субота, 10.06.2023

Електронний підпис не на захищених носіях можна використовувати до 31 травня 2022 року

Введення обов’язкового використання засобів кваліфікованого електронного підпису чи печатки, які мають вбудовані апаратно-програмні засоби, що забезпечують захист записаних на них даних від несанкціонованого доступу, від безпосереднього ознайомлення із значенням параметрів особистих ключів та їх копіювання (захищених носіїв особистих ключів (токенів)) відтерміновано до 31 травня 2022 року.

21 лютого 2022 року Всеукраїнське об'єднання малого та середнього бізнесу «ФОРТЕЦЯ» звернулося до Прем’єр-міністра України Д. Шмигаля та Віце-прем’єр-міністра — Міністра цифрової трансформації М. Федоріва щодо неможливості використання з 5 березня 2022 року кваліфікованих сертифікатів для удосконаленого електронного підпису чи печатки, які наразі використовуються суб’єктами господарювання, у зв’язку із закінченням експерименту, передбаченого постановою Кабінету Міністрів України від 3 березня 2020 року № 193.

Міністерство цифрової трансформації України у своєму листі від 29 квітня 2022 року зазначило, що змінами до постанови Кабінету Міністрів України від 09.12.2020 № 1236 «Про встановлення карантину та запровадження обмежувальних протиепідемічних заходів з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2» передбачено, що на період дії карантину, який продовжено до 31 травня 2022 року, тимчасово дозволяється використання електронних підписів чи печаток, що базуються на сертифікатах відкритого ключа, виданих кваліфікованими надавачами електронних довірчих послуг без відомостей про те, що особистий ключ зберігається в засобі кваліфікованого електронного підпису чи печатки.

Таким чином, до 31 травня 2022 року користувачі зможуть використовувати електронні підписи чи печатки, що базуються на сертифікатах відкритого ключа.

Також Державна податкова служба України у своїй відповіді на звернення ГО «ФОРТЕЦЯ» від 21.02.2022 року щодо використання захищених носіїв особистого ключа зазначила, що кваліфікованим надавачем електронних довірчих послуг ІДД ДПС, відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 17 березня 2022 року № 300 «Деякі питання забезпечення безперебійного функціонування системи надання електронних довірчих послуг» буде здійснено автоматичне формування нових сертифікатів відкритих ключів користувачів за один день до закінчення строку чинності старих сертифікатів терміном дії на один рік. При цьому особистий ключ користувача не змінюється.

 

Пошук на сайті

Вхід на сайт