п'ятниця, 09.06.2023

Відкритий лист Голови Місцевого осередку ГО "Фортеця" у Полтавській області Балицького І.Ц. щодо першочергових реформ, яких потребує малий та середній бізнес

Шановні друзі!

ГО «Фортеця» за час існування виконала титанічну роботу щодо зміни законодавства, яке регулює підприємницьку діяльність. На превеликий жаль, зміна законодавства не поліпшила бізнес-клімат в Україні, навпаки він погіршується, курс гривні знижується, купівельна спроможність знижується, ділова активність знижується, інвестиційний клімат погіршується, тіньовий сектор економіки збільшується, соціальна напруга збільшується. Небажання влади виконувати свої обов’язки призводять до того, що суспільство бере на себе виконання окремих обов’язків влади ( захист Батьківщини, забезпечення армії, припинення діяльності організованої злочинності, яка «дахується» депутатами та посадовцями, люстраційні процеси). В світі останніх подій ( безкарність вбивць Небесної сотні, хабарників, прибічників терористів, казнокрадів та корупціонерів, дітей-мажорів, неможливість без хабара відстояти в суді законні права підприємців) суспільство стоїть за крок до того, щоби перебрати на себе функцію судів, це буде означати кінець держави.

Влада не звертає на підприємців та наші громадські організації уваги тому, що ми лише просимо трохи поліпшити наше економічне становище замість того, щоби вимагати створення для бізнесу умов, які забезпечать країні стрімкий розвиток.

Сьогодні влада імітує реформи. Зменшення одного податку веде, лише, до збільшення іншого. Влада шукає т.з. «компенсатори» за рахунок підприємців, які намагаються працювати в законодавчому полі. Компенсація зменшення надходжень після зниження податків може бути, лише, за рахунок виводу бізнесу з тіні та збільшення інвестицій. Хто пропонує інший шлях це – захисники існуючої корупційно-олігархічної системи. І це повинно стати однією із тез нашого розуміння сьогоднішньої ситуації.

Боротьба влади з тінню зводиться до намагань відмінити спрощену систему оподаткування. Ми маємо заявити, що спрощена система сьогодні це - можливість вижити і не збанкрутіти в умовах тотальної корупції і тотальних конкурентних перевагах на боці тіньового бізнесу.

Ми, також, маємо дати визначення нашого розуміння тіні.  Підприємці, які займаються підприємницькою діяльністю без необхідних документів, або дозволі. Також це ті, хто за хабар уникають сплати податків та обов’язкових платежів. Приклади: нелегальні заправщики на дорогах, стихійні ринки, ринок таксі, підпільні цехи і майстерні, конвертаційні центри та ін.

Причина їх існування – необов’язковість виконання законів після дачі хабара.  Влада це бачить і знає, але нічого не робить, бо прибуток від цієї діяльності йде в кишені саме їй. Замість дій ми чуємо розмови про необхідність глибоких систематичних реформ, що на мові влади означає – ми ще не все украли, будемо робити це і далі..

В цих умовах, щоби не допустити сповзання країни в економічну прірву ми, як громадська організація, яка представляє собою демократичний інститут суспільства, повинні дати чіткий орієнтир громадянам-підприємцям, які розувірилися у владі та можливості здійснити зміни демократичними методами. Ми повинні висловити свої ставлення до ситуації та процесів, які відбуваються в суспільстві, закликати підприємців в демократичний спосіб долучатися до примушення влади проводити необхідні реформи.

Отже:

1. ВО ГО «Фортеця» констатує імітацію президентською, законодавчою та виконавчою владою економічних реформ.

2. ВО ГО «Фортеця» заявляє про існування тіньового сектору економіки не за рахунок спрощеної системи оподаткування, а за рахунок толерантного ставлення влади до можливості вести підприємницьку діяльність без  дозвільних, або реєстраційних документів.

3. ВО ГО «Фортеця» заявляє про те, що збільшення надходжень до бюджетів усіх рівнів повинно відбуватися лише за рахунок виведення економіки з тіні та залучення інвестицій.

4  ВО ГО «Фортеця» заявляє, що влада здійснює маніпуляції, які блокують необхідні реформи.

5. Закликаємо підприємців єднатися задля здійснення демократичними методами тиску на владу задля проведення реформ та зменшення тіньового сектору економіки.

6. Ставлення  влади до тіньового бізнесу не толерантне , а заохочуване, тому щочим більше тіньвого бізнесу тим більші їх доходи.

7. Збільшення доходів до бюджету повинни проходити не за рахунок інфляції, а за рахунок збільше виробництва та реалізації товарів(послуг).

8. Податковий  прес не зменшено , а саме збиткові декларації по податку на  прибуток  не  приймають, декларації по ПДВ з відємним значенням податківці  не  бажають  приймати. При проведенні перевірок обовязково необхідно  донарахування  до  бюджету,  інакше іде просто "пресування" платника податку.

9. В  той же час високопоставлені чиновники продовжують будувати собі хороми.Чому ніхто не питаю за які прибутки іде будівництво?

 

Пошук на сайті

Вхід на сайт