середа, 29.03.2023

Підприємці Львівщини щодо внесення змін Закону України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування"

Шановний Оксана Петрівна, дуже велике прохання донести необхідність змін до загальної системи фізичних осіб. За умов, що склались, скористатись Єдиним податком у запропонованому вигляді, основна маса реально працюючих осіб звичайно не зможе . Тому просимо внести зміни до загальної.

Ставка оподаткування чистого доходу – 15% прибутковий + соціальний внесок (Пенсійний фонд та плюс інші) 34,7%. 15+34,7=49,7% надто велике навантаження, адже весь прибуток підприємств не обкладається соцвнеском. При запропонованому варіанті це є прямою дорогою до банкрутства.

Дохід підприємця і зарплата працівника різні речі (відповідальність, ризики, витрати і т.і.).

Тому пропонуємо взяти за базу оподаткування соціальним внеском мінімальну заробітну за прикладом нарахування фізичних осіб - підприємців, які обрали спрощену систему оподаткування.

Ми поставлені в нерівні умови порівняно з іншими. Таким чином, відповідними положеннями Закону порушуються норми чинної Конституції України щодо гарантування права на підприємницьку діяльність, забезпечення державою захисту конкуренції у підприємницькій діяльності (стаття 42), щодо недопущення звуження змісту та обсягу існуючих прав і свобод при прийнятті нових законів (стаття 22), що було підкреслено Президентом України у своїх зауваженнях.

У фізичних осіб підприємців при таких законах тінь або біржа праці. Не втрачаємо віри у справедливість.

 

Таблицю запропонованих змін додаємо.

 

З повагою

підприємці Львівщини

 

Пошук на сайті

Вхід на сайт