п'ятниця, 29.03.2024

Звернення Кіцманської громадської організації роботодавців щодо оренди приміщення

 

         голові ВГО Фортеця Продан О. П.

                                            голова правління Кіцманської

                                                                     громадської організації роботодавців

 

Звертаюсь до Вас з приводу проблеми,  яка виникла останнім часом  у Кіцманському районі Чернівецької області.

З 2008 року Кіцманська районна організація роботодавців орендує підвальне приміщення, власником якого є Кіцманська районна рада.

В приміщенні, яке ми взяли в оренду під офіс для районної організації роботодавців був створений районний центр підтримки підприємництва. Дане приміщення потребувало виведення сирості та грибка та значного капітального ремонту, оскільки багато  років воно фактично не використовувалось і не опалювалося (хоча 1 батарея там була в наявності), було заповнене макулатурою та сміттям, кублами мишей та щурів.

Представників громадськості – районної організації роботодавців та ініціативної групи по створенню районного центру підтримки підприємництва це не спинило, оскільки ми добре розуміли, що передача нам приміщення – вияв доброї волі органів влади району для підтримки громадських організацій, що сприяють розвитку підприємництва в районі.

Головне завдання яке стоїть перед організацією роботодавців, це створення нових робочих місць  та вирішення соціально-економічних питань на території району, а створений на громадських засадах центр підтримки підприємництва надає допомогу підприємцям району з 2008 року.

За сприяння та різнобічної допомоги роботодавців району напівпідвальне приміщення перетворилося у гарний, сучасний офіс, де проводяться правлінням організації роботодавців, наради з представниками роботодавців та малого бізнесу за участі представників РДА, районної ради, районних профспілок та пенсійного фонду, які є нашими соціальними партнерами.

А головним завданням центру підтримки підприємництва, з яким він успішно справляється усі ці роки, - була необхідність надання допомоги підприємцям району у вирішенні питання ведення бізнесу. Протягом 2009-2010 років велика кількість підприємців отримала консультації, багатьом підприємцям допомогли розпочати підприємницьку діяльність.

14.03.2011 року Федерація роботодавців Буковини, співзасновником якої є і Кіцманська районна організація роботодавців, підписала регіональну угоду соціального партнерства з ОДА, обласною радою та облпрофрадою на 2011-2012 р.р.

Угода передбачає забезпечення ефективного соціального діалогу, вирішення соціально-трудових питань, посилення соціального захисту буковинців з метою встановлення основних норм, принципів та взаємних зобов’язань стосовно регулювання на регіональному рівні соціально-економічних, виробничих та трудових відносин, проведення активної соціальної політики, забезпечення конституційних прав і гарантій працюючих та членів їхніх сімей.

Угоду укладено відповідно до вимог Конституції України, Законів України “Про колективні договори і угоди ”, „Про професійні спілки, їх права та гарантії діяльності ”, „Про організації роботодавців ”, „Про соціальний діалог в Україні".

Сторони визнають повноваження одна одної, зобов’язуються дотримуватись принципів соціального партнерства: паритетності, представництва, рівноправності Сторін, взаємної відповідальності, конструктивності і аргументованості.

Прийняті за цією Угодою зобов’язання та домовленості є обов’язковими для виконання Сторонами, а також для застосування під час ведення переговорів щодо укладання регіональних угод на районному рівні та на рівні міст обласного значення, колективних договорів як мінімальні гарантії.

Жодна з Сторін, що уклали Угоду, не має права в односторонньому порядку впродовж терміну її дії ухвалювати рішення, що погіршують норми і положення Угоди, намагатися припинити її дію та/або вживати заходів, що покращують становище однієї із сторін у односторонньому порядку.

Однак, останнім часом, Кіцманська районна рада виявила  бажання забрати приміщення у організації роботодавців та центру підтримки підприємництва, що фактично призведе до їх закриття!

