четвер, 08.12.2022

Федючок Віктор щодо співпраці з юридичними особами, платниками ПДВ

Шановна Оксана Петрівна, я фізична особа-підприемець, вид діяльності: вантажні автомобільні перевезення. На сьогодні платник єдиного податку (оборот до 500000грн.), працюю з юридичними особами, платниками ПДВ, та податку на прибуток. Оскільки, за новим податковим кодексом, оплату моїх послуг вони не зможуть відносити на видатки, працювати зі мною їм стає не вигідно. Що Ви порадите мені, адже до 15 березня потрібно вирішити як працювати далі?

 

Шановний Вікторе, я не можу прийняти рішення за Вас. Можу лише надати інформацію для вибору.

Для співпраці з юр.особами Ви можете перейти на загальну систему як фізична особа-підприємець, можете створити юридичну особу на єдиному податку. В обох цих випадках Ви ризикуєте залишитись на перший час без права сплати ПДВ через те, що немає обороту 300000грн., а потім через те, що менше половини клієнтів є платниками ПДВ.

Як варіант - Ви можете залишитись на єдиному податку, але працювати через експедитора, який є юридичною особою на єдиному податку і сплачує (6-43%)% від обороту плюс ПДВ. Витрати на нього замовники зможуть брати на свої витрати, а для нього немає значення, на якій системі оподаткування Ви. Але вибір завжди за Вами.

 

З повагою,

Оксана Продан

 

Пошук на сайті

Вхід на сайт