вівторок, 21.03.2023

Відповідь Міністерства фінансів України щодо удосконалення державної політики у сфері підприємництва

МІНІСТЕРСТВО ФІНАНСІВ УКРАЇНИ

(Мінфін)

01008, м. Київ. вул. М. Грушевського, 12/2, тел. 206-58-88, факс 425-90-26, e-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів, Вам потрібно включити JavaScript для перегляду


Всеукраїнське об'єднання малого

та середнього бізнесу "Фортеця"

Міністерство економічного

розвитку і торгівлі України

Про розгляд звернення

Міністерство фінансів України на виконання доручення Кабінету Міністрів України від 16.07.2011 №33617/1/1-11 до листа Адміністрації Президента України від 05.07.2011 №03-01/1988 розглянуло лист Всеукраїнського об'єднання малого та середнього бізнесу "Фортеця" від 15.04.2011 №65 щодо удосконалення державної політики у сфері підприємництва і повідомляє.

Щодо спрощеної системи оподаткування.

На Пленарному засіданні Верховної Ради України 16 червня 2011 року розглянуто та прийнято у першому читанні проект Закону України "Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законодавчих актів України (щодо спрощеної системи оподаткування, обліку та звітності суб'єктів малого підприємництва)" (реєстр. № 8521 від 16.05.2011), внесений Кабінетом Міністрів України.

Зазначений законопроект є результатом узгодженого компромісу між представниками бізнесу та владою. До його розробки були залучені народні депутати України, представники малого бізнесу, громадськості, науковці, незалежні експерти.

Положення зазначеного законопроекту передбачають, зокрема:

- підвищення граничного обсягу доходу, при якому можливе застосування спрощеної системи оподаткування;

- встановлення необтяжливого для платників єдиного податку та достатнього для обрахунку бази оподаткування ведення обліку доходів;

- введення для фізичних осіб відсоткової ставки єдиного податку;

- запровадження зменшених ставок єдиного податку для виробників, які реалізують виключно продукцію власного виробництва;

- скасування щорічного оформлення свідоцтва платника єдиного податку;

- встановлення річного звітного періоду для фізичних осіб з незначним обсягом доходу.

Результатом реформування спрощеної системи оподаткування буде прискорення формування сприятливого податкового середовища для розвитку бізнесу.

Пунктом 2 постанови Верховної Ради України від 16.06.2011 № 3536-VI "Про прийняття за основу проекту Закону України про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законодавчих актів України (щодо спрощеної системи оподаткування, обліку та звітності суб'єктів малого підприємництва)" Комітету Верховної Ради України з питань фінансів, банківської діяльності, податкової та митної політики доручено доопрацювати зазначений законопроект з урахуванням зауважень і пропозицій суб'єктів права законодавчої ініціативи та внести його на розгляд Верховної Ради України у другому читанні.

Щодо звільнення від сплати єдиного соціального внеску зайнятих підприємців, а також скасування штрафних санкцій за несплачені підприємцями у 2010 році пенсійні внески.

7 липня 2011 року Верховною Радою України прийнято у другому читанні та в цілому як Закон проект Закону України "Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України (щодо удосконалення деяких норм Податкового кодексу України)" (реєстр. № 8217 від 12.03.2011).

Положеннями цього Закону передбачено, зокрема, звільнення від сплати єдиного соціального внеску фізичних осіб-підприємців, що обрали спрощену систему оподаткування, які є пенсіонерами за віком або інвалідами, а також списання штрафних санкцій, нарахованих за несплату внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування фізичними особами, які обрали особливий спосіб оподаткування (єдиний податок, фіксований податок).

Перший заступник Міністра                А. МЯРКОВСЬКИЙ

 

ЗВЕРНЕННЯ ГО "ФОРТЕЦЯ"

 

Пошук на сайті

Вхід на сайт