На жаль, ініціатором цього рішення став саме голова райдержадміністрації Унгурян О.М. Як він повідомив, - «…йому потрібно приміщення для розташування штабу МНС».

Хочу зазначити що РВ УМНС має у своєму користуванні  приміщення,  яке  не використовуються останніх 5-ть років і в якому на 2-му поверсі 4-ри великі кімнаті  і знаходиться воно поруч РДА, а тому немає необхідності  виганяти нас з даного приміщення, на ремонт якого було потрачено нашими роботодавцями  21 364 грн. (акт виконаних робіт додається).

Районна влада мала б подякувати нам за ту роботу, яку ми виконуємо, і виділити безкоштовно приміщення для нашої діяльності! Тоді ми побачили б реальну співпрацю між владою району та організацією роботодавців, як того вимагає Закон України «Про соціальний діалог», прийнятий у грудні 2010 року.

Фактично, з 2008 року районна організація роботодавців сплатила за оренду понад 13 тис грн. (!).

Роботодавці та підприємці нашого району є основними наповнювачами бюджету району, створені  робочі місця  дають можливість забезпечити сім’ї працівників. Також хочу зазначити, що роботодавці є постійними спонсорами і благодійниками у нашому районі.

Так наприклад з допомогою роботодавців та підприємців було добудовано школу в с. Мамаївці, на яку було зібрано сотні тис грн..  І ці ж самі роботодавці за свої кошти зробили капітальний ремонт підвалу і відкрили районний центр підтримки підприємництва, де сьогодні надаються консультації підприємцям району, де  спільно із заступниками голови РДА  та правлінням роботодавців району проводились наради.     

Головне Управління економіки ОДА висловило подяку нашій організації за створення районного центру підтримки підприємництва, та ставило нашу роботу іншим районам у приклад!                                                                                                 

Президент нашої держави наголошує на розвитку діалогу з роботодавцями України, Верховна Рада приймає Закон України про Соціальний діалог 23 грудня 2010 року  N 2862-VI.

Як розцінювати дії голови РДА Кіцманського району Унгуряна О. М., та голови районної ради Ящукка В. Г?  На наше переконання, своїми діями керівники виконавчої влади району  та місцевого самоврядування підривають авторитет Президента України та губернатора  Чернівецької області,  порушують Закон України про Соціальний діалог! 

Нещодавно було затверджено новий склад колегії РДА, до складу якої (згідно положень Регіональної угоди) має бути включений і голова правління районної організації роботодавців району. Та цього не сталося. Натомість,  до складу колегії увійшли всі заступники. Складається враження що їм не цікаво знати проблеми роботодавців і спільно з головою організації, який представляє інтереси роботодавців, вирішувати ці проблеми.

Ми, правління Кіцманської районної  організації роботодавців та центру підтримки підприємництва району звертаємось до Вас з проханням  допомогти вирішити цю проблему і відновити співпрацю між владою і бізнесом у нашому районі.

Остання сесія районної ради, яка відбулась 14.03.11 року, розглянула заяву районної організації роботодавців. Пропозиція голови райради Ящука була розірвати договір оренди, мовляв користі від них немає. Та цікавим є той факт що,

перше питання на сесії стояло звіт голови РДА, з якого ми всі дізналися що Кіцманський район являється на першому місці у області! Так чия це заслуга? Влади? Чи роботодавців підприємців? які працюють у нашому районі. Голова рДА Унгурян О. М. звичайно ж не має ніякого відношення до показників району, оскільки він лише призначений у наш район, і на цій сесії вперше був представлений депутатам району. Разом з тим він сказав що йому потрібен наш кабінет для розташування штабу МНС.

Як мудрий керівник, який призначений на таку посаду, мав би діяти мудро, і не казати у відповідь депутатам що ремонт який був зроблений не оформлявся юридично і тому відшкодуванню не підлягає. 

Одним словом з цього видно що влада налаштована проти бізнесу.

