вівторок, 26.10.2021

Відповідь Пенсійного фонду України щодо неможливості введення мораторію на застосування фінансових санкцій за несвоєчасну подачу фізичними особами-підприємцями звітів щодо сум нарахованого єдиного внеску за 2012 рік

ПЕНСІИНИИ ФОНД УКРАЇНИ

Департамент персоніфікованого обліку, інформаційних систем та мереж

 Бастіонна, 9, м. Київ-14, 01601, тел. 284-89-33, факс 284-73-37, E-mail:  Ця електронна адреса захищена від спам-ботів, Вам потрібно включити JavaScript для перегляду Код ЄДРПОУ 00035323

 

Пенсійний фонд України розглянув Ваш лист від 14.02.2013 №610 (вх. №1064/7 від 19.02.2013), щодо застосування штрафних санкцій за несвоєчасну подачу фізичними особами - підприємцями звітів щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування за 2012 звітний період, та повідомляє наступне.

Відповідно до статті 6 Закону "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування" (далі - Закон) платники єдиного внеску зобов'язані подавати звітність до територіального органу Пенсійного фонду у строки, в порядку та за формою, встановленими Пенсійним фондом за погодженням з відповідними фондами загальнообов'язкового державного соціального страхування та центральним органом виконавчої влади у галузі статистики.

Пунктом 6 частини 1 статті 14 Закону Пенсійний фонд України та його територіальні органи зобов'язані здійснювати контроль за дотриманням платниками єдиного внеску вимог цього Закону.

За недотримання вимог Закону статтею 25 цього ж Закону до платників єдиного внеску передбачені заходи впливу та стягнення.

Також статтею 6 Закону визначено не лише обов'язки але і права платників єдиного внеску. Зокрема, платник єдиного. внеску має право безоплатно отримувати від територіального органу Пенсійного фонду інформацію, необхідну для виконання обов'язків, покладених на платника згідно з цим Законом.

Пенсійним фондом України та його територіальнии органами постійно проводиться роз'яснювальна та інформаційна робота з платниками єдиного соціального внеску.

В Пенсійному фонді України працює телефонна "гаряча лінія", зателефонувавши на яку за номером 0-800-503-753 зі стаціонарного телефону можна безкоштовно отримати консультацію спеціаліста з будь-якого питання, що стосується його компетенції.

Також, вся необхідна інформація, що стосується Пенсійного фонду, знайходиться на офіційному сайті Пенсійного фонду України (www.pfu.gov.ua), який постійно оновлюється.

В Пенсійному фонді України видається тижневик "Пенсійний кур'єр", на який можна оформити підписку і завжди бути в курсі всіх подій, що відбуваються в Пенсійному фонді України, змін законодавства та інших питань, які стосуються платників єдиного внеску, застрахованих осіб, пенсіонерів.

Зміну термінів подачі річної звітності до органів Пенсійного фонду України запроваджено постановою правління Пенсійного фонду України від 10.12.2012 №24-1, проект якої для ознайомлення з вересня 2012 року було розташовано на сайті Пенсійного фонду України.

Повідомлення фізичних осіб - підприємців про зміну строків подання річних зітів за період 2012 року в регіонах відбувалося всіма можливими засобами інформування, а саме: місцеве телебачення, радіо, преса, розміщення оголошень на ринках, проведення семінарів. Інформація щодо зміни термінів подачі звітності була розміщена на інформаційних стендах в громадських приймальнях територіальних управлінь Пенсійного фонду, а також в приміщеннях Державної податкової служби.

Враховуючи все вищенаведене, а також те, що Пенсійний фонд України не може тимчасово призупинити дію того чи іншого нормативно-правового акту на свій розсуд, так як це суперечить принципам верховенства права, вдовільнити Ваше прохання стосовно введення мораторію на застосування фінансових санкцій за несвоєчасну подачу звітності, передбаченої Законом, не виявляється можливим.

З повагою,

Директор департаменту                        О.Б. Ніколаєв

 

 

Пошук на сайті

Вхід на сайт