п'ятниця, 09.06.2023

Звернення Черкаської міської профспілкової організації ЧОП "Солідарність" до Голови Ради підприємців при КМУ щодо законопроекту №7142

«СОЛІДАРНІСТЬ»

Черкаська міська профспілкова організація

Черкаської обласної профспілки «Солідарність»

 Голові Ради підприємців при

Кабінеті  Міністрів України,

Народному депутату України

КОЗАЧЕНКУ  Л. П.Копія:  керівнику Секретаріату

Ради підприємців при КМУ

Забловському А. В.

Щодо проекту Закону України

№7142 «Про внесення змін до

Податкового Кодексу України

Та деяких законодавчих актів

України щодо заходів з детініза-

ції обігу товарів і послуг »

від 27.09.2017р.

 

 

 

Шановний Леоніде  Петровичу!

Черкаська    профспілка підприємців занепокоєна тим, що  27.09.2017 року у Верховній Раді України зареєстровано проект Закону України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо заходів з детінізації обігу товарів і послуг» реєстр. №7142, авторами якого є народні депутати України  Фролов М. О., Чекіта Г. П., Демчак Р. Є., Гуляєв В. О., Шинкович А. В.

Прийняття проекту ЗУ №7142  фактично знищить спрощену систему оподаткування, тому що проект передбачає  здійснення платниками єдиного податку оприбуткування та обліку отриманих (придбаних) товарів на підставі первинних документів, що підтверджують отримання (придбання) товарів. Виконати норму що пропонується внести до п.п 296.1.2 Податкового Кодексу України  «зобов’язати  забезпечити зберігання первинних документів, що підтверджують отримання (придбання) ними товарів не менш як 1095 днів з дати їх відображення в Книзі обліку доходів і витрат, а у випадку невнесення відомостей про такі документи до Книги обліку доходів і витрат – не менш як 1095 днів з дати їх складання» не можливо, бо товари , які підприємці придбають на оптових ринках  та базах  заходять на митну територію України поза митницею, і тому  документів на товар не має. Держава повинна, перш за все , спочатку перекрити потоки контрабандного товару,навести порядок на митниці, та на оптових ринках, а потім вимагати первинні документи у кінцевих реалізаторів товару. Без цього підприємці малого бізнесу змушенні будуть закрити свою діяльність, бо первинних документів просто не їснує.

В липні цього року вже була спроба внести на розгляд ВРУ подібний Законопроект № 6758 «Про внесення змін до Податкового Кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо заходів з детінізації обігу товарів, послуг та уніфікації обігу доходів та витрат фізичними особами – підприємцями». Але цей Законопроект  спричинив  великий негативний суспільний резонанс  серед представників малого підприємництва, і автори цього Законопроекту відкликали його та зняли з реєстрації.

Також необхідно  зазначити, що законопроект №7142 містить норми, які негативно вплинуть на умови ведення малого та середнього бізнесу, такі як:
впровадження нового обов'язкового  реквізита  розрахункового  документу - QR-коду, що додатково збільшить витрати малого та середнього бізнесу при використанні РРО;

багатократне  збільшення  штрафів для підприємців за порушення  законодавства у сфері застосування реєстраторів розрахункових операцій та впровадження додаткових механізмів податкового контролю без спрощення процедури адміністрування, без надання можливості використання гаджетів в якості РРО та умовно безкоштовного програмного забезпечення для них.

Враховуючи вище викладене, Черкаська міська профспілка «Солідарність» вважає неприпустимим прийняття Верховною Радою України проекту Закону України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо заходів з детінізації обігу товарів і послуг» від 27.09.2017 реєстр. №7142 та, відповідно, просить не підтримувати даний законопроект при його можливому  розгляді у Верховній Раді України

Сподіваємося на Ваше розуміння та підтримку в даному питанні.

З повагою,

Голова ЧМПО ЧОП «Солідарність»                             О.Ф.Ракова

 

Пошук на сайті

Вхід на сайт