п'ятниця, 09.06.2023

Пропозиції Обласної ліги орендодавців, підприємців і роботодавців Хмельниччини до Закону України "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів"

25.11.2019 № 137

Голові

ГО Всеукраїнське об’єднання підприємців

малого та середнього бізнесу  «Фортеця»

Продан О.П.

 

Шановна Оксано Петрівно! 

Організацією роботодавців «Обласна ліга орендодавців, підприємців і роботодавців Хмельниччини» проведено аналіз та узагальнення проблем, які виникають у представників малого бізнесу при веденні господарської діяльності та встановлено, що часто існує нагальна необхідність оперативного на них реагування, а тому пропонуємо наступне.

I. Питання вирішення яких сприятиме підтримці бізнесу, не потребує коштів, можливе в короткий період часу при наявності доброї волі:

Ініціювати розгляд на черговому засіданні Координаційної ради з питань розвитку мікропідприємництва та малого підприємництва (в подальшому – Координаційна Рада) наступні питання:

- розміщення на сайтах ОДА інформації  контролюючих органів щодо щоквартальних графіків проведення семінарів, навчань, які проводяться ними для бізнесу в регіонах, (рубрика «Семінари для бізнесу» - як варіант) з зазначенням тематики семінару, дати та місця його проведення, електронної адреси на яку можна було б завчасно направити запитання до лектора (доцільно, щоб інформація оновлювалась з врахуванням повідомлень контролюючих органів);

- запровадити в практику проведення зустрічей керівників ОДА з малим бізнесом на постійній основі (щоквартально в перший місяць кварталу – для прикладу 10-12-го числа, о 14 год.).

II. Ініціювати внесення змін до Закону України від 19 грудня 1995 року № 481 "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів" із змінами і доповненнями, перебачивши визначення на законодавчому рівні мінімального об’єму зберігання палива, яке використовується виключно для власних потреб, при наявності якого суб’єкт господарювання не буде зобов’язаний отримувати ліцензію на зберігання палива.

Законом України від 23 листопада 2018 року № 2628-VIII "Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законодавчих актів України щодо покращення адміністрування та перегляду ставок окремих податків і зборів" внесені зміни до Закону України від 19 грудня 1995 року № 481 "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів", зокрема запроваджено ліцензування видів господарської діяльності з виробництва, зберігання, оптової та роздрібної торгівлі пальним. Зазначені зміни набрали чинності з 1 липня 2019 року і за зберігання палива на не ліцензованих складах передбачено штраф у розмірі 500 тис. грн. (застосування штрафів відтерміновано до 31 грудня поточного року).

Отримання ліцензії на зберігання пального для значної частини підприємців-фізичних осіб та юридичних осіб – представників малого бізнесу не є можливим з об’єктивних причин, оскільки відсутні документи необхідні для отримання ліцензії, а саме: документи на ємності (діють з радянських часів, а підприємці-фізичні особи  згідно чинного законодавства взагалі не ведуть облік основних засобів).  Саме тому багато з ємкостей під паливно-мастильні матеріали (ПММ) не відповідають сучасним стандартам та відсутні оновлені акти введення в експлуатацію та дозволи на роботу об'єкта підвищеної небезпеки.

Водночас необхідно звернути увагу, що переважна кількість представників малого бізнесу зберігає паливо-мастильні матеріали виключно для власних потреб:  об’єм ПММ, який потрібен для їх оперативних потреб.

Також необхідно врахувати, що згідно із чинним законодавством, обіг пального має бути відображений у системі електронного адміністрування та, на жаль, представники малого бізнесу практично не мають досвіду та навичок щодо оформлення документів, які вони будуть зобов’язані формувати згідно норм оновленого законодавства.

Норми закону не враховують також особливості виробничого процесу суб’єктів господарювання, які є кінцевими споживачами палива, тому що вони є СПД, які самостійно ведуть облік та звітність. Наслідком чого виникне додаткове навантаження, яке не пов’язане з отриманням прибутку.

На звернення до Міністерства фінансів України щодо роз’яснення від якої мінімальної кількості пального необхідно придбавати ліцензію на зберігання пального, яке знаходиться у СПД та вид діяльності «зберігання пального» в реєстраційних документах не передбачений, надійшла відповідь, що «Законом    № 481 (Закон України від 19 грудня 1995 року № 481/95-ВР «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» ) встановлено вичерпний перелік умов, за яких підприємства, установи, та організації не отримують ліцензію на право зберігання пального на місця зберігання пального. Таким чином, Законом № 481 не встановлено мінімальний обсяг пального на право зберігання якого ліцензія може не отримуватися» (лист Мінфіну №11320-02-2/19229 від 27.07.2019р.).

В той же час законодавець зберігає преференції і визначив, що ліцензія на право зберігання пального не отримується на місця зберігання пального, що використовуються:

•підприємствами, установами та організаціями, які повністю утримуються за рахунок коштів державного або місцевого бюджету;

•підприємствами, установами та організаціями системи державного резерву;

•суб’єктами господарювання для зберігання пального, яке споживається для власних виробничо-технологічних потреб виключно на нафто- та газовидобувних майданчиках, бурових платформах і яке не реалізується через місця роздрібної торгівлі.

Необхідно врахувати, що збереження вимог щодо необхідності придбання ліцензій на зберігання пального для власних потреб без визначення його мінімального обсягу лише посилить корупційну складову.

До прикладу, СБУ вже викрито в Житомирській області керівників фіскальної служби, які наживались на прийнятті до розгляду неповних пакетів документів для одержання ліцензій (це ще на першому етапі прийняття документів, а ще є оформлення накладних, звітів, відповідності об’ємів з врахуванням температурних режимів, відповідності обладнання).

Враховуючи викладене, просимо Вас звернутись до Координаційної Ради з пропозицією ініціювання перед суб’єктами права законодавчої ініціативи щодо внесення змін до Закону України від 19 грудня 1995 року № 481 "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів" із змінами і доповненнями, перебачивши визначення на законодавчому рівні мінімального об’єму зберігання палива, яке використовується виключно для власних потреб, при наявності якого суб’єкт господарювання не буде зобов’язаний отримувати ліцензію на зберігання палива.

Необхідно врахувати, що на реалізації вимоги щодо ліцензування зберігання палива для власних потреб від «нуля», заробляють лише монополісти за рахунок малого бізнесу, а вирішення даного питання дозволить зняти соціальну напругу та приведення вимог до економічно обгрунтованих розрахунків витрат малого бізнесу на їх виконання.

При необхідності може бути надано додаткову інформацію, контактний номер телефону 096 407 79 81 – Валентин Іванович, а про прийняте рішення просимо повідомити на ел. адресу Ця електронна адреса захищена від спам-ботів, Вам потрібно включити JavaScript для перегляду

Сподіваємось на Ваше розуміння та підтримку в зазначених питаннях.

Голова

«Обласної ліги орендодавців,

підприємців і роботодавців

Хмельниччини» Валентин ГРИВНАК

 

Пошук на сайті

Вхід на сайт