середа, 06.07.2022

Звернення Голови осередку ГО "Фортеця" у м. Києві та Київській області Бойко С.Я. до Президента України щодо підтримки законопроекту №1718 від 13.01.2015 року

Президенту України

П.О. ПОРОШЕНКУ

Шановний Пане Президенте!

28.12.2014 року Верховною Радою України прийнято Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо реформування загальнообов’язкового державного соціального страхування та легалізації фонду оплати праці» від 28.12.2014 № 77-VIII та Закон України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо податкової реформи» від 28.12.2014 № 71-VIII, якими внесено кардинальні зміни у податкове законодавство та законодавство у сфері соціального страхування, до запровадження яких з 01.01.2015 року виявились не готовими ні підприємці, ні контролюючі органи.

Осередком Всеукраїнського об’єднання малого та середнього бізнесу «Фортеця» у м. Києві та Київський області було проведено засідання,  на якому обговорено проблемні питання діяльності малого та середнього бізнесу з 2015 року, серед яких найгострішими для підприємців стали питання застосування платниками єдиного податку реєстраторів розрахункових операцій та реформування у сфері загальнообов’язкового державного соціального страхування. За результатами засідання підготовлено узагальнену позицію бізнесу, яку направлено на розгляд депутатам Верховної Ради України.

Запровадження РРО для платників єдиного податку другої і третьої групи призведе до збільшення витрат підприємців на придбання та обслуговування РРО, послуги бухгалтерів та оплату штрафів, що вплине на підвищення цін на товари та послуги для населення, а також закриття підприємницької діяльності. В час, коли Україна веде війну на Донбасі та хиткого курсу національної валюти, коли ціни на товари і послуги не відповідають доходам громадян, таке податкове нововведення призведе до непередбачуваних наслідків.

Також знаючи Вашу принципову позицію в боротьбі з корупцією звертаю Вашу увагу, що дія вищезазначених законів призведе до збільшення корупційної складової так як підприємці, закриваючи офіційно свою діяльність, залишаться на своїх робочих місцях і ті податки які б вони мали сплатити державі (єдиний податок та ЄСВ) підуть у кишеню недобросовісним чиновникам. А враховуючи політичну та економічну ситуацію в державі, коли надходження до  бюджету мали б бути спрямовані на підтримку армії та на розвиток оборонної промисловості  впровадження норм цього закону є несприйнятливим.

На сьогодні у Верховній Раді України зареєстровано законопроект, у розробці якого приймали безпосередню участь представники малого та середнього бізнесу та підприємницьких об’єднань, прийняття якого дасть змогу підприємцям здійснювати свою діяльність, сплачувати податки та наповнювати Державний бюджет України, - проект Закону України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законів України (щодо застосування реєстраторів розрахункових операцій) від 13.01.2015 року реєстр. №1718.

Виходячи з вищезазначеного, просимо Вас врахувати позицію малого та середнього бізнесу і підтримати необхідність прийняття змін, запропонованих у проекті Закону України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законів України (щодо застосування реєстраторів розрахункових операцій) від 13.01.2015 року реєстр. №1718.

З повагою,

Голова місцевого осередку

ГО «ФОРТЕЦЯ» у м. Києві та

Київській області                                                                                 Світлана БОЙКО 

 

Пошук на сайті

Вхід на сайт