четвер, 17.01.2019

Звернення ГО "Асоціація Хмельницьких ринків" до Прем'єр-міністра України щодо недопущення прийняття законопроектів №7000 та №7116

 

Громадська організація

„АСОЦІАЦІЯ  ХМЕЛЬНИЦЬКИХ  РИНКІВ”


 

Голові

Кабінету Міністрів України

ГРОЙСМАНУ  В. Б.

 

Щодо недопущення прийняття

проекту Державного бюджету

України на 2018 рік у пропоно-

ваній Урядом редакції (реєстр.

№ 7000) та супровідного до нього

проекту змін до Бюджетного

кодексу України (реєстр. № 7116)

за станом на вересень 2017 р.ЗВЕРНЕННЯ

Шановний Володимире Борисовичу!Засвідчуючи Вам свою повагу, громадська організація «Асоціація Хмельницьких ринків», що представляє ринки м. Хмельницького, на яких здійснюють свою підприємницьку діяльність та торгівлю більш ніж 25 тисяч осіб,  є членом Ради підприємців при Кабінеті Міністрів України звертається до Вас як до  Голови Уряду, з дуже важливого та актуального питання, що турбує нашу Асоціацію – активного представника територіальної громади м. Хмельницького, розгляд якого потребує Вашої особистої підтримки та сприяння.

Як відомо, у відповідності до чинного законодавства України Кабінетом Міністрів України (в подальшому – КМУ) в середині вересня 2017 року у Верховну Раду України  був внесений проект Закону України « Про Державного бюджет України на 2018 рік», реєстр. № 7000, а також  супровідний до нього проект Закону України «Щодо внесення змін до «Бюджетного кодексу України», реєстр.  № 7116.

Уважно розглянувши та вивчивши показники законопроекту №7000 щодо показників Державного Бюджету України на 2018 рік та запропонованих КМУ змін до Бюджетного кодексу України, які викладені в законопроекті №7116, ГО «Асоціація хмельницьких ринків» з вимогою не допустити скорочення фінансової спроможності місцевого самоврядування у 2018 році та зберегти не лише «обличчя» проведення реформи децентралізації, але й її суть – становлення спроможних територіальних громад.

Адже, на жаль, для місцевих територіальних громад, для мешканців міст, містечок та селищ, послідовно під заяви найвищих посадових осіб Держави про незворотність реформ та підтримку місцевого самоврядування, в реальності центральними органами виконавчої влади країни вчиняються всі кроки щодо згортання реформи місцевого самоврядування та фактичного зменшення ресурсної спроможності територіальних громад.

На превеликий жаль, засади проекту закону України «Про Державний бюджет України на 2018 рік» та  проект Закону України «Щодо внесення змін до «Бюджетного кодексу України» продовжують знищення фінансової спроможності місцевих громад, адже покладає на так звані  «плечі» місцевих бюджетів:

- оплату пільг за житлово-комунальні послуги (електроенергії, газу, послуг теплопостачання, водопостачання, водовідведення) для відповідних категорій населення. В масштабах всієї країни це близько 7 млрд. грн.;

- оплату заборгованості населення за житлово-комунальні послуги. А це близько 8 млрд. грн.;

- оплату перевезення пільгових категорій громадян, що становить у загальних показниках близько 2,5 млрд. грн.;

- фінансування медичної і освітньої сфери, у зв'язку з прогнозованою недостатністю коштів згідно проекту Державного бюджету України на 2018 рік у розмірі понад 10 млрд. грн.

Ще одним негативним аспектом в напрямку згортання розвитку місцевих громад та регіонів України є пропонована Урядом країни зміна умов реверсної дотації (вилучення до Державного бюджету коштів місцевих громад), а саме збільшення розміру реверсної дотації з 50 до 80%.

У 2018 році, я выдомо,  реверсну дотацію до державного бюджету змушені будуть перераховувати 169 місцевих бюджетів, в тому числі 6 обласних бюджетів, 66 бюджетів міст обласного значення, близько 50-ти  районних бюджетів та півсотні бюджетів об'єднаних територіальних громад. Ми не станемо зазначати конкретні цифри втрат для місцевих бюджетів інших міст та територіальних громад України, та втрати бюджету лише нашого м. Хмельницького становлять в межах 200 млн. гривень, що є для нас, представників територіальної громади, неприпустимим.

Будь-яка необґрунтована, визначена без достатніх ґрунтовних розрахунків центральними органами влади втрата/перерозподіл найнеобхідніших доходів територіальних громад на витрати функціонування ЖКХ, медичної галузі регіону, освіти, виконання нових регіональних/міських інфраструктурних проектів, тощо, на користь значно збільшених потреб центральних структур (а саме: значно збільшене фінансування органів Прокуратури, МВС, СБУ, інших контролюючих органів над контролюючими органами, органів державної влади та всіх відповідних похідних структур, які є лише споживачами бюджетних коштів за умови сталих проявів корупції), несе системну, структурну загрозу існування не тільки органам місцевого самоврядування зокрема, а й Україні як державі – в цілому.

Кожен з нас, шановний Володимире Борисовичу, згадує, що саме завдяки єдності, самоорганізації, системної роботи органів місцевого самоврядування, їх територіальних громад  в найважчі для України місяця Російської агресії 2014 – першої половини 2015 року попри загальнодержавну кризу, наша країна – Україна вистояла! Це є наше надбання, про яке ми повинні постійно пам'ятати.

Також звертаємо Вашу увагу, що відповідне звернення з даного питання на  Вашу адресу як Голови  Уряду, на адресу Голови Верховної Ради України А. Парубія, було прийнято депутати Хмельницької міської ради сьомого  скликання на черговій вісімнадцятій сесії міської ради 25 жовтня 2017 року і направлено, яке наша Асоціація та, переконані, територіальна громада міста, в цілому підтримує.

Враховуючи вищевказане та з метою гарантування незворотності розпочатої реформи місцевого самоврядування, ГО «Асоціація хмельницьких ринків»,

ПРОСИТЬ:

1. Не допустити прийняття проекту Закону України «Про Державний бюджет України на 2018 рік» у запропонованій Урядом редакції, реєстр. № 7000, від 15.09.2017р. та супровідного до нього проекту Закону України  «Щодо змін до Бюджетного кодексу України», реєстр. № 7116.

2. Доопрацювати вищевказані законопроекти із врахуванням інтересів місцевих громад та відповідно до мети реформи місцевого самоврядування.

Сподіваємося на ваше розуміння та підтримку в даному питанні.

Щодо підсумків розгляду даного листа-звернення просимо Вас поінформувати нашу Асоціацію у передбачені законодавством терміни за адресою: 29016, м. Хмельницький, вул. Геологів, 18/2, ГО «Асоціація Хмельницьких ринків».

З повагою,

Голова  ГО

«Асоціації Хмельницьких ринків»,

радник Хмельницького міського голови                                 Таратасюк В. Р.

виконавчий директор Асоціації,

член ради підприємців при КМУ,

член правління ВГО «Фортеця»,

помічник-консультант

народного депутата України                                                     Сніховський О. О.

 

 

Пошук на сайті

Вхід на сайт