четвер, 08.12.2022

Головного управління внутрішньої торгівлі та побутового обслуговування щодо перегляду регуляторних актів Київської міської ради

 

ВИКОНАВЧИЙ ОРГАН КИЇВСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ (КИЇВСЬКА МІСЬКА ДЕРЖАВНА АДМІНІСТРАЦІЯ)

ГОЛОВНЕ УПРАВЛІННЯ ВНУТРІШНЬОЇ ТОРГІВЛІ ТА ПОБУТОВОГО ОБСЛУГОВУВАННЯ НАСЕЛЕННЯ

01044, м. Київ, вул. Басейна 1/2а тел. (044) 246-66-32, факс 246-66-34, Call-центр (044) 15-51 


  

Голові Всеукраїнського об'єднання

малого та середнього бізнесу

«Фортеця»

Продан О.П.

вул. Шовковична, 24, оф.13.

м. Київ, 01024

 

Шановна Оксано Петрівно!

 

Ваш лист, що надійшов на адресу голови Київської міської державної адміністрації О.П.Попова з приводу прийняття рішення Київської міської ради від 23.12.2010 №413/5225 «Про деякі питання з упорядкування в м. Києві роздрібної торгівлі алкогольними, слабоалкогольними напоями, вином столовим, пивом (крім безалкогольного) та тютюновими виробами» розглянуто, про що повідомляємо наступне.

Щорічно на адресу міськдержадміністрації надходить значна кількість звернень мешканців столиці, громадських організацій, депутатів з проханням вплинути на ситуацію, яка склалась з реалізацією зазначеної групи товарів через розгалужену мережу малих архітектурних форм. Особливо багато нарікань на об'єкти торгівлі, що розташовані поряд з закладами освіти та, які функціонують цілодобово поряд з житловими будинками.

Розуміючи актуальність питання впорядкування продажу в дрібнороздрібній торговельній мережі алкогольних напоїв, пива та тютюнових виробів та взявши до уваги, що Київська міська рада наділена повноваження щодо визначення порядку розташування тимчасових споруд на території столиці 23.12.2010 було прийнято рішення Київради №413/5225 «Про деякі питання з упорядкування в м. Києві роздрібної торгівлі алкогольними, слабоалкогольними напоями, вином столовим, пивом (крім безалкогольного) та тютюновими виробами».

Пунктом 2 вказаного рішення місця торгівлі облаштовані в тимчасових спорудах загальною площею менше 40 кв.м.. визнано невизначеними для торгівлі пивом (крім безалкогольного), алкогольними, слабоалкогольними напоями, винами столовими та тютюновими виробами.

Вищезазначені обмеження не суперечать статті 15-3 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів», якою, поряд з іншим, заборонено продаж пива (крім безалкогольного), алкогольних, слабоалкогольних напоїв, вин столових та тютюнових виробів, у невизначених для цього місцях торгівлі.

Вказане рішення Київради було розроблено відповідно до ст.22 Закону України «Про столицю України - місто-герой Київ» з урахуванням проектів поданих фракціями у Київраді «Партія регіонів», «Блок Юлія Тимошенко», постійної комісії Київради з питань охорони здоров'я та соціального захисту, Головного управління внутрішньої торгівлі та побутового обслуговування населення виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації), а також пропозицій наданих іншими постійними комісіями Київради.

Суб'єктами подання зазначений проект рішення, пояснювальна записка, аналіз регуляторного впливу та доповнення до нього, відповідно до чинного законодавства України, були розташовані на офіційному сайті Київради, що дало можливість кожному надати свої висновки та пропозиції.

Рішення не спрямоване на закриття тимчасових споруд і незрозумілою є позиція підприємців щодо зменшення робочих місць в результаті заборони продажу алкогольних напоїв та тютюнових виробів в МАФ.

Приймаючи рішення №413/5225 «Про деякі питання з упорядкування в м. Києві роздрібної торгівлі алкогольними, слабоалкогольними напоями, вином столовим, пивом (крім безалкогольного) та тютюновими виробами» Київрада виходила з того, що кожна розвинена європейська країна, яка піклується про своє майбутнє, усвідомлюючи шкідливий вплив споживання алкогольних напоїв та тютюнових виробів на організм людини, надає перевагу заходам, які сприяють здоровому способу життя, а не інтересам окремих груп підприємців.

Головна функція малих архітектурних форм - тимчасово врегульовувати питання недостатньої кількості торговельних площ з продажу товарів першої необхідності в мікрорайонах де відсутні стаціонарні заклади торгівлі (до моменту їх введення).

У Верховній Раді України зареєстровано законопроект «Про внесення змін до закону України" Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів», яким пропонується заборонити продаж алкогольних напоїв та тютюнових виробів у малих архітектурних формах (МАФ). Відповідний проект закону № 7457 опубліковано на сайті Верховної Ради.

 

З повагою

Перший заступник начальника            В.Щербенко

 

ЗВЕРНЕННЯ ГО "ФОРТЕЦЯ"

 

Пошук на сайті

Вхід на сайт