неділя, 01.11.2020

Резолюція акції протесту підприємців Черкаської області від 26.12.2011р.

Резолюція

акції протесту підприємців Черкаської області від 26.12.2011р.

 

Ми, учасники акції протесту, які прибули з різних міст Черкаської області та з міста Черкаси, висловлюємо свій протест проти запровадження ЗУ «Про захист персональних даних» № 2997-VI та проти ЗУ «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення відповідальності за порушення законодавства про захист персональних даних» № 3454 –VI від 02.06.2011р., проти високої ставки єдиного соціального внеску , проти постійних змін і новацій у законодавстві, та проти високих штрафних санкцій, щодо виконання податкового законодавства.

Запровадження ЗУ «Про захист персональних даних» № 2997-VI несе за собою порушення наших конституційних прав і порушує цілий ряд конституційних положень. Більш того він не захищає персональні дані , а навпаки дає доступ до персональних даних органам державної влади та органам місцевого самоврядування, тому що на них покладений контроль за виконанням Закону та в статті 19 передбачено, що ці органи мають право на безперешкодний та безоплатний доступ до персональних даних відповідно до їх повноважень. Так , наприклад, в статутах громадських організацій закладено , що нікому та ні в якому разі персональні дані членів організації не надаються. З прийняттям Закону №2997 – VI цей принцип буде зруйнований і може використовуватися недобросовісними можновладцями для переслідування членів громадських організацій, бо вони будуть мати доступ до бази персональних даних членів організації. Назва Закону не відповідає його сутті.

Враховуючи те, що з 01.01.2012 року наступає відповідальність за невиконання норм Закону у вигляді величезних штрафів (від 6300.0 до 17000.0 грн.) та можливої кримінальної відповідальності , а в той же час відсутність методичних рекомендацій щодо виконання норм Закону, відсутність затвердженого типового положення , відсутність чіткого визначення терміну «база персональних даних», відсутність будь якої служби на місцях, яка повинна була поширювати інформацію і проводити роз’яснення , серед підприємницької спільноти почався ажіотаж – всі масово почали відправляти заяви до ДСЗПД, навіть на самих себе, що призвело до величезних черг та перевантаження роботи почтових відділень.

Просимо голову Черкаської Облдержадміністрації Тулуба С.Б. донести до Президента України що підприємці Черкащини вимагають призупинити дію ЗУ «Про захист персональних даних» , доопрацювати його, назначити відповідальну структуру у регіонах, яка буде вести роз’яснювальну роботу, переглянути міру відповідальності та відтермінувати відповідальність за порушення цього Закону до 01.01.2013 року.

По – друге , в зв’язку з прийняттям недоопрацьованого Податкового Кодексу , різні Міністерства та Відомства видають велику кількість Порядків, Постанов, Наказів з великим запізненням, і як правило невиконання закладених там норм тягнуть за собою штрафні санкції. Не зважаючи на те, що впродовж року діяла стара спрощена система оподаткування , підприємців все одно постійно « лихорадило». Підприємцям не має часу займатися бізнесом, бо вони ледве встигають слідкувати за змінами в законодавстві та стояти в чергах, щоб здати вчасно різноманітні звіти. Так було з деклараціями на податок з доходів фізичних осіб в січні та лютому (потім відмінили), потім звіт по формі 1ДФ, який заставляли здавати навіть тих, хто не має найманих працівників, потім запровадження екологічного податку для всіх без винятку, що призвело до подвійних штрафних санкцій: за несвоєчасну сплату та несвоєчасну здачу звіту ( зараз теж відмінено), на даний час форма 20-ОПП, про яку об’явили 15 грудня2011р і зобов’язали здати її до нового року. А ще з’явилася величезна проблема в зв’язку з набранням чинності 07.05.2011р ЗУ «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо скасування свідоцтва про державну реєстрацію юридичної особи та фізичної особи – підприємця» № 3205. Підприємцям прийшлося неодноразово брати витяг або виписку в реєстраційній палаті, на що також потрачено багато часу і коштів. З нового року міняються КВЄДи і підприємці знову повинні відволікатися від роботи та стояти в черзі до реєстраційній палати.

Зважаючи на вищевикладене вимагаємо накласти мораторій на штрафні санкції на період з 01.07.2011р до 01.01.2013р на період адаптації Податкового Кодексу.

З метою спрощення ведення бізнесу, всі новації в законодавстві повинні проходити обговорення в Регіональних Радах підприємців та в Раді підприємців України з залученням представників фіскальних органів.

Для підприємців є дуже обтяжливою сума єдиного соціального внеску. В зв’язку з різким зростанням мінімальної заробітної плати, навантаження на підприємців постійно зростає і на початок 2012 року буде становити – 373.0 грн, а на кінець 2012 року майже 400.0 грн. та ще плюс єдиний податок та утримання найманого працівника. А у підприємця ще велика кількість накладних розходів, такі , як оренда, оплата за комунальні послуги та інше. Тому є пропозиції ВГО малого та середнього бізнесу «Фортеця» по зниженню єдиного соціального внеску , який на даний час розглядається Урядом України. Ці пропозиції підтримали депутати місцевих рад деяких міст України.

З метою збереження малого бізнесу вимагаємо від Президента України, Уряду та ВРУ змінити ставки єдиного соціального внеску з 34.7% до 18.1 – 20.2% .

 

Від учасників акції протесту

Голова Черкаської міської профспілки «Солідарність»

Голова Ради підприємців Черкащини

О.Ф.Ракова

 

Пошук на сайті

Вхід на сайт