А діяльність нашого центру за останні місяці показала свою активну роботу, у наступному;

7 лютого на районних зборах підприємців, які ми проводили, було доведено той факт що податкова не законно вимагала у підприємців спрощенців, всю суму єдиного чи фіксованого податку, порушуючи законодавство.

На моє запитання чому податкова вимагала, дали відповідь, « що проводиться розщеплення і якщо ви сплатите лише 43% то буде недоїмка, буде штрафна санкція»

На запитання до пенсійного фонду чи отрумують вони розщеплені кошти, категорично заперечили, мовляв « з 1 січня розщеплення не проводиться і до нас нічого не надходить» 

Так де поділись кошти?    У нашому районі 4009 підпримців, з них біля 3000 тис на єдиному податку, і сума переплати складає 342 тис у місяць, а за квартал 1 мільйон 26 тис грн..     

Про виявлені факти я повідомив через ЗМІ наше суспільство.  На превеликий жаль прокуратура не відреагувала, і не притягнула до відповідальності винних держ-службовців. Зате влада відреагувала, саме тому нас виганяють з орендованого приміщення, яке райрада надала нам у 2008 році лише на 2 роки і 11 місяців, І як виявилось порушуючи 17 ст ЗУ «про оренду державного та комунального майна» де сказано ;

  

Стаття 17. Термін договору оренди

1. Термін договору оренди визначається за погодженням сторін. Термін договору оренди не може бути меншим, ніж п'ять років, якщо орендар не пропонує менший термін.

( Частина перша статті 17 із змінами, внесеними згідно із Законом N 1759-VI від 15.12.2009 )

 

2. У разі відсутності заяви однієї із сторін про припинення або зміну умов договору оренди протягом одного місяця після закінчення терміну дії договору він вважається продовженим на той самий термін і на тих самих умовах, які були передбачені договором.

Але не дивлячись на вимоги законодавства керівник районної ради спонукає депутатів прийняти не законне рішення.

Та  депутати прийняли інше рішення. Депутат Подільчук М. К.- екс голова райради, з яким і був підписаний договір, заявив, що хоч юридично і не було оформлено ремонт кабінету, проте усна домовленість була, і не врахувати ті витрати які були понесені роботодавцями ми не можемо.

Депутат Богданюк  І. В. доповнив, що штаб який голова РДА хоче відкрити, потрібний лише під час надзвичайного стану, тому що сам очолював такий штаб у минулому і добре знає що і до чого. Сьогодні немає необхідності виганяти організацію роботодавців і закривати центр підтримки підприємництва.

Депутат Грекул В. В. сказав що замість допомоги з боку влади, тут робиться навпаки. Приміщення треба надати безкоштовно, адже вони роблять корисну справу!

Депутати прийняли рішення продовжити оренду, але при умові що у випадку надзвичайного стану там буде тимчасово розташований штаб МНС.

Та рішення районна рада написала зовсім по іншому, посилаючись на З У про оренду держ і комунального майна, в якому сказано; «оренда надається до моменту влаштування пункту управління райдержадміністрації, але не більше ніж на 2 роки», і дата чомусь не 14.03.11 коли відбулась сесія а 17.03.11 .( копію додаю

Отже влада обманюючи нас і депутатів, грубо порушує Закон України про оренду державного та комунального майна, і діє з корисливих мотивів, зловживаючи владою.

З цього видно що, про надзвичайний стан нічого не сказано у даному рішенні, і будь коли може настати той момент коли нас виженуть.

А 7. 04.11 в той час коли я перебував у Києві на з’їзді малого та середнього бізнесу, голова районної ради визвав юриста нашої організації і пригрозив що якщо ми не підписуємо новий договір то він поставить завтра на двері навісний замок.

Висновок один, влада хоче закрити наш офіс і позбавити тим самим підприємців на єдину підтримку і єдиний захист.

 

Голова правління   районної громадської

організації роботодавців                                                                    Терновецький С. І.

 

Рішення Кіцманської районної ради

 

 

 

Пошук на сайті

Вхід на сайт