вівторок, 06.12.2022

Лист Миколаївської обласної профспілки підприємців щодо змін до Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій в сфері торгівлі, громадського харчування та послуг», внесених 06.12.2012 року

ФЕДЕРАЦІЯ ПРОФСПІЛОК  ПРАЦІВНИКІВ КООПЕРАЦІЇ ТА ІНШИХ ФОРМ ПІДПРИЄМНИЦТВА УКРАЇНИ

ВСЕУКРАЇНСЬКА ПРОФЕСІЙНА СПІЛКА ПРАЦІВНИКІВ

малого та середнього бізнесу „Єднання"

МИКОЛАЇВСЬКА ОБЛАСНА ПРОФСПІЛКОВА ОРГАНІЗАЦІЯ ПІДПРИЄМЦІВ

54030,  г.  Николаев, ул. Московская 69,  тел-факс: 58-15-19.: 58-31-16, 71-71-77;

E-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів, Вам потрібно включити JavaScript для перегляду


 

 

Народному депутату України

Голові  Всеукраїнського ГО «ФОРТЕЦЯ»

Продан О. П.

Шановна Оксано Петрівно,

Звертаюсь до Вас з проханням розглянути пропозиції Миколаївської обласної профспілкової організації працівників малого та середнього бізнесу «ЄДНАННЯ» з приводу змін  до ЗУ  «Про застосування реєстраторів розрахункових  операцій в сфері  торгівлі, громадського харчування та послуг» № 265 від 06.07.1995р, які внесено Законом України від 06.12.2012 № 5518.

Згідно Закону про РРО  суб’єкти господарювання, що використовують контрольну стрічку в електронній формі, створюючи стрічку в друкованому вигляді по даним, які містяться в фіскальній пам’яті РРО, зобов’язані подавати в органи податкової інформацію про розмір розрахункових операцій в готівковій та безготівковій формі.

На думку податкової, нововведення не тільки не будуть обтяжливими для СПД, а навпаки створять більш комфортні умови: економія часу, скорочення видатків на утримання касової техніки за рахунок скорочення наявності друкованих  контрольних   стрічок та її збереження на протязі 3-х років, суттєве скорочення перевірок.

На превеликий жаль, вважаємо, думка податківців є помилковою. В реальному житті все складається по іншому.

1. Для того, щоби виконати нововведення Закону №265  СПД потрібно придбати розрахункові  касові апарати виключно нового покоління, які є дуже дорогими  (вони повинні виконувати ряд складних  функцій, повинні мати  прив’язку до Інтернету). Представники фірм, що обслуговують РРО  інформують  підприємців та керівників підприємств, що застосовувати модеми до РРО навіть останніх поколінь випуску, що вже застосовуються в роботі СПД, не представляється можливим, т.я. необхідних технічних параметрів у цих  РРО не має. На 1 січня 2013року необхідної кількості випущених РРО найновішого покоління не має. Вважаємо, вимога щодо передачі інформації в податкову з застосуванням нових РРО призведе до закриття великої кількості об’єктів торгівлі тому, що фінансове навантаження на них буде неймовірно високим (до 10 000грн). Особливо постраждають підприємці, що здійснюють торгівельну діяльність в сільській місцевості, такі об’єкти сто відсотково здадуть свої ліцензії і закриються, в селах ще більш розцвіте нелегальна торгівля горілчаними та тютюновими виробами, самогоноваріння. Суттєві втрати понесе бюджет по ненадходженням коштів за ліцензії, скоротиться певна кількість робочих місць, гарантій що ці робітники отримають нові робочі місця дуже сумнівна.

Слід враховувати, що більшість СПД нещодавно обновили старі РРО на нові моделі, строк їх дії ще не вичерпаний  і вимагати від них ще раз обновляти РРО  буде не можливо так як законодавчо ця норма  не виписана, в суспільстві знову буде дуже багато негативу до центральних органів влади за прийняті  необдумані рішення..

2. Важливим фактором є те, що для того щоби передавати інформацію в податкову крім заміни РРО треба мати Інтернет. Інтернет є провідний та безпровідний. Внесеними нормами Закону не визначено, хто буде нести видатки по забезпеченню лінії Інтернет. Крім того для безпровідного Інтернету потрібно мати покриття  оператору мобільного зв’язку, в сільській місцевості є місця де такий зв'язок відсутній,  як бути в такій ситуації, Закон також чітких  роз’яснень  не дає.

3. Не менш  важливішим фактором є те, що для роботи РРО потрібна електроенергія. Не можна заперечувати той факт, що в селах дуже часто бувають збої з подачею електроенергії, особливо коли проходять вітряні циклони, взимку.  Як будуть відповідати СПД за неможливість передати інформацію в податкову  із-за відсутності постачання електроенергії  Закон також ніяких роз’яснень не дає.

Виходячи з вищезазначеного, прошу Вас терміново  втрутитись в ситуацію та від імені підприємців звернутись до голови  ВР з пропозицією зупинити дію положень закону від 06.12.2012 № 5518, яким внесено зміни до Закону України  №265 06.07.1995 «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг».

 
 

Голова  обласної профспілки                         Герасимчук О.А.

 

Пошук на сайті

Вхід на сайт