четвер, 08.12.2022

Лист Галини Залоги стосовно медичного страхування

Добрый день!!!! Спасибо огромное за обращение по 1-ДФ.

По предложению коллег из Черновцов  хочу обратить внимание на то, что последнее постановление по больничным листам, показывает  насколько соц.страх и ПФУ в нашем государстве бесконтрольны, это просто пожиратели финансов и не более того. Мед.страхование нам необходимо, как воздух, но это должен быть выписан закон так, чтобы не было лазеек для полумер, как в негосударственном мед.страховании. И на сегодняшний день - это пожалуй самый важный и жизненно необходимый для нас вопрос, который нужно решать.


 

На Лист Галини Залоги стосовно медичного страхування

Соц. Страх і ПФУ в нашій державі не безконтрольні. Їх контролює бюрократія, як і всі державні функції. А бюрократія дійсно безконтрольна. Але це так практично в усьому світі. До речі, як і контрольованої бюрократії, також не існує законів, в яких не було б лазівок для напівзаходів. Закони і всілякі правила це взагалі поживний бульйон для бюрократії. Чим більше правил, тим більше бюрократії. Але тут не місце для лекцій. Короткі бесіди із управління можна знайти на pro-tax.tumblr.com. Висновок простий не треба залишати суспільно значимі функції бюрократії. Будь-який закон про будь-що, в тому числі страхування, буде плодити контрольні функції, які на думку багатьох має виконувати держава, отже знову бюрократія.

Не можна не погодитись, що питання медичного страхування є одним з найважливіших питань для наших людей. Але існуюча система медичного страхування через страхові компанії не вирішить його ще років 10. Причини потребують окремої великої розмови. А от чекати ніякого закону не має сенсу (див. вище про бюрократію). Треба все робити своїми руками. Маю на увазі самоуправління, чи пак саморегулювання, громадськості в тому числі і підприємницької. Тоді це буде справедливо, надійно і ефективно. Ми розробили і вже реалізуємо з зацікавленими обєднаннями систему громадських лікарняних кас, які і вирішують для цих обєднань такі питання. Хто хоче, може і у себе зробити таке, щоб мати гарантоване матеріальне забезпечення для отримання медичних послуг.

Олег Лиховид,

Голова інституту соціальної політики Людвіга Ерхарда

 

Пошук на сайті

Вхід на сайт