вівторок, 21.03.2023

Лист Мінекономіки щодо стану розвитку малого та середнього бізнесу в Україні

 

МІНІСТЕРСТВО ЕКОНОМІКИ УКРАЇНИ


  

Всеукраїнське об'єднання

малого та середнього бізнесу "Фортеця"Щодо стану розвитку

 малого та середнього бізнесу в Україні

 

Мінекономіки опрацювало звернення Всеукраїнського об'єднання малого та середнього бізнесу щодо резолюції Всеукраїнського з'їзду малого та середнього бізнесу та повідомляє.

 Відповідно до доручення Президента України від 20.12.2010 № 1-1/3016 Кабінетом Міністрів України утворено робочу групу для підготовки узгодженого проекту закону стосовно реформування спрощеної системи оподаткування та обліку та звітності суб'єктів малого підприємництва, до складу якої увійшли представники заінтересованих центральних органів виконавчої влади, малого бізнесу, громадських організацій та незалежні експерти. З початку поточного року у Міністерстві фінансів проведено декілька засідань робочої групи, на яких розглядались пропозиції представників малого та середнього бізнесу із різних регіонів України, громадського об'єднання "Фортеця", інших громадських організацій та асоціацій.

 За результатами роботи було розроблено проект Закону України "Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законодавчих актів України (щодо спрощеної системи оподаткування, обліку та звітності суб'єктів малого підприємництва)", який схвалений на засіданні Кабінету Міністрів України та направлено на розгляд Верховної Ради України (реєстраційний номер 8521 від 16.05.2011). Зазначеним законопроектом передбачається комплексне удосконалення спрощеної системи оподаткування з урахуванням змін у податковому законодавстві і підприємницькому середовищі, забезпечення її відповідності сучасним напрямкам податкової політики держави, запобігання ухиленню від оподаткування з дотриманням принципів соціальної справедливості та рівності усіх платників перед законом.

 Щодо проведення економічної та фінансової оцінки результатів запровадження податкової реформи для малого та середнього бізнесу у першому кварталі 2011 року, то вважаємо, що оскільки на даний час триває процес удосконалення податкового законодавства для створення сприятливих умов розвитку і діяльності підприємництва, то зазначену перевірку було б доцільно здійснити наприкінці 2011 року або на початку 2012 року. Водночас зазначаємо, що Першим Віце-прем'єр-міністром А.П. Клюєвим доручено Державній податковій службі запровадити практику реагування на резонансні та масові звернення платників податків щодо проблемних питань з адміністрування податків, які виникають під час запровадження положень Податкового кодексу України, упередження виникнення проблемних питань у платників податків, пов'язаних зі платою податків, а також проводити публічні дискусії з питань покращення процесів оподаткування та впровадження технологічної сучасної системи податкового адміністрування.

 Що стосується пропозицій в частині відміни обов'язкової сплати єдиного соціального внеску самозайнятими підприємцями та зменшення розміру єдиного соціального внеску, то вважаємо, зазначені пропозиції можуть бути розглянуті тільки після проведення детальних обрахунків та аналізу з урахуванням положень Указу Президента України від 27.04.2011 № 504/2011 "Про Національний план дій на 2011 рік щодо впровадження Програми економічних реформ на 2010-2014 роки "Заможне суспільство, конкурентоспроможна економіка, ефективна держава". Так, підпунктом 6.4 Національного плану дій на 2011 рік передбачено розроблення проекту Закону України стосовно скорочення пільг, у тому числі скасування необгрунтованих пільг із сплати внесків на пенсійне страхування.

 Щодо створення Національної комісії України з питань регуляторної політики та підприємництва повідомляємо, що наказом Мінекономіки створено міжвідомчу робочу групу, до складу якої входять представники центральних органів виконавчої влади, Ради підприємців при Кабінеті Міністрів України та Координаційної ради з питань малого та середнього підприємництва. Під головуванням Голови комісії з проведення реорганізації Міністерства економіки А. А. Максюти 23 травня 2011 року проведено засідання робочої групи, на якому розглянуто розроблений громадськими об'єднаннями підприємців проект Указу Президента України "Про утворення Національної комісії України з питань регуляторної політики та підприємництва", який після його доопрацювання разом із громадськими об'єднаннями підприємців та погодження із заінтересованими центральними органами виконавчої влади буде направлено до Кабінету Міністрів України.

 

 

Перший заступник Голови комісії

з проведення реорганізації

Міністерства економіки України                       В.І. Мунтіян

  

  

 

 

 

 

  

 

Всеукраїнське об'єднання малого та середнього бізнесу "Фортеця"

01024, м. Київ, вул. Шовковична, 24, офіс 13

 

Пошук на сайті

Вхід на сайт