четвер, 08.06.2023

Перешкоди на Бориспільскій митниці

Шановна пані Продан,

Найбільші перешкоди на сьогодняшній день для суб'єктів ЗЕД створює Обласна митниця (у минулому - Бориспільська).

Якщо виникає питання щодо підтверження митної вартості, то простіше повернути товар постачальнику, ніж щось доказати.

Через брокерів (особливо, працюючих безпосередньо на Обласній митниці) передають "цікаві пропозиції", які можуть полегшити вирішення питання.

Визначення митної вартості за ціною угоди (згідно Митного кодексу) взагалі не практикується.

Навіть якщо надаються всі існуючі у природі документи для визначення митної вартості за усіма методами, переліченими у Митному Кодексі, митну вартість підтвердити відмовляються, посилаючись на інформаційну базу (у якій кожний інспектор бачить свої цифри).

Також гостро стоїть питання етичного поводження працівників відділу митної вартості з підприємцями та порушення процедур проведення митних оглядів.

Типові випадки, коли товар затримують понад три місяці, якщо підприємство не погоджується з їх умовами, при цьому відмовляються надавати підтвердження отримання листів, документів, тощо. Звернення до ДМСУ не принесло результатів, оскільки вони не знайшли предмета оскарження (Обласна митниця рішення щодо митної вартості не виносить, саботуючи прийом документів та листів від підприємств.

Просимо залишити нас інкогніто, інакше ми не зможемо взагалі на цій митниці нічого розмитнити.

Рік тому у нас був аналогічний випадок: місяць затримували товар, не підтверджуючи митну вартість (вимагаючи через брокера певну суму) Коли керівник профільної асоціації, куди ми входимо учинив скандал з керівником Бориспільскої митниці з цього приводу наш товар був переведений наступного дня до Спеціалізованої митниці (там його вартість підтвердили), але в Обласній митниці після цього випадку до нас склалося відповідне ставлення.

Просимо Вас запросити на засідання керівництва ДМСУ з суб'єктами зовнішньоекономічної діяльності когось з керівників Асоціації Союз підприємств української годинникової промисловості - виробників та постачальників годинників (що представляє інтереси підприємств годинникової та ювелірної галузі), для більш детального пояснення ситуації.

 

Пошук на сайті

Вхід на сайт