середа, 01.04.2020

Президент підписав закони щодо авто на єврономерах

23 листопада 2018 року Президент України підписав два закони прийняті Верховною Радою України 08.11.2018 року, які стосуються авто на єврономерах: 

- Закон України "Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо оподаткування акцизним податком легкових транспортних засобів" (законопроект 8487);

- Закон України "Про внесення змін до Митного кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо ввезення транспортних засобів на митну територію України" (законопроект 8488).

Закон 8487 передбачає зменшення акцизного податку для ввезених в Україну авто. Так встановлено такі базові ставки акцизного податку: для авто з бензиновим двигуном - 50 євро, для дизелю - 75 євро.

До базових ставок будуть застосовуватися коефіцієнти, а розмір акцизного податку, який треба буде сплатити, дорівнюватиме базовій ставці, помноженій на коефіцієнт двигуна та вік машини,

де коефіцієнт двигуна -  це показник об'єму двигуна поділений на 1000;

А коефіцієнт віку -  кількість повних календарних років.

Також Закон 8487 передбачає пільговий коефіцієнт 0,5 для автомобілів, які будуть розмитнені протягом 90 днів після вступу Закону у силу.

Крім акцизу, у вартість розмитнення авто також входять ще три платежі: ПДВ (20% від вартості), ввізне мито (10%) і збір до Пенсійного фонду (3-5% від вартості).

Законом 8488 посилюється відповідальність за порушення митних правил. 

Особа, яка ввезла в Україну автомобіль в режимі транзиту або в режимі тимчасового ввезення, не має права передати його у володіння, користування або розпорядження іншим особам чи розукомплектовувати його.

Також забороняється використання ввезеної машини в підприємницькій діяльності чи для отримання доходу, а за порушення встановлених правил передбачено штраф - 34 тисячі грн.

Будь-яка інша особа, яка всупереч встановленим правилам, отримає транзитне або тимчасово ввезене авто у володіння, користування або розпорядження чи використовуватиме таке авто в підприємницькій діяльності, для отримання доходу, також буде оштрафована. За перше порушення передбачено штраф - 8,5 тис. грн, за повторнае порушення - 17 тис. грн, позбавлення права керування на 1 рік та оплатне вилучення авто за рахунок порушника.

 

Пошук на сайті

Вхід на сайт