неділя, 01.11.2020

Звернення Групи Громадських організацій та суб'єктів підприємницької діяльності стосовно діяльності інфраструктури підтримки малого та середнього підприємництва і пропозиції

ГОЛОВІ ЛУГАНСЬКОЇ ОБЛАСНОЇ

ДЕРЖАВНОЇ АДМІНІСТРАЦІЇ

ПРИСТЮК В.М.

Голові громадської ради

при облдержадміністрації

М.Д.ГАЙДУКОВУ

Секретарю громадської ради

облдержадміністрації  

М.О.БОРЗЕНКО

№29 від 29.03.2012 року

«стосовно діяльності інфраструктури підтримки

малого та середнього підприємництва і пропозиції»

 

 

ЗВЕРНЕННЯ ВІД ГРУПИ ГРОМАДСЬКИХ ОРГАНІЗАЦІЙ ТА СУБ’ЄКТІВ ПІДПРИЄМНИЦЬКОЇ ДІЯЛЬНОСТІ

Громадськість Луганщини звертається з приводу існуючих проблем малого та середнього бізнесу Луганської області та шляхів їх вирішення.

В ринкових умовах бізнес – середовище має повноцінно діяти, і рухатися постійно вперед, а для цього йому необхідна своєрідна опорно-рухова система. На нашу думку такою опорною системою є ефективна інфраструктура підтримки підприємництва, яка складається з організаційних структур, заснованих на різних формах власності. В наступний час однією з перепон надання дієвої підтримки малому підприємництву є відсутність ефективних об’єктів інфраструктури, які забезпечують діяльність малих підприємств, підтримку та розвиток фізичних осіб підприємців.

Сьогодні становище в підприємництві регіону є складним і потребує допомоги. Однією зі складових організаційних структур заснованих на різних формах власності є система ТПП України, до складу якої входить Луганська регіональна торгово – промислова палата. Система ТПП України створена для потужної підтримки підприємництва в Україні. Торгово-промислові палати в Україні, відповідно до чинного законодавства, відносяться до об’єднань підприємців, які створені на засадах членства і відповідно за дорученнями державних органів і членів палати зобов’язані діяти в межах чинного законодавства та Статуту і спрямовувати свою діяльність на підтримку та розвиток підприємництва в Україні. В структурі грошових надходжень палат майже 70 відсотків складає монопольна послуга із завірення та видачі сертифікатів про походження товарів (ПКМУ №255 від 25.02.2003р.). Відповідно до законодавства кошти, одержані від реалізації послуг, повинні бути витрачені в цілях реалізації Статутних завдань палати, розвитку інфраструктури підтримки підприємництва, створення постійного зворотного зв’язку з підприємництвом, вивченням проблем у підприємництві, створення інфраструктури з регуляторної діяльності і в першу чергу сприяти лобіюванню інтересів суб’єктів малого та середнього бізнесу. Луганська регіональна ТПП із року в рік втрачає свої позиції і не сприяє економічному розвитку регіону та підприємництву. Луганська регіональна торгово-промислова палата не співпрацює сьогодні з жодною громадською організацією ні місцевого, ні регіонального, ні всеукраїнського статусу і про це свідчить відсутність підписаних договорів чи меморандумів про співпрацю. Складається враження, що президента ЛРТПП та його оточення цікавить лише монопольна послуга, яка час від часу для підприємництва дорожчає, послуг для малого бізнесу у палаті взагалі не існує, а про зворотній зв'язок та постійне інформування змінами в законодавстві для підприємництва і сенсу немає говорити. Сьогодні настав час проводити якісну оцінку роботи Луганської регіональної торгово промислової палати у сфері вирішення пріоритетних питань розвитку регіону, особливо у напрямку підтримки малого бізнесу, у сфері соціальної політики та співпраці з місцевими органами виконавчої влади, органами місцевого самоврядування та громадськими організаціями і моніторити результати. Слід запитати у ЛРТПП куди поділися зі структури Луганської РТПП створені центри підтримки бізнесу, формат роботи зворотного зв’язку «Гаряча лінія» для малого та середнього бізнесу, чому у працівників палати застаріле обладнання, чому купують транспорт для оточення президента палати і використовують його у корисних цілях для власних потреб. Представники малого та середнього бізнесу констатують факти розкрадання грошей посадовими особами ЛРТПП по карманам для покращення матеріального становища окремих посадових осіб Луганської регіональної палати.

Враховуючи викладене, керуючись нормами Конституції України, законом «Про звернення громадян», законом України «Про об’єднання громадян», законом України «Про торгово-промислові палати в Україні, ПКМУ №510 від 21.05.09, закону України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності», Указом Президента України «Про забезпечення участі громадськості у формуванні та реалізації державної політики», П КМУ №976 від 05.11.2008 року «Про затвердження Порядку сприяння проведенню громадської експертизи діяльності органів виконавчої влади», статтями 2,13 Закону України «Про місцеві державні адміністрації»

ПРОСИМО ВАС:

  1. 1. Призначити терміново позачергове засідання громадської ради при облдержадміністрації і внести до порядку денного питання:

1.1. Стан розвитку та проблеми малого бізнесу та його роль у політиці зайнятості.

1.2. Місце Луганської регіональної торгово-промислової палати у сфері вирішення пріоритетних питань розвитку регіону, роль і напрямки підтримки малого бізнесу, напрямки співпраці з місцевими органами виконавчої влади, органами місцевого самоврядування та громадськими організаціями регіону.

2. Повідомити громадським організаціям дату та час засідання, запросити на засідання лідерів громадських організацій, які мають статус і ознаки організацій як об’єкта інфраструктури підтримки малого та середнього підприємництва та організації, які підписали це звернення.

З повагою,

голова громадської організації «Луганського регіонального відділення

Спілки підприємців малих, середніх і приватизованих

підприємств України»

В.І. БОГАЧЕНКО

голова громадської організації

«Луганської міської ради підприємців»

С.І.ДАВИДОВ

голова Луганського обласного

відділення професійної Спілки

таксистів України

М.І. ДЕВІЦЬКИЙ

голова профспілки «Наше право»

Луганської області

Г.В. МІРОШНІЧЕНКО

голова регіональної галузевої ради підприємців

транспорту та зв’язку, асоціація

Автоперевізники Луганської області»

О.С.ЧУМАЧЕНКО

голова громадської організації

«Луганськ мій дім» А.Ю. КУВІЧКА

голова Луганського відділення Української асоціації

сприяння охороні здоров’я населення

Г.Г. ЛІВЕНСЬКИЙ

голова осередку у місті Перевальськ

громадської організації «Луганського регіонального відділення

Спілки підприємців малих, середніх і приватизованих

підприємств України» МОЖАЄВА М.С

 

голова осередку у місті Севіродонецьк

громадської організації «Луганського регіонального відділення

Спілки підприємців малих, середніх і приватизованих

підприємств України» А. І. ДРОЗДОВ

голова громадської організації

«Об’єднання організацій роботодавців Луганської області»

ДЕЙНЕГІН М. І.

Луганське обласне об’єднання ВУТ «Просвіта» імені Тараса Шевченка

СЕМИСТЯГА В.Ф.

громадська організація «Східноукраїнський бізнес – інкубатор»

СМОРОДІН А.Ю.

 

Пошук на сайті

Вхід на сайт