четвер, 08.06.2023

Малий і середній бізнес буде тиснути на владу з вимогою створити умови для розвитку приватної ініціативи в Україні

Підприємці розробили власну модель умов ведення бізнесу, яка забезпечить кардинальну зміну економічної системи та розвиток підприємництва в Україні. Для того, щоб вона буле реалізована, малий і середній бізнес готовий тиснути на владу та переконувати політиків в її доцільності.

Один з напрямків запропонованої підприємцями системи стосується принципів податкової політики. Зокрема, підприємці пропонують обмежитися 7 податками, серед яких податок з кінцевого продажу ; податок на прибуток; єдиний податок; плата за землю та нерухомість; плата за природокористування; податок з доходів фізичних осіб, який сумарно з єдиним соціальним внеском не повинен перевищувати 25% та імпортне мито.

«Ми наполягаємо на тому, що кількість податків повинна бути мінімізована з забезпеченням їх прозорості, при цьому повинні бути проведені фінансова та податкова амністіі. Крім цього, повинна бути передбачена нульова ставка єдиного податку для тих самозайнятих осіб, які виживають з доходами менше 150 мінімальних заробітних плат на рік, але не йдуть просити допомоги у держави» – наголошує голова Всеукраїнського об’єднання малого і середнього бізнесу «Фортеця» Оксана Продан.

Крім цього, підприємці вимагають від держави зменшити свій вплив на бізнес та звести до нуля випадки втручання в господарську діяльність.

«Малий і середній бізнес, замість того, щоб займатися своєю справою та розвивати її, весь час відбивається від незаконних і неаргументованих вимог різноманітних контролюючих органів. А в перервах між цим заняттям намагається заробити кошти на сплату зарплат, всіх податків і відрахувань. Існуюча система працює не для розвитку економіик, а проти підприємливих людей. І ми будемо наполягати на тому, щоб система була змінена», – говорить Оксана Продан.

Підприємці також пропонують прийняти ряд змін, які стосуються питань прозорості власності, судочинства, персональної відповідальності чиновників, впливу держави на бізнес і т.д.

«Держава повинна регулювати тільки питання безпечності товарів і послуг у відповідності до європейських стандартів та регламентів. І все. Має бути встановлений відкритий реєстр виключних вимог усіх державних органів до кожного виду діяльності за КВЕДами. Крім цього, потрібно запровадити єдиний прозорий документообіг в усіх органах влади та місцевого самоврядування, ввести єдиний відкритий реєстр землі та нерухомості з визначенням власників, створити єдині незмінні умови для усіх органів влади щодо державних закупівель. І це не вичерпний перелік нововведень, які ми пропонуємо. Але найголовніше, що за кожною нашою пропозицією стоїть проект готового рішення і ми готові його відстоювати до тих пір, доки вони не будуть втілені в життя. Причому, робити це різноманітними методами. І парламентськими, і інформаційними, і вуличними», – підсумувала Оксана Продан.

 

Пошук на сайті

Вхід на сайт