четвер, 08.12.2022

Відповідь Держземагентства на звернення ГО "Фортеця" щодо необхідності здійснення перевірки договорів оренди землі, які укладені ТОВ "Хмільник" з мешканцями м. Хмільник Вінницької обл.

ДЕРЖАВНЕ АГЕНТСТВО ЗЕМЕЛЬНИХ РЕСУРСІВ УКРАЇНИ

Держземагентство України

вул. Народного Ополчення, 3, м. Київ, 03680, МСП, тел. 249-96-91, 249-96-75, факс 249-96-70

Ця електронна адреса захищена від спам-ботів, Вам потрібно включити JavaScript для перегляду


 

Всеукраїнське об'єднання малого

та середнього бізнесу «Фортеця»

Русанівська набережна, 12

м. Київ, 02147

Про надання роз'яснення

Державним агентством земельних ресурсів України розглянуто лист Всеукраїнського об'єднання малого та середнього бізнесу «Фортеця» від 09.07.2012 № 449 та повідомляється наступне.

Відповідно до вимог статей 1 та 2 Закону України «Про оренду землі» оренда землі - це засноване на договорі строкове платне володіння і користування земельною ділянкою, необхідною орендареві для проведення підприємницької та інших видів діяльності.

Відносини, пов'язані з орендою землі, регулюються Земельним кодексом України, Цивільним кодексом України, цим Законом, законами України, іншими нормативно-правовими актами, прийнятими відповідно до них, а також договором оренди землі.

Згідно частини першої статті 16 цього Закону укладення договору оренди земельної ділянки із земель приватної власності здійснюється за згодою орендодавця та особи, яка згідно із законом вправі набувати право оренди на таку земельну ділянку.

Додатково зазначаємо, що відповідно до вимог статті 154 Земельного кодексу України органи виконавчої влади та органи місцевого самоврядування без рішення суду не мають права втручатись у здійснення власником повноважень щодо володіння, користування і розпорядження належною йому земельною ділянкою або встановлювати непередбачені законодавчими актами додаткові обов'язки чи обмеження.

Порядок укладення договору оренди земельної ділянки встановлений розділом другим Закону України «Про оренду землі», права та обов'язки орендаря визначені статтею 25 цього Закону. Типовий договір оренди землі затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 3 березня 2004 р. № 220, при цьому по деяких пунктах договору (наприклад 33, 34, 39, 40 та ін.) сторони можуть самостійно визначати договірні умови.

 

Перший заступник Голови            А.М. Кадомський

 

ЗВЕРНЕННЯ ГО "ФОРТЕЦЯ"

 

Пошук на сайті

Вхід на сайт