вівторок, 06.12.2022

Відповідь Міністерства економічного розвитку і торгівлі України щодо проекту Закону України «Про внутрішню торгівлю»

МІНІСТЕРСТВО ЕКОНОМІЧНОГО РОЗВИТКУ І ТОРГІВЛІ УКРАЇНИ

01008. м. Київ. вул. М. Грушевського, 12/2, тел. 253-93-94, 253-74-69, факс 226-31-81

www.me.uov.ua E-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів, Вам потрібно включити JavaScript для перегляду


 

Голові Всеукраїнського об'єднання

малого та середнього бізнесу "Фортеця"

Продан О. П.

Щодо проекту Закону України «Про внутрішню торгівлю»

 

 

Шановна Оксано Петрівно!

Мінекономрозвитку розглянуло лист Всеукраїнського об'єднання малого та середнього бізнесу «Фортеця» від 26.07.2012 № 454 щодо відкликання проекту Закону України «Про внутрішню торгівлю» та повідомляє.

З метою обговорення проблемних питань сфери торгівлі 15.05.2012 під головуванням першого заступника Міністра було проведено нараду щодо проекту Закону України «Про внутрішню торгівлю», який був зареєстрований в Верховній Раді України (реєстраційний номер 9443), отримав схвалення Уряду країни, а також профільного Комітету з питань промислової і регуляторної політики та підприємництва.

В ході проведення наради більшість присутніх висловила думку щодо необхідності впорядкування проблемних питань галузі шляхом прийняття відповідного законодавчого акту, а саме проекту Закону України «Про внутрішню торгівлю».

У зв'язку з цим наказом Мінекономрозвитку від 05.06.2012 № 669 утворено робочу групу, до складу якої ввійшли представники центральних органів виконавчої влади, громадських організацій, торговельних мереж, вітчизняних товаровиробників.

Станом на 06.08.2012 відбулося 11 засідань робочої групи.

На засіданнях робочої групи проводиться конструктивна робота щодо наповнення законопроекту положеннями, які сприятимуть вирішенню проблемних питань галузі.

Після опрацювання положень проекту Закону остаточна їх редакція приймається за умови узгодження всіх позицій більшістю членів робочої групи.

Під час проведення «круглого столу», на яке Ви посилаєтесь у своєму листі, були висловлені різноманітні, інколи полярні, думки щодо вказаного законопроекту - як ті, що вказували на можливість його відкликання, так і ті, які наголошували на важливості та необхідності його прийняття в цілому.

Особливо про необхідність прийняття законопроекту, було вказано зі сторони виробників - оскільки стосовно саме них відносини у сфері торгівлі в Україні є найбільш не впорядкованими та такими, що формують ситуацію можливості необгрунтованого підвищення цін на товари щоденного споживання.

Також виробниками були висловлені додаткові побажання до законопроекту, які полягають в поширенні сфери дії закону на непродовольчі товари та запровадженні квот в роздрібній торгівлі для вітчизняних товаровиробників.

У зв'язку з вищесказаним, діяльність робочої групи з доопрацювання дискусійних положень законопроекту буде тривати, а після формування остаточної версії законопроекту він буде винесений на додаткове громадське обговорення.

 

Перший заступник Міністра

економічного розвитку і торгівлі України              А. А. Максюта

 

ЗВЕРНЕННЯ ГО "ФОРТЕЦЯ"

 

Пошук на сайті

Вхід на сайт