четвер, 08.12.2022

Олег Лиховид стосовно полеміки щодо пенсійного реформування з підприємцем Каренко

яжке відчуття від полеміки щодо пенсійного реформування з підприємцем Каренко. А саме відчуття, що мене не слухають. Я теж за справедливість. Тільки шлях до справедливості я бачу не в тому, щоб звинувачувати всіх навколо себе, шукати ворогів і відбирати в них, що подобається. Тут же погоджуся, що таких, хто достойний звинувачень, предостатньо. І вони зовсім не мої роботодавці. Я сам роботодавець для багатьох, хто хоче справедливості. Я просто вважаю, що діюча і до сьогодні пенсійна система в принципі не може забезпечити справедливості, позаяк нею не управляють її користувачі - громадяни. Ми відраховуємо, а далі - як вже керівництво поділить.

Реформування системи якраз має повністю її перебудувати, а саме перейти на накопичення пенсії, а не перерозподіл. В результаті реформи кожен отримуватиме ту пенсію, яку накопичив із своїх статків. Можливо і заслужено великих. Тобто кожен отримуватиме пенсію, яку реально напрацював і накопичив, а не ту, яку призначили за тими ж спеціальними законами. Ці спеціальні закони стануть просто не потрібні. Вся талановитість, потрібність і унікальність працівника і службовця оцінюватиметься рівнем доходів, з яких людина і буде накопичувати свою власну пенсію.

Оце і буде система, яка забезпечить справедливість. Не буде перерозподілу за вислугою, за спеціальністю чи ще за чимось там. Все визначається кількістю і якістю роботи, а також поміркованістю у розподілі власних доходів між поточними витратами і накопиченнями. На мою думку саме така система максимально пасує підприємцю.

 

О. Лиховид

 

Пошук на сайті

Вхід на сайт