М. Козуб щодо самозайнятих висококваліфікованих фахівців
неділя, 19.08.2018

М. Козуб щодо самозайнятих висококваліфікованих фахівців

Шановна пані Оксано!

Перш за все, дякую Вам за Вашу діяльність. На мою думку, Ви належите до (на жаль) небагатьох людей з тверезим підходом і відділяєте боротьбу проти економічного ідіотизму, яка може об'єднати дуже багатьох, від суто політичних вимог, які у кожного свої й часто-густо ведуть до традиційного українського "тригетьманства на двох".

Розумію, що наймасовіший вплив на ситуацію справляють підприємці, що займаються торгівлею, в першу чершу базарною. За всієї поваги до них і до їхніх проблем, хочу звернути Вашу увагу на те, що є зовсім інший прошарок підприємців (у тому числі й "спрощенців"), з набагато меншою чисельністю, але, можливо, не меншим впливом на те, що собою являтиме Україна й як виглядатиме її соціально-економічна ситуація в майбутньому. Це ті, хто працює своєю головою. Це незалежні кваліфіковані фахівці, часто високооплачувані. Це ті, хто є однією з складових такого ще слабкого у нас середнього класу. Це ті, до яких належу й я сам і про чиї проблеми писав у листі, якого надіслав до низки депутатів тощо пару місяців тому й який дехто передрукував. Його можна прочитати, наприклад, за адресою http://ord-ua.com/2010/11/29/nk-ta-poslugi-intelektualnogo-harakteru/.

Впевнений, що зайвого часу Ви не маєте, але гадаю, що на якісь корисні думки той документ може Вас наштовхнути.

Якщо Вам буде цікаво, то пізніше поділюся й тим файлом, який зараз готую. Це екселівський файл, що дозволяє, ввівши суму доходів, порівняти суму ПДФО й соціальних внесків для підприємця-фізособи (чи самозайнятогого з аналогічним статусом) в Україні, США, Польщі, Великобританії, ну й, можливо, додам деякі інші країни. Можна буде автоматично будувати графіки для порівняння тощо. Розрахунки наводять на великі роздуми...

Чесно кажучи, для себе вже розумію, що мій патріотизм (а я був серед тих, хто щось зробив для незалежності України, хто не тільки намагався й намагається жити чесно й законно, але й, наприклад, наприкінці 1980-х і на початку 1990-х створював осередки Руху в Київському університеті тощо) має свої границі, й починаю готувати плани виїзду з України в найближчому майбутньому. Але Вам, як і всім, хто "без надії сподівається", бажаю допомоги Божої й усіляких успіхів, і поки я в Україні, намагатимуся якось скромно допомогти своїми мізками.

З повагою

Максим Козуб

 

Пошук на сайті

Вхід на сайт