п'ятниця, 09.06.2023

Інформаційний лист ГО "Асоціація Хмельницьких ринків" про робочій візит на Хмельниччину Голови Державної регуляторної служби України

 

Громадська організація

„АСОЦІАЦІЯ  ХМЕЛЬНИЦЬКИХ  РИНКІВ”


 

 

 

 

Інформаційне повідомлення.

 

Про робочій візит на Хмельниччину

Голови Державної регуляторної

служби України Ляпіної К. М. 29-30

жовтня 2017 року.Шановна  Оксана Петрівна!

Шановні коллеги!Засвідчуючи Вам свою повагу, ГО «Асоціація Хмельницьких ринків» надає Вам інформацію про робочій візит на Хмельниччину голови Державної  регуляторної служби України (колишньої – Держкомпідприємництва, в подальшому – ДРС України)  ЛЯПІНОЇ  Ксенії Михайлівни, який проходив за активної участі та підготовки нашої Асоціації протягом 29-30 жовтня 2017р.

В неділю, 29-го жовтня, Ляпіна К. М. відвідала з візитом м. Кам'янець-Подільский. Під час візиту вона відвідала Старе місто,  Стару Фортецю,  провела робочу зустріч в приміщенні Кам'янець-Подільської міської ради за участю керівника сектору ДРС України у Хмельницькій області Трачук Д. М., члена Ради підприємів при КМУ, виконавчого директора ГО «Асоціації Хмельницьких ринків», члена правління ВГО «Фортеця» Сніховського О. О., голови ХОО Всеукраїнської профспілки працівників і підприємців торгівлі, громадського харчування та сфери побуту Краєвського В. М., уповноважного представника Кам'янець-Подільської міської ради з представниками – активом малого підприємництва міста, членами місцевої профспілки працівників, підприємців торгівлі, громадського харчування і сфери побуту, яку очолює ФОП Л. Боярська.

Під час зустрічі голова ДРС України Ляпіна К. М. стисло зупинилась на завданнях та напрямках роботи Служби в частині захисту законних прав представників бізнесу в частині дерегуляції та недопущення додаткового необґрунтованого економічного навантаження на бізнес, ефективного захисту малого бізнесу на регіональному рівні через застосування та проведення М-тестів, які з 2016 року стали обов'язковими для кожного органу державного та місцевого самоуправління, тощо. В своєму виступі голова ДРС України зазначила про неприпустимість запровадження як додаткових РРО, так інших форм обліку доходів для СПД (книг обліку) у запропонованих окремими народними депутатами України законопроектах, що за лише за попередніми розрахунками, які здійснила Служба за методою М-тестів, призведе до додаткового необґрунтованого навантаження на малий бізнес без будь-якого механізму компенсацій з боку держави на суму до 13,5 млрд. грн., що є неприпустимим. Саме тому ці ініціативи народних депутатів України, які викладені в законопроектах №6757 від 17.07.17р., №6759 від 17.07.17р. та №7142 від 27.09.17р., не підтримуються ДРС України та будуть блокуватися на всіх етапах.

Також голова ДРС України зазначила, що з 2018 року припиняється дія мораторію на здійснення перевірок державних контролюючих органів СПД, але, як зазначила голова Служби, зазначені перевірки мають здійснюватись виключно та у відповідності до затвердженого та оприлюдненого на відповідних офіційних інтернет-сайтах контролюючих органів переліку СПД, які підлягають перевірці, а також згідно відповідного затвердженого графіку. Контролюючі органи повинні приходити на перевірку з чітко визначеним переліком документів (в першу чергу з направленням на перевірку). Перелік таких документів для здійснення перевірки розміщено на інтернет-ресурсі ДРС України. Будь-які порушення даних умов є неприпустимими і СПД має всі законні права не допускати перевіряючи до перевірки.

