неділя, 01.11.2020

Резолюція Форуму підприємців малого та середнього бізнесу Черкаської області 26.10.2016 року

Резолюція

Форуму підприємців малого та середнього бізнесу Черкаської області.

м. Черкаси                                                                                                     26 жовтня 2016 року

Учасники Форуму: підприємці, лідери громадських організацій малого та середнього бізнесу  Черкаської області, проаналізувалистан економіки в Черкаській області  та дійшли висновку, що порівняно з 2014 роком обсяг виробництва, обсяг експорту та імпорту  значно скоротився. З 7686 зареєстрованих підприємств,  тільки 5843 сплачують податки, решта просто не працює. Обсяг експорту скоротився з

900 млн. доларів США до 488.5 млн. доларів США, обсяг імпорту з 500 млн. до 246.5 млн. На 29% скоротився обсяг прямих іноземних інвестицій. Середня заробітна плата порівняно з 2014 роком зросла на 30%  при тому, що ціни на продукти харчування та комунальні послуги в сукупності зросли на 300%.

Різкій спад купівельної  спроможності населення, обвал гривні, підвищення тарифів на комунальні послуги та інші, вище перелічені, чинники негативно вплинули на малий та середній бізнес.В супереч публічних заяв влади, проводити реформи та боротись з корупцією, сприяти розвитку економіки та підприємництва,приймаються рішення, які боляче б’ють по легальному бізнесу, обмежують їх фінансові ресурси, схиляють їх до шкідливої економії, тим часом надають зелене світло панівній в Україні касті олігархів,  розвитку тіньової економіки та нелегальній підприємницькій діяльності.

Для подолання негативних наслідків економічної кризи, вимагаємо термінового вирішення  наступних питань:

 1. I. Покращити  умови  ведення бізнесу. 

Щорічна зміна умов ведення бізнесу та розмірів його оподаткування приводить до негативних наслідків підприємницької діяльності, не ефективного використання ресурсів МСБ, нищить його планування та рентабельність.  Штрафні санкції за порушення  підприємницької діяльності МСБ, що визначені ПК, ТК та   ЗУ № 2735, № 2736 суттєво завищені, не є стимулюючим та дисциплінарним  фактором, а  направлені на знищення  суб’єктів господарювання МСБ. Непередбачені  коливання валютного ринку порушують економічну стабільність  та приводять до вимивання (і так мізерних)обігових  коштів у підприємців.

1. Верховній Раді України на законодавчому рівні заборонити КМ України підписувати Меморандуми та брати кредити МВФ без попереднього оприлюднення та обговорення депутатами ВРУ умов, запропонованих МВФ. 

2. Привести у відповідність з доходами (суттєво зменшити )  розмір штрафних санкцій за порушення чинного законодавства у сфері підприємницької діяльності МСБ.

3. Продовжити мораторій на проведення перевірок МСБ контролюючими органами, провести оптимізацію роботи цих органів, підвищити відповідальності посадових осіб органів, що здійснюють такі функції, у тому числі за рахунок поширення дії Закону України "Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності" на податкові органи. 

 1. 4. Забезпечити незмінність податкових норм та умов ведення бізнесу терміном на 6-8 років. 
 2. 5. Верховній Раді України на законодавчому рівні, ввести відповідальність  посадових осіб за порушення встановленої норми регламенту (півроку до початку нового бюджетного року)  та норм Бюджетного (ст..27) та Податкового (ст..4 та ст..12) Кодексів в частині ухвалення та вводу в дію Законів та інших законодавчих актів, що регулюють підприємницьку діяльність. Неприпустимо приймати зміни до Податкового Кодексу у грудні місяці та вводити їх в дію з 1 січня нового бюджетного року. Такі рішення дуже негативно впливають на розвиток бізнесу та планування місцевих бюджетів.
 3. 6.    Місцевим органам самоврядування не порушувати п.4.1.9 ст.4 та п.12.3.4 ст.12 ПКУ та приймати рішення про встановлення місцевих податків та зборів за піврокудо їх впровадження  та своєчасно оприлюднювати прийняті рішеннядо 15 липня  поточного року, що передує бюджетному періоду.
 4. 7. Зберегти спрощену систему оподаткування (ССО), індексувати обсяг виручки відповідно до розміру інфляції та збільшити встановлений обсяг виручки для всіх груп ССО.
 5. 8.    Розробити та втілити державну та міжнародну програми  пільгового кредитування малого та середнього бізнесу, доступну для кожного ФОП.
 6. 9.   Знизити фіскальний тиск на фонд оплати праці, спростити адміністрування податків та обов’язкови платежів. 
 7. 10.    Направити зусилля держави  на спрощення звітності суб’єктів господарювання (в т.ч. звітність за обіг  підакцизних товарів,   відмінити звітність РТ, РА та штрафні санкції в розмірі   17 000 грн. за порушення термінів здачі цих звітів) та на спрощення механізму розрахунків при визначені суми податків. При запровадженні системи щоденного обліку при транспортуванні алкогольних та тютюнових виробів провести консультації з бізнесом.
 8. 11.     Відмінити Порядок Мінагрополітики № 39 від 10.02.16р.

