четвер, 08.12.2022

Відповідь Комітету ВРУ з питань охорони здоров'я стосовно Рекомендацій парламентських слухань на тему: «Про сучасний стан та перспективи розвитку фармацевтичної галузі України»

ВЕРХОВНА РАДА УКРАЇНИ

Комітет з питань охорони здоров'я

01008, м. Київ-8, вул. М. Грушевського, 5, тел.: 286-80-25, тел./факс: 286-13-60, 286-87-77


 

Голові Всеукраїнського об'єднання

малого та середнього бізнесу «ФОРТЕЦЯ»

О. Продан

 

Шановна Оксано Петрівно!

Комітет Верхової Ради України з питань охорони здоров'я уважно опрацював Ваше звернення стосовно Рекомендацій парламентських слухань на тему: «Про сучасний стан та перспективи розвитку фармацевтичної галузі України», схвалених постановою Верховної Ради України від 6 жовтня 2011 року №3901-УІ (далі - Рекомендації) та повідомляє наступне.

Поділяючи Вашу стурбованість щодо проблем, пов'язаних із забезпеченням сільського населення медикаментозною допомогою та підтримкою розвитку сільської аптечної мережі, зауважуємо, що, нажаль, сьогодні в ліцензійному реєстрі виданих ліцензій на оптову та роздрібну торгівлю лікарськими засобами наявні ліцензіати (ФОП), які мають від 10 до 16 структурних підрозділів, що за Вашими підрахунками є порушенням податкового законодавства. Аналогічна ситуація й з юридичними особами - спрощенцями. В даному випадку мова йде не лише про сільську аптечну мережу, а про усю аптечну мережу. До речі зауважимо, що в сільській місцевості розташована лише кожна третя аптека, що належить ФОП, а дві інші розташовані в містах. Ці питання піднімались на парламентських слуханнях і знайшли своє відображення в Рекомендаціях.

Позиція Комітету полягає в тому, щоб сприяти насамперед доступності населення до якісної медичної допомоги, включаючи медикаментозну її складову. Але будь-які новації повинні впроваджуватися лише в межах чинного законодавства та із забезпеченням рівних умов провадження діяльності для усіх учасників фармацевтичного ринку незалежно від форми власності та підпорядкування. На нашу думку, Ваші зауваження та пропозиції заслуговують на увагу та детальне вивчення.

Враховуючи викладене, Ваше звернення направлене до Кабінету Міністрів України для врахування в роботі при підготовці пропозицій щодо виконання Рекомендацій парламентських слухань на тему: «Про сучасний стан та перспективи розвитку фармацевтичної галузі України».

 

З повагою

Голова Комітету              Т.Д.Бахтеєва

ЗВЕРНЕННЯ

 

Пошук на сайті

Вхід на сайт