Позапланові перевірки СПД можливі за скаргою фізичної особи-споживача, але/та лише і виключно з саме того питання, з якого була написана/подана скарга на СПД. Проведення будь-якої більш розширеної перевірки з інших питань в даному випадку – не допускається та підлягають оскарженню. До кінця 2017-року на сайті ДРС України, як зазначила голова ДРС України Ляпіна К. М., будуть підготовлені, скомпоновані та вказані посилання на інтернет-ресурси відповідних контролюючих органів, де будіть розміщені затверджені графіки планових перевірок з переліком СПД. Також голова ДРС України зазначила, що відповідні графіки планових перевірок з зазначенням переліку СПД мають бути оприлюднені і на інтернет-ресурсах регіональних відділень контролюючих органів і запросила відслідковувати дані питання.

Завершуючи свій виступ, голова ДРС України Ляпіна К. М. закликала присутніх на зустрічі СПД звернути свою увагу та увагу колег на те, що в прийнятому ВРУ та підписаному Законі України, який стосується пенсійного забезпечення громадян України (так звана пенсійна реформа) міститься норма, що СПД, які працюють на І групі спрощеної системи оподаткування, з 01 січня 2018 року скасовується пільгова ставка по сплаті ЄСВ (50%) та будуть сплачувати ЄСВ у повному обсязі (100%), що, звичайно, викличе додаткові витрати для зазначених  фізичних осіб - СПД.

Під час свого виступу член Ради підприємців при КМУ, виконавчий директор ГО «Асоціації Хмельницьких ринків», член правління ВГО «Фортеця» Сніховський О. О. стисло зупинився на актуальних, проблемних питаннях законодавства, проти яких виступає малий бізнес України – законопроекти, якими передбачається застосування для «спрощенців» всіх категорій РРО, додаткових книг обліку товарних цінностей, тощо, про які зазначалося в виступі Ляпіної К. М., та були спрямовані відповідні листи з аргументацією позиції щодо неможливості прийняття зазначених законопроектів, які призведуть до фактичної руйнації спрощеної системи оподаткування, а з іншого боку – на питання необхідності термінового включення до порядку денного ВРУ проекту ЗУ №5711 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо врегулювання адміністративної відповідальності за порушення трудового законодавства» від 25.01.17р., яким передбачено значне зниження чинних сум штрафних санкцій для СПД  в частині можливих порушень трудового законодавства (від 37000 до 320000 грн.) з приведенням їх до розмірів, які визначені Адміністративним Кодексом України.

Крім зазначеного Сніховський О. О. стисло зупинився на аспектах та напрямках діяльності Ради підприємців при КМУ, ВГО МСБ «Фортеця» в частині підтримки малого підприємництва, системі, принципах, завданнях  та досягненнях в роботі громадського об'єднання «Асоціації Хмельницьких ринків», яка працює в Хмельницькому з 2003 року, запропонував присутнім представникам СПД, які працюють на ринках міста, співпрацю, тощо.

Голова ХОО Всеукраїнської профспілки працівників і підприємців торгівлі, громадського харчування і сфери побуту Краєвський В. М.  у своєму виступі акцентував увагу представників підприємництва на напрямках та шляхах захисту своїх законних прав у правовий (юридичний) спосіб, системну та послідовні юридичну підготовку відповідних листів та звернень до органів державної та місцевої влади, силових структур, інших СПД,  до судових органів, уважне вивчення чинної нормативно-правової бази та відповідних проектів на етапі їх підготовки, всебічної співпраці з місцевими органами влади в частині розвитку та діяльності малого бізнесу у сфері торгівлі, громадського харчування і сфери послуг, тощо.

Представники малого підприємництва м. Кам'янець-Подільського – учасники зустрічі під час спілкування окрім проблемних питань щодо неможливості допущення додаткового необґрунтованого застосування для «спрощенців» РРО та інших форм обліку, фінансових навантажень, про що зазначалось всіма сторонами під час зустрічі, також були підняте актуальне для них проблемне питання щодо умов їх діяльності на головному, центральному ринку міста, що належить регіональному представництву «Укрспоживспілки», значно і необґрунтовано завищеної, на думку підприємців, вартості оренди та надання послуг по торговим місцям, а також небажання адміністрації/керівництва ринку шукати компромісу, йти на поступки підприємцям, тощо..

