четвер, 08.12.2022

Звернення Союзу ювелірів України щодо обмеження ДПС України застосування спрощеної системи оподаткування виготовлювачами та торговцями ювелірними виробами
Голові ВГО "Фортеця"
О.П. Продан
Шановна Оксано Петрівно!

Повідомляємо, що 28.12.2011 р. на веб-сайті Державної податкової служби України в розділі «Єдина база податкових знань», глава 230, пункт 230.01.09 (http://www.sta.gov.ua/control/uk/taxqabase/catalog), було розміщено інформацію про те, що з 1.01.2012 р. виготовлювачі та торговці ювелірними виробами не можуть бути платниками єдиного податку.

Як стало відомо, підставою для внесення такої інформації до «Єдиної бази податкових знань» був лист ДПС України від 05.12.2011 р. №1237/8/23-50-0318, підписаний заступником Голови Лекарем С.І. (фотокопія витягу з листа додається ).

Зміст інформації наступний:

«Чи може ФОП на ЄП здійснювати виробництво та продаж ювелірних виробів?

Коротка відповідь : Діє з 01.01.2012 Фізичні особи-підприємці - платники єдиного податку не мають права здійснювати виробництво та продаж ювелірних виробів.

Повна відповідь : Діє з 01.01.2012 Відповідно до пп. 4 пп. 291.5.1 п. 291.5 ст. 291 Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року № 2755-VI із змінами та доповненнями (далі - ПКУ) не можуть бути платниками єдиного податку фізичні особи-підприємці, які здійснюють видобуток, виробництво, реалізацію дорогоцінних металів і дорогоцінного каміння, у тому числі органогенного утворення. Згідно із п. 1 та п. 2 ст. 1 Закону України від 18 листопада 1997 року № 637/97-ВР "Про державне регулювання видобутку, виробництва і використання дорогоцінних металів і дорогоцінного каміння та контроль за операціями з ними" дорогоцінні метали - це золото, срібло, платина і метали платинової групи (паладій, іридій, родій, осмій, рутеній) у будь-якому вигляді та стані (сировина, сплави, напівфабрикати, промислові продукти, хімічні сполуки, вироби, відходи, брухт тощо). Дорогоцінне каміння - це природні та штучні (синтетичні) мінерали в сировині, необробленому та обробленому вигляді (виробах). Враховуючи вищевикладене, фізичні особи-підприємці - платники єдиного податку не мають право здійснювати виробництво та продаж ювелірних виробів.»

26.12.2011 р. Лекарь С.І. був звільнений з посади заступника Голови ДПС України, на його місце призначено Ігнатова Андрія Петровича.

Проте, 28.12.2011 р. позиція ДПС України про обмеження на застосування спрощеної системи оподаткування виготовлювачами та торговцями ювелірними виробами була доведена до відома територіальних органів ДПС під час селекторної наради.

Союз ювелірів України не погоджується з позицією ДПС України і готовий до кінця боротися за законне право малого ювелірного бізнесу на єдиний податок. У разі необхідності, ми готові ініціювати внесення змін до Закону №637/97-ВР, відстоювати законні права підприємців в органах ДПС України та в судах.

29.12.2011 р. Союз ювелірів України направив відповідні листи до Голови ДПС України Клименка О.В. та новопризначеного заступника Голови ДПС Ігнатова А.П. щодо відкликання опублікованих матеріалів та листа від 5.12.2011 р. і надання нової податкової консультації (текст листа додається ).

У ситуації, що склалася, просимо Вас, шановна Оксано Петрівно:

1. Розглянути та підтримати позицію Союзу ювелірів України щодо можливості застосування спрощеної системи оподаткування, обліку та звітності виготовлювачами та торговцями ювелірними виробами;

2. Направити від ВГО «Фортеця» листи керівництву ДПС України щодо необхідності невідкладного розгляду звернення Союзу ювелірів України та прийняття виваженого законного рішення;

3. Інформувати членів ВГО «Фортеця» про ситуацію, що склалася в сфері ювелірного виробництва та торгівлі, для врахування в роботі.

 

З повагою,

президент Союзу ювелірів України              Д.В.Видолоб

 

Пошук на сайті

Вхід на сайт