12.  Верховній Раді України внести зміни до ПКУ п.165.1.24 ст.165. Відмінити Форму 3ДФ для сільських дворів, що породило знищення заготівельних організацій, корупцію на митниці та різко зменшило надходження валютних коштів до бюджету. Замість довідки 3-ДФ запровадити видачу всіма покупцями (усіх форм власності і форм оподаткування) с/г продукції закупівельних квитанцій єдиного зразка, затвердженого КМУ з послідуючим перерахуванням 0.5 – 0.6% від закупленої продукції до ПФУ для щорічного підвищення пенсій для пенсіонерів, які вирощують с/г продукцію.

 1. 13.   Ввести рівні умови повернення ПДВ для всіх учасників підприємницької діяльності, без їх дискримінації. Суб’єктам  господарювання   у   сфері   сільського господарства повернути з 01.01.2017 року Спеціальний режим оподаткування ПДВ у розмірі 20 %.
 2. 14.   Зняти плату з РРО за використання серверу (1.00 грн. в день, з кожного апарату). Відмінити КУРО для тих, хто використовує РРО як таку, що веде до подвійного обліку та штрафних санкцій. Відмінити обмежуючий термін (7 років) використання касових апаратів.
 3. 15.    Забезпечити рівні умови конкуренції: органам місцевого самоврядування розробити та втілити в життя програму боротьби з тіньовою підприємницькою діяльністю та стихійною торгівлею. Звітувати суспільству про досягнені результати.
 4. 16.    Внести зміни до постанови КМУ № 1548 від 25.12.96р. про регулювання цін на  послуги не лише на ринках, а й на базах та в торгових центрах. Розробити механізм регулювання орендної плати на цих соціально – значущих об’єктах.

17.  Верховній Раді України запровадити мораторій на індексацію вартості землі до 2020 року. Внести зміни до ст. 274. 1 ПКУ «Ставки земельного податку за земельні ділянки, нормативну грошову оцінку яких проведено».  Пропозиції надаються до резолюції.

18. Внести зміни до Наказу № 18/15/21/11 від 27.01.2006р. та відмінити коефіцієнти, які характеризують функціональне використання землі. КФ 2.5 для земель комерційного призначення  створює нерівні умови оплати за землю, тому що на землях транспорту та зв’язку та на землях промисловості також займаються комерційною діяльністю, але КФ =1. (Пропозиції додаються до листа).

19. Знизити розмір пайового внеску при здачі об’єкту в експлуатацію з 10% до 1-2% від проектної вартості обєкту. Встановити громадський контроль за використанням цих коштів за призначенням:на розвиток інфраструктури міст, сіл та селищ.

 1. 20.   Верховній Раді України розгорнути широке обговорення з бізнесом нової моделі системи оподаткування з використанням новітніх технологій  за принципом «податки платять всі» -5%з продажу та 10% з заробітної плати.

21.  На законодавчому рівні зобов’язати  місцеві органи самоврядування щорічно приймати плани розвитку підприємництва та виділяти кошти  до регіонального фонду підтримки підприємництва не менше 1% доходної частини місцевих бюджетів.

 1. 22.   Верховній Раді України усунути неузгодженості окремих положень ЗУ та ПКУ, що регламентують діяльність с/х обслуговуючих кооперативів. (Пропозиції додаються.)

23.  До стабілізації економіки України, відновити державні дотації виробникам товарів першої необхідності.

 1. II. Зменшити тарифи на спожитий газ,електроенергію та ЖКП для населення,

ФОП та юридичних осіб та не допускати в подальшому його різкого зростання. 