Голова ДРС України Ляпіна К. М., а також учасники зустрічі Сніховський О.О., Краєвський В. М., Трачук Д. М., долучившись до обговорення  питань, визначених СПД, які приймали участь в зустрічі, надали відповідні рекомендації щодо процедури та алгарітму вивчення та розгляду питання та висловили свою готовність в сприянні в розв'язанні піднятого підприємцями питання.

Керівник сектору ДРС України у Хмельницькій області поінформувала присутніх учасників зустрічі – СПД про те, що в області при секторі ДРС працює експертна група, яка розглядає наявні проблемні питання з питань регуляторної політики, які є у бізнес-середовищі, та надає свої рекомендації, надає, у разі необхідності, свою підтримку та запросила підприємців до активної співпраці як з сектором ДРС України в Хмельницькій області, так і до співпраці з експертною радою.

На цьому зустріч було завершено.

В понеділок, 30 жовтня 2017 року, за ініціативою ДРС України в м. Хмельницькому в приміщенні актової зали університету управління та права проходив міжрегіональний семінар за участю представників ДРС України всього західного регіону країни та Чернігівської області, представників бізнес-асоціації зазначених регіонів на тему: «Розвиток регуляторної політики: нові інструменти та переваги їх застосування».

Метою проведення семінару було обговорення з представниками бізнес-об'єднань  практичне застосування норм регуляторного законодавства та законодавства з питань державного нагляду для забезпечення прав та інтересів суб'єктів господарювання.

В рамках проведення семінару присутнім учасникам було презентовано та доведено низку важливих, корисних та потрібних для СПД питань, що стосуються аналізу регуляторного впливу (АРВ), та зокрема:

- Методологія застосування М-Тесту та можливості впливати на ухвалення регуляторних рішень, які приймаються, зокрема, місцевими органами влади та місцевого самоврядування;

- Практичні аспекти М-Тесту на прикладі місцевих регуляторних актів;

- Застосування он-лайн інструментів для визначення адміністративного навантаження на бізнес;

- Оцінка впливу регуляторних актів на конкуренцію.

Презентовані та доведені під час семінару питання розміщені на інтернет-ресурсі ДРС України.

(Інформація про семінар розміщена на інтернет-ресурсі ДРС України)

В роботі семінару прийняв участь заступник Хмельницького міського голови Гончарук В. В.

В рамках проведення семінару головою ДРС України Ляпіна К. М. провела зустріч з представниками бізнес-асоціацій з актуальних проблемних питань бізнесу, що стосуються питань регуляторної політики та дерегуляції.

Під час зустрічі – спілкування голова ДРС України звернула увагу присутніх  на те, що з 01 січня 2018 року припиняється дія мораторію на проведення перевірок контролюючими органами СПД та закликали бізнес-спільноту більш активно в межах чинного законодавства відстоювати свої права, більш активно в практичному ключі реалізовувати на практиці використовувати наявну необхідну для свого захисту інформацію, яка розміщена на інтернет-ресурсі ДРС України, застосовувати ті практичні поради, методології, які були викладені під час семінару.

Представниками бізнес-асоціацій, СПД під час зустрічі були підняті проблемні питання, а саме: - щодо неприпустимості для мікро та малого підприємництва розгляду та прийняття законопроектів (№7142 та ін.), які примушують останніх масово застосовувати РРО, додаткові механізму обліку та звітності (книги обліку), що призведе до практичного припинення діяльності зазначеної категорії СПД;

- розрахунку нормативно-грошової оцінки земель в межах населених пунктах (містах), проблематику їх методології та механізму розрахунку;

- індексації нормативно-грошової оцінки земель, застосування тих чи інших коефіцієнтів*;

- механізму вирішення спірних питань на місцевому рівні в частині застосування та проведення регуляторних процедур між СПД та органами місцевого самоврядування, оскарження неправомірних рішень останніх;

- про  проблемні питання роботи робочої групи при Мінфіні в питанні напрацювання змін та пропозицій до законодавства в частині застосування та використання РРО та ін.

