четвер, 08.12.2022

Чернігівська профспілка підприємців щодо подання додаткової звітності ФОП

ЧЕРНІГІВСЬКА ПРОФСПІЛКА ПІДПРИЄМЦІВ

 

Вих.№ 04 від 27 лютого 2011 року

 

Шановна пані Оксано!

 

На теперішній час склалася дуже тривожна ситуація щодо подання додаткової звітності ФОП, що не мають найманих працівників. Майже в усіх областях податкові інспекції вимагають подання декларацій ПДФО від абсолютно усіх підприємців, посилаючись на норми Податкового кодексу... «177.7. Фізична особа - підприємець вважається податковим агентом працівника - фізичної особи, яка перебуває з нею у трудових, цивільно-правових   відносинах, або будь-якої іншої фізичної особи щодо будь-яких оподатковуваних доходів, нарахованих (виплачених, наданих) на користь такої особи. ».

Але, згідно ст. 177.7 ФОП є податковим агентом лише, якщо він нараховує, виплачує, або надає доходи іншій фізичній особі. Ці відносини мають бути зафіксовані відповідною угодою. Наразі ми бачимо, що податкова інспекція, всупереч Конституції України всіляко намагається запровадити презумпцію винуватості суб’єкта господарювання, що й було закладено в першій редакції Податкового кодексу. Також, на мою думку цією новацією збільшується можливість застосування фінансових та штрафних санкцій до дрібних підприємців. Вам не здається, що податківці винайшли нове джерело поповнення держбюджету?

Якщо мені не зраджує пам’ять, то до тих пір, поки не буде прийнято главу першу розділу 14 ПК, спрощена система діє в тому обсязі, що й 01.01.2010 року, отже податківці, порушуючи Конституцію і законодавство України демонструють всій бізнес-спільноті, що вони збираються тлумачити норми ПК як їм заманеться. Мабуть вони забули, з чого починався податковий майдан.

Зважаючи на вищевикладене, прошу призначити позачергове засідання ради ВГО «Фортеця», аби прийняти рішення про початок всеукраїнських акцій протесту проти податкового свавілля, та невиконання органами державної влади доручень Президента України.

 

З повагою,

голова профкому _____________/Варнакова О.Ю./

 

Пошук на сайті

Вхід на сайт