четвер, 08.06.2023

Пропозиції Т. Голубєвої, Центр європейської інформації у м. Миколаєві, до законопроекту "Про внесення змін до Податкового кодексу" (щодо спрощеної системи оподаткування)

Шановні колеги,

Звертаюсь до вас із пропозицією про зміни до податкового Кодексу.

Сподіватимусь, що ще не пізно долати щось корисне.

Багато людей, які вважають себе підприємцями, бо сплачують єдиний податок, звертались із запитанням: а якщо людина заробляє за місяць не більше прожиткового мінімуму, який вона мусить сплачувати єдиний соціальний внесок? Ій по радіо відповіли, що вона може перейти на загальну систему оподаткування та сплачувати процент від заробленої суми.

1. У мене ж пропозиція: для таких дрібнесеньких самозайнятих підприємців має бути межа, хоча би в сумі прожиткового мінімуму, яку людина має можливість залишити собі на проживання, що сверх того, може обкладатись податком або соціальним внеском.

Наприклад, впродовж декількох місяців я отримую по  1100 грн., 2 місяця взагалі дохід складе 400 грн. а сплатити єдиного податку разом із єдиним соціальним внеском маю десь 380 грн. Якщо, наприклад, прожитковий мінімум становить 900 грн., то я маю сплатити не більше 200 грн. за ті місяці, що отримую по 1100 грн. і нічого не сплачую за місяці по 400 грн., бо інакше мені нічого не залишається для прожитку!

2. Всім підприємцям, які не сплатили єдиний соціальний внесок за 2010 р. штрафи скасували. Я же сплачую необхідні внески, так само, як і соціальні внески за декілька місяців 2011 р. Тепер, коли мої доходи значно зменшилися в 2011 р., мені не залишається коштів на прожиток. Чи можу  я тепер розраховувати, що мій борг, якщо я не зможу сплачувати, також  скасують чи для таких дрібнесеньких підприємців готується податкова міліція, як колись при продразверстке?

 

Пошук на сайті

Вхід на сайт