Відповідаючи на запитання під час дискусії, голова ДРС України зазначила, що:

- позиція ДРС України щодо законопроектів №7142 від 27.09.17р.. №6757 від 17.07.17р., №6759 від 17.07.17р., якими передбачається необґрунтоване, недоцільне і нелогічне в даних економічних умовах примусове значне додаткове економічне навантаження на мікро та мале підприємництво, - негативна, яка чітко викладена на інтернет-ресурсі ДРС України, де приведені відповідні економічні розрахунки в які великі суми витрат призведене прийняття цих законопроектів (до 13,5 млрд. грн.);

- вирішення спірних/проблемних питань на місцевому рівні між СПД та органами самоврядування слід вирішувати у передбачений законодавством спосіб – через судові інстанції  (інформаційні матеріали, роз'яснення та рекомендації з даного питання, як зазначила голова Регуляторної служби, є на інтернет-ресурсі ДРС);

- розгляд питань механізму та порядку формування розрахунків нормативно-грошової оцінки земель в частині дотримання регуляторних процедур потребує більш глибокого та ретельного вивчення;

- можливо, як варіант, на площадці саме ДРС України, використовуючи напрацьовані пропозиції та зауваження, підготувати відповідні матеріали, які можуть лягти в основу пропозицій змін та доповнень до законодавства в частині застосування та використання РРО з урахуванням інтересів та позиції саме малого підприємництва, тощо.

*(Щодо питання розміру коефіцієнтів індексації нормативно-грошової оцінки земель, необхідно зазначити, що за активною роботою нашої Асоціації в цьому напрямку протягом 2016 року, під час внесення змін до Податкового Кодексу України була врахована запропонована нашою Асоціацією спочатку Міністерством фінансів України, а потім і ВРУ поправка до п. 289.2. ст. 289 ПКУ, якою визначений максимально допустимий коефіцієнт індексації нормативно-грошової оцінки землі в розмірі 115 (іншими словами – не більш 15%), що є значним позитивом за умов значних інфляційних процесів в країні.)

В роботі семінару та в дискусії-спілкуванні прийняли активну участь член Ради ВГО «Фортеця», член громадської Ради при ДРС України, Президент «Союзу ювелірів України»  Д. Видолоб та член Ради ВГО «Фортеця» Н. Потапова.

Після завершення роботи семінару та зустрічі з бізнес-асоціаціями голова ДРС України Ляпіна К. М., представники ДРС України, керівник сектору ДРС України у Хмельницькій області Трачук Д. М., член Ради підприємців при КМУ, виконавчий директор ГО «Асоціації Хмельницьких ринків» Сніховський О. О. відвідали ПрАТ «Хмельницьку маслосирбаза» (торгова марка «Вершковий Рай») у м. Хмельницькому, де ознайомились з роботою одного з найбільших працюючих підприємств харчової та переробної промисловості регіону, на якому на даний час працює до 600 осіб.

Під час спілкування голови ДРС України з директором підприємства Сакіним С. О. були підняті та обговорені питання  процедур отримання тих чи інших дозволів та сертифікатів, процедура отримання яких входить в компетенцію регуляторної Служби, зокрема тих, які необхідні для відправки продукції за кордон, проблеми кадрового забезпечення, перспектив розвитку підприємства, тощо.

____________________________________________________________

Інформацію підготував

Виконавчий директор ГО

«Асоціації Хмельницьких ринків»,

член ради підприємців при КМУ,

член правління ВГО «Фортеця» Сніховський О. О.


 

Пошук на сайті

Вхід на сайт