п'ятниця, 09.06.2023

Звернення Черкаської міської профспілкової організації Черкаської обласної профспілки «Солідарність» до Голови ВРУ щодо необхідності підтримки та прийняття законопроекту 5711

 

«СОЛІДАРНІСТЬ»

Черкаська міська профспілкова організація

Черкаської обласної профспілки «Солідарність»


 

Народному депутату України,

голові Верховної Ради України

ПАРУБІЮ А. В.

 

Шановний Андрію Володимировичу!

1 січня 2017 року вступив в силу ЗУ «Про зміни до деяких законодавчих актів України»  № 1774 – VIII. Зміни, які внесенні до Статті 265 КЗпП « Відповідальність за порушення законодавства про працю», де юридичні та фізичні особи - підприємці, які використовують найману працю, несуть відповідальність у вигляді штрафу у разі: недопущення до проведення перевірки з питань додержання законодавства про працю, створення перешкод у її проведенні та виявлення неоформлених найманих працівників – у стократному розмірі мінімальної заробітної плати, встановленої законом на момент виявлення порушення. На сьогоднішній день  це складає 320 тисяч грн. Розмір штрафу зовсім не відповідає доходу підприємців. Вони у рік не мають такого валового обороту. Інші штрафні санкції , щодо порушення законодавства про працю теж занадто високі.  Так  за одного неоформленого найманого працівника  фінансова санкція 96 тисяч грн, та плюс адміністративна від 8 тисяч грн до 17 тисяч грн. Тобто будь-яке порушення Законодавства про працю прирівнюється до тяжких  крімінальних  правопорушень. Це шлях до розорення бізнесу, як малого  так і великого. Введення нереальних розмірів штрафів, за які суб’єкти підприємництва та посадові особи відповідають усім своїм майном, стане неминуче причиною для ліквідації,закриття чинних робочих місць, зменшення виробництва товарів і послуг, обсягів торгівлі, що призведе до збільшення відсотку тінізації економіки. 

Підприємці Черкащини провели круглий стіл та засудили такі неадекватні Закони  та Постанови. 

За дорученням підприємців міста Черкаси та Черкаської області  звертаємося до Вас як голови Верховної Ради України, Ваших колег – народних депутатів України з клопотанням щодо включення до порядку денного пленарних засідань ВРУ для розгляду та прийняття проекту Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо врегулювання Адміністративної відповідальності за порушення трудового законодавства» - реєстр. № 5711 від 25.01.2017р.

Сподіваємося на Ваше розуміння та підтримку в даному питанні.

Голова ЧМПО ЧОП «Солідарність»                                 О.Ф.Ракова

 

 

Пошук на сайті

Вхід на сайт