вівторок, 26.10.2021

Відповідь Голови підкомітету з питань соціального захисту та соціальних гарантій Зелика Р.Б., на звернення ГО "Фортеця" до ВО "Свобода" щодо першочергових законопроектів для підприємництва

НАРОДНИЙ ДЕПУТАТ УКРАЇНИ

Виконавчому директору

Всеукраїнського об’єднання малого

та середнього бізнесу «Фортеця»

Д. КУЦЕНКУ

Шановний пане Дмитре!

У відповідь на Ваше звернення до голови депутатської фракції ВО «Свобода», народного депутата України Тягнибока О.Я. щодо визначеного ВГО «Фортеця» ряду законопроектів, прийняття яких має бути першочерговим у 2014 році, повідомляю наступне.

Головним із розгляду Законопроекту про внесення змін до Кодексу законів про працю України (щодо удосконалення окремих трудових відносин) (реєстр. № 2595а), поданого народними депутатами України Продан О.П. та іншими було визначено Комітет Верховної Ради України з питань соціальної політики та праці.

Як голова підкомітету з питань соціального захисту та соціальних гарантій, рівня життя і повернення заощаджень населенню вищевказаного Комітету вважаю необхідним зазначити, що Комітет розглянувши проект Закону України № 2595а вирішив рекомендувати Верховній Раді України повернути суб’єкту права законодавчої ініціативи на доопрацювання.

Законопроектом передбачається внести зміни до Кодексу законів про працю України, зокрема, вилучаються норми щодо необхідності реєстрації трудових договорів у державній службі зайнятості (ст. 24-1), а також пропонується надати фізичним особам-підприємцям зберігати трудові книжки працівників та засвідчувати записи в ній за наявності печатки (ст. 48).

Заслуговує на увагу мета законопроекту щодо спрощення порядку ведення трудових книжок для фізичних осіб-підприємців.

Передбачене законопроектом вилучення ст. 24-1 Кодексу законів про працю України створить ситуацію неурегульованості порядку оформлення трудових книжок працівників, які працюють у фізичної особи, що призведе до порушення трудових і соціальних прав таких працівників при обчисленні трудового стажу та відповідно й на отримання ними належного
матеріального забезпечення із загальнообов'язкового державного соціального страхування. З метою недопущення порушення трудових та соціальних прав людини потрібно чітко визначити орган, що має здійснювати таку діяльність, а не вилучати важливу норму з Кодексу законів про працю України.

Запропоновані пропозиції до статті 48 Кодексу законів про працю України щодо зберігання трудових книжок працівників та засвідчення записів в ній встановлюються Інструкцією про порядок ведення трудових книжок працівників затвердженої постановою Кабінету Міністрів України від 27 квітня 1993 року №301. З огляду на зазначене, недоцільно вносити норми інструкцій до Кодексу законів про працю України.

Головне науково-експертне управління Апарату Верховної Ради України повідомляє, що за результатами розгляду у першому читанні законопроект доцільно відхилити.

Міністерство соціальної політики України зазначає, що законопроект потребує доопрацювання.

Міністерство юстиції України повідомляє, що законопроект потребує перегляду.

Підкомітет з питань регулювання трудових відносин та зайнятості населення Комітету Верховної Ради України з питань соціальної політики та праці, розглянувши вказаний проект Закону України, рекомендував повернути суб’єкту права законодавчої ініціативи на доопрацювання.

Запропонована Вами позиція щодо голосування депутатської фракції ВО «Свобода» під час розгляду законопроекту на пленарному засіданні Верховної Ради України розглянута та взята до відома.

 

З повагою

Народний депутат України                                                                  Р.Б.Зелик

 

Пошук на сайті

Вхід на сайт