Різке збільшення  вартості газу (560%) привело до різкого зростання ЖКП, гарячої води та електроенергії, що в свою чергу неминуче спричинить різке зростання цін на товари і послуги. Зростання цін на товари першої необхідності різко погіршать  рівень соціального захисту найменш захищених верств населення, незалежно від розміру отриманих субсидій на ЖКП.

 1. Встановити тариф на газ для споживачів, з врахуванням об’ємів вітчизняного виробництва, відповідно до вимог Конституції України  та соціально-економічного стану громадян України, не змінювати тариф на протязі року. Законодавчо закріпити і надати можливість приватним домоволодінням укладати договори на поставку природнього газу з юридичними особам,які займаються його реалізацією (окрім облгазів).

2.Зменшити  вартість підключення нових споживачів до електромережі та відкрити суспільству її економічне обґрунтування. На законодавчому рівні дозволити приватним енергетичним компаніям надавати послуги з електропостачання для громадян України, ФОП та юридичних осіб.

3.Спростити юридичну процедуру та скоротити строки видачі дозвільних документів кінцевому споживачу на встановлення альтернативного опалення (твердо – паливних котлів, доручити  Міністерству екології).

4.Відкрити суспільству складову тарифу на газ та енергоносії та ввести громадський контроль за діяльністю  НКРЕ КП(у кількості дві особи від кожної області), заради громадського впливу на порядок ціноутворення та формування тарифів. Спірні, не вирішенні питання між сторонами, вирішувати у міжнародному арбітражному суді при ТППУ.

5.  Доручити незалежній Європейській інспекції розробити та впровадити методику з оцінки якості газу та енергоносіїв у кінцевого споживача. На законодавчому рівні, впровадити постійний контроль за якістю газу та енергоносіїв у мережі і підвищити відповідальність за порушення норм якості газу та електроенергії   у мережах.

 1. III. Звітувати суспільству про ефективні та дієві результати  боротьби з корупцією та тіньовою економікою, на яку держава витрачає мільярди коштів.

1.Мобілізувати зусилля держави у боротьбі з корупцією на досягнення кінцевої цілі та звітувати перед суспільством про досягненні результати та вартість проведеної роботи.

 1. 2.     На законодавчому рівні ліквідувати схеми виведення капіталу з України в офшорні зони.
 2. 3.   Забезпечити виконання норм Конституції України, щодо використання корисних копалин. ВР України прийняти закони, що регламентують діяльність видобутку бурштину.

4. Міським та селищними радам забезпечити прозорість проведення закупівель товарів та послуг  в системі «Прозоро» для допорогових сум.  

5. Міським та селищним радам відкрити реєстр усіх вільних та займаних земельних ділянок. У вільному доступі,  на сайті виконавчих комітетів, надати  повну інформацію про вільні земельні ділянки з кадастровими номерами.  Про займані ділянки надати інформацію, щодо:власника, цільового призначення на момент відведення ,  цільового використання по факту та  вказати суму фактично  сплачених коштів за землю за кожен рік.

6. Зобов’язати місцеві органи самоврядування при прийнятті рішень, які стосуються великої кількості громадян, дотримуватися регламенту регуляторної процедури обговорення з територіальною громадою.

7. Терміново приступити до реформи судової гілки влади .

8. Створити тимчасову депутатську слідчу комісію по розслідуванню діяльності національного банку України за період з 2014 року по 2016р.на предмет економічного обґрунтування обізціньювання гривні більше, як у 3 рази, використання золотовалютних резервів, використання коштів на рефінансування комерційних банків з подальшою  їх ліквідацією.

 1. IV. Підвищити споживчий попит населення.

 1. 1. Відновити  індексацію пенсій з врахуванням рівня інфляції та ліквідувати перекіс у  співвідношенні  між  мін/мах зарплатами згідно  світових норм (1:10).
 2. 2. Негайно ввести дворівневу систему пенсійного забезпечення з оплатою роботодавцем лише ЕСВ першого рівня (мінімальна пенсія, яка враховує лише стаж). Другий рівень повинен забезпечити собі сам працівник за рахунок своїх доходів.
 3. На законодавчому рівні заборонити відчуження квартир у населення за несплату  за спожитий газ, електроенергію, воду та ЖКП та заборонити ці дії колекторним фірмам.
 

Пошук на сайті

Вхід на сайт