четвер, 08.06.2023

Пропозиції підприємців м. Миргород до законопроекту "Про внесення змін до Податкового кодексу"

Зауваження до Закону України

Про внесення змін до Податкового кодексу України

 

Статтю 5 доповнити пунктом 5.1.1.

5.1.1. Суб'єкти малого підприємництва, які обрали спрощену систему оподаткування, у разі короткострокового припинення діяльності (хвороба, відпустка), підтвердженого відповідними документами (лікарняний лист, заява про відпустку) проводять сплату за ставкою 0 гривень на місяць (адже дохід від ососбистої підприємницької діяльності 0 гривень).

Статтю 7 доповнити пунктом 7.2.1.

7.2.1. Для платників податків, які працюють за цивільно-правовими договорами сплачувати за ставкою страхові внески на суму виплаченої нагороди в грошовому еквіваленті (адже при наймі працівника на один день на декілька годин сума мінімального страхового внеску знаяно більша ніж сума грошової винагороди по договору).

Статтю 8 доповнити пункти 8.3. та 8.9.

8.3. Доповнити абзацем

На спрощеній системі оподаткування перехід на більшу ставку податку відбувається за заявою з нового календарного місяця, а з більшої ставки на меншу за заявою з нового податкового (звітного) періоду (кварталу).

Адже в разі найму працівника на роботу на початку звітного періоду (кварталу) сплата більших внесків неможлива до кінця звітного періоду (кварталу), а отже і неможливий найм працівника.

8.9. Після слів "яка перебуває з ним у трудових відносинах" доповнити словами "по трудовому договору". Ця трактовка конкретизує форму договору трудових відносин, тому що за громадянсько-правовими договорами робітник може бути найнятий на один день або, навіть на годину, тому не доцільно витрачати час на оформлення довідки про трудові відносини з підприємцем (фіз. або юридичною особою).

 

Пошук на сайті

Вхід на сайт