п'ятниця, 09.06.2023

Резолюція Круглого столу «Легальна зарплата сьогодні – достойна пенсія завтра» від 16.06.2011р.

Резолюція

Круглого столу «Легальна зарплата сьогодні – достойна пенсія завтра»

від 16.06.2011р.

 

Ми, учасники круглого столу, хочемо звернути увагу органів влади на те, що останнім часом економічна ситуація в країні не тільки не покращується, а навпаки, значно погіршується. Відбувається широке згортання легальної підприємницької діяльності. Дрібний бізнес на грані  виживання, про розвиток підприємництва в загалі не йде мова. Ми розуміємо що запропоновані законопроекти про працю, розробленні Міністром соціальної політики під керівництвом Тігіпко С.Л.,  направленні на боротьбу з тіньовою заробітною платою, що призводить до великих втрат місцевих бюджетів та пенсійного фонду. Це має на меті забезпечити  соціальну стабільність та захистити найманих працівників.  Натомить, ми вважаємо що цього не буде досягнуто поки не буде зменшено навантаження на заробітну плату, яке не повинно перевищувати 18 -20 %. До цього будь-які запропоновані владою репресивні  законодавчі зміни працювати не будуть. За розрахунками підприємців  будь-який бізнес не може сплачувати податків більше ніж 40%. У той час, як зараз, навантаження на ФОП складає - 36.8%. За таких обставин відбувається згортання  підприємницької діяльності. Роботодавець змушений звільнювати найманих працівників, які продовжують поповнювати ряди безробітних.

По- друге:  нас непокоїть збільшення штрафних санкцій та відсутність адекватної відповідальності контролюючих органів. Ми маємо багаторічний досвід  того,  як вміють вимагати взятки різні контролюючи органи. Чим більше штрафні санкції, тем більше поле для корупції. Оскільки, підприємцю вигідніше заплатити 5-10 тисяч грн. тому, хто  перевіряє, чим 34 тисячі грн. штрафу.

Стаття 259-1 проекту ЗУ «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо мінімальних розмірів оплати праці та гарантій їх забезпечення)» дає необґрунтовано  широкі  права та повноваження державному інспектору праці. При цьому жодних гарантій що це  не  призведе до зловживань нечистих на руку  ділків.

 Ми категорично проти того, що б накладались  штрафні санкції на тих працівників, які відмовляються надавати пояснення  посадовим особам.  По – перше, це порушення прав людини та  Конституції України. Всі ми добре розуміємо, чому працівник змушений працювати без трудового договору, і   чому роботодавець змушений йти на порушення. В цьому не завжди є їх вина, оскільки, держава повинна зменшити навантаження на заробітну плату та забезпечити  належне заохочення представників малого бізнесу до створення нових робочих місць .

Ми, учасники круглого столу не підтримуємо вищезазначені законопроекти, вважаємо за доцільне  наполягати на проведенні їх належного доопрацювання, врахуванні  всіх пропозицій малого та середнього бізнесу, а також на приведенні законодавчих актів  у відповідність з нормами антикорупційного законодавства.  

 

За дорученням підприємців

Голова Ради підприємців

Черкащини                                                                               О.Ф.Ракова

 

Пошук на сайті

Вхід на сайт