п'ятниця, 09.06.2023

Звернення ГО «Асоціація Хмельницьких ринків» до народного депутата України С.В. Мандзія щодо підтримки законопроєкту №6376 стосовно відтермінування строків роширеного застосування РРО

Громадська організація

„АСОЦІАЦІЯ  ХМЕЛЬНИЦЬКИХ  РИНКІВ” 

29016, м. Хмельницький, пров. Геологів, 2, код ЄДРПОУ 26430979,  р/р UA433003460000026009019348301

в АТ «АЛЬФА - БАНК» , код ЄДРПОУ 23494714 ,  тел.(0382) 70-61-80 , e-mail: ahr2003@ukr.net

_________________________________________________________

Вих. № 119 від « 06 »  грудня  2021 р.

Народному  депутату України

МАНДЗІЮ  С. В.

_________________________________

01008, м. Київ, вул. Грушевського, 5.

Верховна Рада України

Щодо підтримки

законопроекту №6376

від 02.12.2021 р. щодо

відтермінування строків

розширеного застосування

реєстраторів розрахункових

операцій платниками єдиного

податку

Шановний  Сергію  Володимировичу!

Засвідчуючи Вам свою повагу, ГО «Асоціація Хмельницьких ринків» звертається до Вас як народного депутата України, який авторитетно представляє Хмельниччину та м. Хмельницький в Верховній Раді України з питання, яке потребує Вашої підтримки та сприяння. Зміст питання в наступному.

Як відомо, в прикінцевих положеннях ЗУ №1017-ІХ від 01.12.2020 р. з метою врегулювання на законодавчому рівні з урахуванням реального стану справ в економіці країни,  карантину та локдаунів, пов’язаних з пандемією COVID-19, враховуючи необхідність узгодження та прийняття виваженого рішення щодо умов та правил застосування реєстраторів розрахункових операцій (в подальшому – РРО) платниками єдиного податку, була прийнята норма щодо відтермінування їх застосування до 01.01.2022 року.

В останній декаді грудня 2020 р. з метою напрацювання та прийняття узгодженого та виваженого рішення у вигляді законопроекту з вище зазначеного питання, а також низки інших актуальних питань щодо ведення підприємницької діяльності представниками малого підприємництва, відповідним Указом Президента України була створена Рада з питань розвитку малого підприємництва при Президентові України (в подальшому – Рада).

Дана Рада працювала протягом всього 2021 року, напрацювавши низку узгоджених, компромісних  пропозицій та законопроектів для врегулювання роботи, діяльності малого підприємництва, але, на жаль, в силу низки причин об’єктивного та суб’єктивного характеру, напрацьовані цією Радою пропозиції та норми не були поки що розглянуті та, відповідно, прийняті.

Тому, враховуючи той факт, що на 01.12.2021 р. стан справ щодо узгоджених та виважених умов та порядку застосування РРО представниками мікро- та малого підприємництва, які працюють на єдиному податку в умовах пандемії, карантинних обмежень, а також, на жаль, відсутності за станом на грудень 2021 р. 100% покриття всієї території країни мережами інтернет – зв’язку (особливо в сільській та високогірній місцевості), через які передається звітність по використанню РРО,  на законодавчому рівні, як планувалось, не визначено, що призведе до значних витрат на придбання ВВО та ускладнень в роботі мікро- та малого підприємництва з ними,  23-ма народними депутатами України  - як представниками різних депутатських фракцій і груп, так і позафракційними був поданий та зареєстрований 02 грудня 2021 р. законопроект №6376 «Про внесення змін до Податкового кодексу України (щодо відтермінування строків розширеного застосування реєстраторів розрахункових операцій платниками єдиного податку)», яким пропонується відтермінування застосування РРО для представників єдиного податку І – ІІ груп до 01 січня 2023 року, отже на один календарний рік.

Варто зазначити, що серед співавторів цього дуже важливого та необхідного на даний час законопроекту, що є терміновим в частині його розгляду та прийняття, є п’ять представників депутатської фракції ПП «СЛУГА  НАРОДА», а саме: Марченко Л. І. (№63 в загальнодержавному  виборчому списку партії), Галушко Л. М. (мажоритарний виборчий округ №97), Капельчук Ю. О. (мажоритарний виборчий округ №124), Мазурашу  Г. Г. (мажоритарний виборчий округ №203), Яцик Ю Г. (мажоритарний виборчий округ №203).

Виходячи з вище викладеного та з метою зняття гострих, проблемних та неузгоджених питання щодо умов, порядку та способу використання РРО представниками мікро- та малого підприємництва, які працюють на єдиному податку до прийняття відповідного узгодженого та виваженого законопроекту, що визначав би прозорі та справедливі умови роботи малого бізнесу в частині використання РРО, як пропонував та пропонує Президент України, ГО «Асоціація Хмельницьких ринків» звертається до Вас, шановний Сергію Володимировичу, та Ваших колег з клопотанням підтримати законопроект №6376 від 02.12.2021 р. «Про внесення змін до Податкового Кодексу України (щодо відтермінування строків розширеного застосування реєстраторів розрахункових операцій платниками єдиного податку)», та, враховуючи його важливість, актуальність та брак часу щодо розгляду та прийняття, сприяти включенню його до порядку денного на розгляд ВРУ як терміновий та, відповідно, розглянути та прийняти протягом одного засідання як за основу, так і в цілому.

Переконані, що підтримка цього законопроекту народними депутатами України депутатської фракції ПП «СЛУГА  НАРОДУ» та його прийняття створить позитивний імідж як Президентові України, так і політичній силі, яку Ви представляєте.

Сподіваємось на Ваше розуміння та підтримку в даному питанні.

Про підсумки розгляду даного листа – клопотання просимо Вас поінформувати ГО «Асоціацію Хмельницьких ринків» за адресою: ГО «Асоціація Хмельницьких ринків», провулок Геологів, 2, м. Хмельницький, 29016 та/або на електрону адресу: ahr2003@ukr.net

З повагою,

голова ГО

«Асоціації Хмельницьких ринків»                                     Гуменюк А. І.

Виконавчий директор Асоціації,

член Ради підприємців при КМУ                                        Сніховський О. О.

 

Пошук на сайті

Вхід на сайт