середа, 22.03.2023

Лист Антимонопольного комітету України щодо надання пропозицій для вдосконалення сфери конкурентних відносин на ринках послуг з організації роздрібної торгівлі

АНТИМОНОПОЛЬНИЙ КОМІТЕТ УКРАЇНИ

вул. Урицького, 45, м. Київ-35, 03680, тел. (044) 251-62-62, факс (044) 520-03-25 E-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів, Вам потрібно включити JavaScript для перегляду Web: http://www.amc.gov.ua Код ЄДРПОУ 00032767

Всеукраїнське об’єднання

підприємців малого та

середнього бізнесу «Фортеця»

Щодо розгляду справи №242-26.13/150-12

В Антимонопольному комітеті України (надалі - Комітет) розглядається справа № 242-26.13/150-12 за ознаками вчинення великими торговельними мережами, які діють під брендами «АТБ», «Ашан», «Бімаркет», «Велика кишеня», «ЕКО маркет», «Караван», «Край та Країна», «МЕТРО», «Перекрьосток», «Сільпо», «СПАР», «Фора», «Фуршет», «BILLA» та «NOVUS» (надалі - Відповідачі), порушення законодавства про захист економічної конкуренції у вигляді антиконкурентних узгоджених дій на ринку послуг з організації роздрібної торгівлі в неспеціалізованих магазинах переважно продовольчим асортиментом міста Києва.

У ході розгляду справи було проведено масштабне, всебічне та об’єктивне дослідження стану у 2010 - 2013 роках та перспектив розвитку сучасних видів роздрібної торгівлі в Україні та країнах з розвиненою ринковою економікою.

Зазначене дослідження дозволило виявити в Україні на ринках послуг з організації роздрібної торгівлі в неспеціалізованих магазинах переважно продовольчим асортиментом антиконкурентні узгоджені дії, що стосувалися встановлення цін, тобто, «ціновий картель».

Внаслідок утворення та діяльності зазначеного картелю було суттєво спотворено інформаційне поле ринків послуг з організації роздрібної торгівлі в неспеціалізованих магазинах переважно продовольчим асортиментом, наслідком чого стало спотворення цінових співвідношень на товари повсякденного попиту аж на макроекономічному рівні. Зазначене призвело до того, що споживачі та постачальники змушені були нести додаткові втрати за рахунок завищення номінальних роздрібних цін та фактичного заниження закупівельних цін на користь торговельних мереж.

Комітетом у ході розгляду справи з відповідачами було проведено три тури слухань у справі, під час яких було отримано певні пропозиції щодо пункту рішення Комітету про накладення на порушників зобов’язань, спрямованих на удосконалення взаємодії учасників ринків, усунення наслідків порушення, недопущення його вчинення в майбутньому.

Разом з тим, виникла нагальна потреба врахувати при підготовці рішення Комітету по справі також позицію як споживачів, так і виробників та постачальників товарів.

З цією метою просимо вас до 30.05.2014 надати до Комітету свої зауваження та пропозиції, спрямовані на удосконалення відносин на ринках послуг з організації роздрібної торгівлі в неспеціалізованих магазинах переважно продовольчим асортиментом та усунення обставин, які заважають розвитку цих ринків. Ці зауваження та пропозиції будуть використані Комітетом при підготовці рішення у справі.

Інформація з обмеженим доступом буде використана згідно з чинним законодавством.

Заздалегідь вдячні за співпрацю.

 

Державний уповноважений         М.Я.БАРАШ

 

 

Пошук на сайті

Вхід на сайт