вівторок, 06.12.2022

Відповідь ДПС України щодо застосування максимального розміру ставки єдиного податкупри здійснені діяльності на території більш як однієї сільської, селищної, міської ради

ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА СЛУЖБА УКРАЇНИ

(ДПС України)

Львівська пл., 8, м. Київ - 53, хМ.СП 04655, тел.: (044) 272-51-59, факс (044) 272-08-41

www.sta.gov.ua; е-mаіl: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів, Вам потрібно включити JavaScript для перегляду Код ЄДРГЮУ 37472277


 

Всеукраїнське об'єднання малого та

середнього бізнесу "Фортеця"

Русанівська набережна, 12 м. Київ,

02147

Про надання роз'яснення

Державна податкова служба України розглянула лист від 14.06.12 №429 щодо застосування максимального розміру ставки єдиного податку платниками першої або другої групи при здійснені господарської діяльності на території більш як однієї сільської, селищної, міської ради та повідомляє.

Відповідно до ст. 42, 44, 47 Господарського Кодексу України від 16.01.3 N 436-ІV підприємництво - це безпосередня самостійна, систематична на власний ризик господарська діяльність що здійснюється суб'єктами господарювання (підприємцями) з метою досягнення економічних і соціальних результатів та одержання прибутку.

Правові засади застосування спрощеної системи оподаткування, обліку та звітності, а також справляння єдиного податку встановлено у главі 1 розділу ХІV Податковим кодексом України від 2 грудня 2010 року N 2755-VІ ( далі - Кодекс).

Згідно з положенням ст. 291 Кодексу, спрощена система оподаткування обліку та звітності це особливий механізм справляння податків і зборів, що встановлює заміну сплати окремих податків і зборів, встановлених пп. 297.1 ст.297 Кодексу.

Відповідно до підпункту 291.4 статті 291 Кодексу фізичні особи - підприємці, які самостійно виявляли бажання здійснювати діяльність за спрощеною системою оподаткування, обліку та звітності мають право обрати групу платників єдиного податку з дотриманням певних умов:

- перша група - фізичні особи - підприємці, які не використовують працю найманих осіб, здійснюють виключно роздрібний продаж товарів з торгівельних місць на ринках та/або проводять господарську діяльність з наданням побутових послуг населенню і обсяг доходу яких протягом календарного року не перевищує 150000 гривень;

- друга група - фізичні особи - підприємці, які здійснюють господарську діяльність з надання послуг, у тому числі побутових, платникам єдиного податку та/або населенню, виробництво та/або продаж товарів, діяльності у сфері ресторанного господарства, за умови, що протягом календарного року відповідають сукупності таких критеріїв: не використовують працю найманих осіб або кількість осіб, які перебувають з ними у трудових відносинах, одночасно не перевищує 10 осіб, осяг доходу не перевищує 1000000 гривень.

Дія цього підпункту не поширюється на фізичних осіб - підприємців, які надають посередницькі послуги з купівлі, продажу, оренди та оцінювання нерухомого майна (група 70.31 КВЕД ДК 009:2005). Такі фізичні особи - підприємці належать виключно до третьої групи платників єдиного податку, якщо відповідають вимогам, встановленим для третьої групи.

Ставки єдиного податку встановлюються у відсотках (фіксовані ставки) до розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня податкового (звітного) року та у відсотках до доходу (відсоткові ставки) п.293.1 ст.293 Кодексу.

Відповідно до п.293.2 ст.293 Кодексу фіксовані ставки єдиного податку встановлюються сільськими, селищними та міськими радами для фізичних осіб - підприємців, які здійснюють господарську діяльність, залежно від виду господарської діяльності, з розрахунку на календарний місяць:

- для першої групи платників єдиного податку - у межах від 1 до 10 відсотків розміру мінімальної заробітної плати;

- для другої групи платників єдиного податку - у межах від 2 до 20 відсотків розміру мінімальної заробітної плати.

У разі здійснення платниками єдиного податку першої і другої груп кількох видів господарської діяльності застосовується максимальний розмір ставки єдиного податку, встановлений для таких видів господарської діяльності (п.293.6 ст.293Кодексу).

У разі здійснення платниками єдиного податку першої і другої груп господарської діяльності на територіях більш як однієї сільської, селищної або міської ради застосовується максимальний розмір ставки єдиного податку, встановлений ст.293 Кодексу для відповідної групи таких платників єдиного податку.

Таким чином, у разі здійснення фізичною особою - підприємцем господарської діяльності на території більше ніж як однієї сільської, селищної, міської ради, тобто не за місцем реєстрації, а на території іншої сільської, селищної, міської ради, застосовується максимальний розмір ставки єдиного податку.

Одночасно інформуємо, що на інтерактивних сторінках інформаційного порталу ДПС України кожен платник податків може отримати інформацію щодо нормативно - правових та законодавчих актів України, роз'яснення, питання та відповіді застосування норм Податкового кодексу України, програмне забезпечення та іншу інформацію щодо подання звітності в електронному вигляді, бланки податкової звітності, порядок їх заповнення та термін сплати податків, іншу актуальну інформацію щодо діяльності органів ДПС України.Перший заступник Голови              А.В. Головач

 

ЗВЕРНЕННЯ ГО "ФОРТЕЦЯ"

 

Пошук на сайті

Вхід на сайт