четвер, 08.06.2023

Щодо наявності первинних документів у підприємців, які торгують на ринках у першій групі

Добрий день пані Оксано! Звертаються до Вас підприємці з Тернопільської обл. Ми торгуємо на ринку 1 група єдиний податок, і крім цього податкова нас лякає, якщо ми немаємо накладної на товар, то потрібно здавати квартальну форму 1 ДФ і платити 15% прибутковий податок на суму товару, і при перевірці представляти всі накладні і копію свідоцтва про реєстрацію того підприємця, в якого закуплено товар. Чи передбачено це в податковому обліку для 1 групи чи це видумки нашої податкової. Дякуємо за відповідь!

 


 

Шановні підприємці, Податковим кодексом не передбачено обов’язку приватного підприємця вести облік товарних запасів та мати первинні документи. Спрощенці ведуть облік виключно доходів, а відповідальність у спрощенців може наступати в зв’язку з неправильністю обчислення, повноти сплати єдиного податку, та своєчасністю подання податкових декларацій.
Первинні документи необхідні підприємцям для підтвердження безпечності товарів, які вони реалізують, контроль за безпечністю товарів покладено на органи ринкового нагляду, а не на податкову, тому їх вимоги неправомірні.   

З повагою, Дмитро Куценко
юрист Всеукраїнського об’єднання
малого та середнього бізнесу «ФОРТЕЦЯ»

 

Пошук на сайті

Вхід на сайт