хліба, кондитерських виробів, м’ясо-молочної, консервної та інш. продукції.  

2. Вводиться новий податок - збір до Пенсійного фонду з придбання іноземної валюти в розмірі 3% ( раніше він складав 0.5%, а з 2011р. був відмінений повністю).  

3. Відміняється «Збір на розвиток виноградарства, садівництва та хмелярства», при цьому зростає акциз на виробництві лікеро-горілчаних  виробів, що знову призвете до зростання цін.  

4. Відміняються пільги по Податку на прибуток.  

5. Податок на доходи фізичних осіб з 15%(17%) «розщеплюється» на 20%,15%,10%, при цьому відміняється застосування податкової пільги, що застосовувалась при нарахуванні низьких заробітніх плат, а це не що інше як удар по гаманцям  бідних верств населення.  

6. Не зрозуміло, чи буде існувати спрощена система оподаткування, в презентованій програмі їй місця не знайшлось.

Один єдиний позитив в поданій системі змін - зменшення навантаження на фонд заробітної плати з 37% -49% до 18.6% за що бізнес бореться більше 10 років.

При розробці нової концепції податкової реформи, як свого часу і при розробці податкового Кодексу, розробники знову проігнорували запропоновану малим бізнесом нову модель розвитку підприємництва, основою якої є зменшення податків з 26 до 7 при докорінній зміні підходу до адміністрування .

Бізнес достатньо доказав свою спроможність в законотворчості та активній громадянській позиції при відстоюванні своїх інтересів, адже єдиним законом, що практично не потерпів змін, є виписаний нами Закон «Про спрощену систему оподаткування», завдяки якому відбулись суттєві позитивні зміни як для бізнесу так і для наповнення бюджету.

Виходячи з наведеного, ми не можемо допустити чергової бездарної реформи, заручниками якої стане бізнес і держава в цілому, а владі наполегливо рекомендуємо  дослухатись до пропозицій бізнесу.

В даний час підприємці в різних областях України презентують своє бачення майбутньої України, обговорюють шляхи втілення в життя своїх Вимог та пропонують «Ідеальну» модель осередкам політичних партій та кандидатам в народні депутати по мажоритарним округам.

Миколаївська обласна профспілкова організація 14 вересня 2012р. проводитиме ряд заходів, направлених на висвітлення проблем, що несе нова податкова реформа, запропонована владою та презентує «нову модель розвитку бізнесу в Україні», запропоновану бізнесом України. На зустріч з Вами приїздять лідери підприємницьких об’єднань з Миколаївщини, Чернігова, Житомира, Черкащини, Хмельницької, Херсонської та Київської областей та м. Києва. Це ті лідери, які вели Вас на Майдан, разом з Вами відстоювали права підприємців. Це ті, хто писав для Вас Закон «Про спрощену систему оподаткування» та відстояли для Вас дворічний мораторій на перевірки, внесли безліч змін до Податкового кодексу та інші закони. Очолює  делегацію голова  Всеукраїнського громадського об’єднання малого та середнього бізнесу «Фортеця» Оксана Продан.

14 вересня 2012р. буде проводитись «круглий стіл» на який запрошені лідери громадських об’єднань з регіонів України, лідери підприємництва Миколаївської області, представники влади, органів місцевого самоврядування, податківці, керівники Пенсійного фонду, фонду тимчасової втрати працездатності, центру зайнятості.

Проведення заходу заплановано в залі газети «Рідне Прибужжя» за адресою вул. Нікольська, 46  з 10:00 до 12:00.год. На засідання «круглого столу» запрошені всі ЗМІ.

Оксана Продан зустрінеться з керівниками фермерських господарств, та фермерами області. Проведення зустрічі заплановано 14.09.12р. в залі Обласної ради профспілок за адресою вул.. Лягіна 2 ( біля драматичного театру на вул. Адміральська) з 10:00 до 12:00 год. Вхід вільний.

З 12:00 до 13:00 буде проведено прес-конференцію зі ЗМІ.

З 14 години буде розпочато зустріч лідерів громадських об’єднань на чолі з Оксаною Продан з підприємництвом Миколаївської області. Зустріч проводитиметься за адресою Лягіна, 2 в приміщенні Обласної ради профспілок.

Запрошуємо всіх, кому не байдужа доля підприємництва.

Разом будемо вирішувати, що будемо робити, щоби не допустити прийняття нової руйнівної для економіки України податкової реформи. Разом обговоримо нову модель розвитку підприємництва України, за яку було проголосовано на Всеукраїнському з’їзді малого та середнього бізнесу 17 травня 2012р.

Звертаю увагу, зустрічі з підприємцями не носять політичного характеру, голова профспілки Герасимчук О. А. в депутати не балотується.

З повагою до підприємництва

Голова обласної профспілки працівників

Малого та середнього бізнесу                                               Герасимчук О. А.

 

Пошук на сайті

Вхід на сайт