вівторок, 06.12.2022

Відповідь Держземагентства щодо заключення договорів сервітуту органами місцевого самоврядування

ДЕРЖАВНЕ АГЕНТСТВО ЗЕМЕЛЬНИХ РЕСУРСІВ УКРАЇНИ

Держземагентство України

вул. Народного Ополчення, 3, м. Київ, 03680, МСП, тел. 249-96-91, 249-96-75, факс 249-96-70

Ця електронна адреса захищена від спам-ботів, Вам потрібно включити JavaScript для перегляду


 

Про розгляд звернення

Держземагентство України розглянуло ваше звернення від 14.08.2012 № 463 стосовно встановлення земельної о сервітуту та повідомляє наступне.

Відповідно до статті 100 Земельного кодексу України (далі - Кодекс) сервітут може бути встановлений договором, законом, заповітом або рішенням суду. Земельний сервітут може бути встановлений договором між особою, яка вимагає його встановлення, та власником (володільцем) земельної ділянки.

Статтею 13 Конституції України визначено, що земля, її надра, атмосферне повітря, водні та інші природні ресурси, які знаходяться в межах території України, природні ресурси її континентального шельфу є об'єктами права власності Українського народу. Від імені Українського народу права власника здійснюють органи державної влади та органи місцевого самоврядування в межах, визначених цією Конституцією.

Зазначаємо, що згідно з пунктом 12 Перехідних положень Кодексу, до розмежування земель державної та комунальної власності повноваження щодо розпорядження землями (крім земель, переданих у приватну власність, та земель, зазначених в абзацах другому та четвертому цього пункту) в межах населених пунктів здійснюють відповідні сільські, селищні, міські ради з урахуванням вимог абзацу третього цього пункту, а за межами населених пунктів - відповідні органи виконавчої влади.

Зважаючи на вищевикладене, до розмежування земель державної та комунальної власності розпорядження земельними ділянками, які знаходяться у межах територій населених пунктів, здійснюють відповідні органи місцевого самоврядування.

Заступник Голови            Є.С. Бердніков

 

Пошук на сайті

Вхід на сайт