п'ятниця, 30.10.2020

Протокол зустрічі заступника начальника Головного управління пенсійного фонду України в Київській області В.П. Тертишного, представників управління Пенсійного фонду України у м. Білій Церкві з головою Спілки дрібних підприємців Л.С. Яценко

ПРОТОКОЛ №1

зустрічі заступника начальника Головного управління пенсійного фонду України в Київській області В.П. Тертишного, представників управління Пенсійного фонду України у м. Білій Церкві з головою Спілки дрібних підприємців Л.С. Яценко

04 квітня 2012 року                                      м. Біла Церква

 

 

ПРИСУТНІ 6 осіб:

— керуючий справами виконавчого комітету Білоцерківської міської ради Дудко Ніна Іванівна;

— заступник начальника Головного управління Пенсійного фонду України в Київській області Тертишний Валерій Павлович;

— голова Спілки дрібних підприємців Яценко Людмила Степанівна;

— начальник управління Пенсійного фонду України у м. Білій Церкві Дебольська Віра Іванівна;

— перший заступник начальника управління Пенсійного фонду України у м. Білій Церкві Голубець Володимир Іванович;

— начальник юридичного відділу управління Пенсійного фонду України у м. Білій Церкві Івашев Євгеній Володимирович.

 

ПОРЯДОК ДЕННИЙ ЗУСТРІЧІ:

Normal 0 false false false RU X-NONE X-NONE 1. Обговорення питання щодо сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування згідно чинного законодавства України, який є обов'язковим для підприємців, у тому числі тих, хто обрав спрощену систему оподаткування.

РОЗГЛЯД ПИТАНЬ ПО СУТІ:

По першому питанню порядку денного СЛУХАЛИ:

— Яценко Л.С., яка зазначила, що Спілкою дрібних підприємців в повній мірі, неухильно виконується рішення Білоцерківської міської ради від 12.01.2012 року в розрізі вжиття заходів по детінізації здійснення підприємницької діяльності, пошуку дієвих компенсаторів наповнення бюджету Пенсійного фонду України в аспекті зменшення розміру єдиного податку. Зазначено, що законодавчо встановлений розмір єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування не відповідає реаліям сьогодення, звернуто увагу на низький рівень обізнаності суб'єктів підприємницької діяльності із відповідним законодавством, що в свою чергу тягне за собою погіршення дисципліни сплати внесків з боку суб'єктів підприємницької діяльності, високий рівень правового нігілізму серед даної категорії населення. При цьому, Яценко Л.С. звернула увагу, на те, що таке незнання положень чинного законодавства України штовхає суб'єктів підприємницької діяльності до послуг третіх осіб, які за сплату грошових коштів обіцяють примарні послуги із звільнення від обов'язку по сплаті єдиного внеску, що, в свою чергу призводить до застосування заходів фінансового впливу з боку управління Пенсійного фонду України у м. Білій Церкві, і, як наслідок, до збільшення соціальної напруги у м. Білій Церкві. З метою вирішення зазначеної ситуації запропоновано збільшити частоту інформування суб'єктів підприємницької діяльності щодо порядку обчислення і сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, акцентуванням па можливих заходах матеріального впливу до порушників законодавства. Задля вирішення зазначеної ситуації, Спілкою дрібних підприємців, також, організовано регіональний Центр законодавчих ініціатив.

 — Тертишного В.П., яким висловлено вдячність Спілці дрібних підприємців за проведену роботу. Констатовано, що органи Пенсійного фонду України є органами державної виконавчої влади, до компетенції яких не належить прийняття Законів України, встановлення, зміни чи скасування розмірів та порядку нарахування та сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування. Зазначено, що органами фонду перманентно проводиться інформаційно-роз'яснювальна робота серед суб'єктів підприємницької діяльності щодо нарахування і сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування. При цьому, зауваження щодо збільшення частоти інформування суб'єктів підприємницької діяльності про порядок обчислення і сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування із акцентом на можливих заходах матеріального впливу до порушників законодавства, можливих шкідливих наслідках звернення до третіх осіб з метою уникнення законних обов'язків перед Державою, а також на беззаперечній необхідності звернення до органів Пенсійного фонду України із будь-яких питань, пов'язаних із нарахуванням та сплатою єдиного внеску за необхідною безоплатною допомогою, прийнято до уваги.

— Дудко Н.І., якою наголошено на тому, що реалізація дієвих заходів по детінізації підприємницької діяльності, пошуку дієвих компенсаторів наповнення бюджету Пенсійного фонду України в аспекті зменшення розміру єдиного податку, зняття соціальної напруги можливо лише при комплексній взаємодії та належному діалозі між органами Пенсійного фонду України та громадськими організаціями, що представляють інтереси суб'єктів підприємницької діяльності. Підтверджено, що управлінням Пенсійного фонду України у м. Білій Церкві за сприяння виконавчого комітету Білоцерківської міської ради постійно проводиться інформаційно-роз'яснювальна робота серед суб'єктів підприємницької діяльності щодо нарахування і сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, навіть при тому, що абсолютна більшість друкованих та телевізійних засобів масової інформації м. Біла Церква належать до приватної власності.

ВИРІШИЛИ:

1. Управлінню Пенсійного фонду України у м. Білій Церкві та Спілці дрібних підприємців збільшити інтенсивність інформаційно-роз'яснювальної роботи серед серед суб'єктів підприємницької діяльності щодо нарахування і сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, із акцентом на можливих заходах матеріального впливу до порушників законодавства, можливих шкідливих наслідках звернення до третіх осіб з метою уникнення законних обов'язків перед Державою, а також на беззаперечній необхідності звернення до органів Пенсійного фонду України із будь-яких питань, пов'язаних із нарахуванням та сплатою єдиного внеску за необхідною безоплатною допомогою.

2. Управлінню Пенсійного фонду України у м. Білій Церкві та Спілці дрібних підприємців із порушниками законодавства щодо нарахування і сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування провести індивідуальну інформаційно-роз'яснювальну роботу.

Н.І. Дудко
В.П. Тертишний
Л.С. Яценко
В .І. Дебольська
В.І. Голубець
Є.В. Івашев

 

Пошук на сайті

Вхід на сайт