п'ятниця, 09.06.2023

Звернення до податкової адміністрації м. Черкас щодо відміни здачи звіту по формі 5-ОПП і 20-ОПП

Заступнику начальника

податкової Адміністрації

в. місті Черкаси,

начальнику відділу з оподаткування фізичних осіб

Ковалю О.М.

 

З моменту запровадження в дію Податкового Кодексу, підприємці досі зіштовхуються з негараздами, які породжуються різноманітними трактуваннями та листами ДПА України.

Тому, вважаємо, що в деякі норми ПК необхідно внести більш чіткі формуліровки , щоб не було можливості по різному трактувати ті чи інші статті ПК.

1. П 14.1.223 ст. 14 ПК прописати так : Розміщення відходів - зберігання та захоронення відходів у спеціально відведених для цього місцях чи об'єктах и т.д.

2. П.240.5 ст.240 викласти в такій редакції «Не є платниками податку за розміщення відходів у спеціально відведених для цього місцях чи на об'єктах суб'єкти господарювання, які не мають дозволу на утилізацію, а заключають договори з відповідними суб'єктами господарювання , які мають дозвіл уповноваженого центрального органу виконавчої влади у сфері поводження з відходами, та ті суб'єкти господарювання, які мають ліцензію на збирання і заготівлю відходів і далі по тексту.

Такі зміни в тексті дозволять не вимагати податківцям сплачувати екологічний податок усім суб'єктам господарювання, а тільки тим, хто має дозвіл на утилізацію, як це було раніше. По - друге це уникнення подвійного оподаткування. По - трете це можливість не попасти підприємцю під штрафи за несвоєчасну сплату і несвоєчасну здачу звіту.

3. Досі суперечливим є пункт 176.2 ст. 176. Не тому, що він неясно прописан, а тому, що є Лист ДПА № 1020 від 24.12.2010р. Де п.157 зобов'язує здавати 1ДФ підприємцям, навіть тоді, коли вони не мають найманих працівників, що протирічить ст.. 177.8 ПК. Тому необхідно в п. 157 Листа ДПА № 1020 внести зміни, а саме : виключити в лапках слова «підпункт 165.1.36 п. 165 ст.165 розділу ¡V Кодексу».

4. П.139.1.12 ст.139 ПКУ виключити , тому що він створює нерівні умови конкуренції. Необхідно повернутися до норм, коли загальносистемними могли працювати з фізичними особами - підприємцями, що сплачують єдиний податок.

Відмінити ЗУ N9 3205-іу від 07.04.2011р. « Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо скасування свідоцтва про державну реєстрацію юридичної особи та фізичної особи - підприємця». Або внести зміни, щодо використаня копії витяга з Єдиного державного реєстру, якій (витяг) видається один раз і назавжди.

Відмінити здачу звіту по формі 5-ОПП і 20-ОПП, або не застосовувати штрафні санкції за неподання таких звітів, (п.1 ст.117 ПКУ).

 

Голова ЧМПО ЧОП «Солідарність»

Ракова О.Ф.

 

Пошук на сайті

Вхід на сайт