субота, 19.01.2019

Звернення ГО "Асоціація Хмельницьких ринків" до співавторів законопроекту №7142 щодо відкликання їх підпису з-під даного документу

 

Громадська організація

„АСОЦІАЦІЯ  ХМЕЛЬНИЦЬКИХ  РИНКІВ”


Народному депутату України

ФРОЛОВУ М.О.

___________________________________

01008, м. Київ, вул. М. Грушевського, 5.

Верховна Рада України

Народному депутату України

ЧЕКІТІ  Г. Л.

__________________________________

Народному депутату України

ДЕМЧАКУ  Р. Є.

__________________________________

Народному депутату України

ГУЛЯЄВУ  В. О.

_________________________________

Народному депутату України

ШИНЬКОВИЧУ  А .В.

_________________________________Щодо проекту Закону України

№7142 «Про внесення змін до

Податкового Кодексу України

Та деяких законодавчих актів

України щодо заходів з детініза-

ції обігу товарів і послуг »

від 27.09.2017р.Шановний народні  депутати України!

 

Засвідчуючи Вам свою повагу, ГО «Асоціація Хмельницьких ринків», що представляє ринки м. Хмельницького, на яких здійснюють свою підприємницьку діяльність та торгівлю більш ніж 25 тисяч осіб, звертається до Вас як до народних депутатів України – авторів проекту ЗУ №7142 від 27.09.2017 р. з дуже важливого та актуального питання, що турбує кожного представника малого та середнього підприємництва, розгляд якого потребує Вашої особистої підтримки та сприяння.

Як відомо, 27.09.2017 року у Верховній Раді України за Вашим поданням зареєстровано проект Закону України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо заходів з детінізації обігу товарів і послуг» реєстр. №7142.

Уважно розглянувши зазначений законопроект, ГО «Асоціація Хмельницьких ринків» має підстави вважати, що   розгляд та прийняття проекту ЗУ №7142  фактично знищить спрощену систему оподаткування, існування якої підприємці України, та, зокрема Хмельниччини, відстоювали роками.
Зазначений законопроект №7142 на наше переконання містить норми, проти яких малий та середній бізнес системно виступав,  виходив на багатотисячні акції під будівлю Верховної Ради України починаючи з 2005 року, аргументовано висловлюючи свою позицію, а саме:

-          здійснення платниками єдиного податку оприбуткування та обліку отриманих (придбаних) товарів на підставі первинних документів, що підтверджують отримання (придбання) товарів;

-             обмеження платників єдиного податку у виборі контрагента (постачальника товарів), встановлюючи преференції для платників податку на додану вартість;

-      розширення сфери обов'язкового застосування реєстраторів розрахункових операцій на спрощеній системі оподаткування;

- зобов'язання забезпечити зберігання первинних документів, що підтверджують отримання (придбання) ними товарів не менш як 1095 днів з дати їх відображення в Книзі обліку доходів і витрат, а у випадку невнесення відомостей про такі документи до Книги обліку доходів і витрат – не менш як 1095 днів з дати їх складання (нова норма, що пропонується до п.п 296.1.2 Податкового Кодексу України);

-     встановлення заборони для підприємців, які здійснюють продаж (реалізацію) лікарських засобів та/або надають побутові послуги з ремонту та/або виготовлення за індивідуальним замовленням ювелірних чи побутових виробів з дорогоцінних металів, дорогоцінного каміння, дорогоцінного каміння органогенного утворення та напівдорогоцінного каміння, здійснювати діяльність на першій групі єдиного податку.

Також необхідно зазначити, що законопроект №7142 містить норми, які негативно вплинуть на умови ведення малого та середнього бізнесу, такі як:

- впровадження нового обов'язкового реквізита розрахункового документу - QR-коду, що додатково збільшить витрати малого та середнього бізнесу при використанні РРО;

- багатократне збільшення штрафів для підприємців за порушення законодавства у сфері застосування реєстраторів розрахункових операцій та впровадження додаткових механізмів податкового контролю без спрощення процедури адміністрування, без надання можливості використання гаджетів в якості РРО та умовно безкоштовного програмного забезпечення для них.

Звертаємо також Вашу увагу на те, що практично ідентичний за назвою,  змістом та суттю законопроект № 6758 «Про внесення змін до Податкового Кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо заходів з детенізації обігу товарів, послуг та уніфікації обігу доходів та витрат фізичними особами – підприємцями»  був внесений та зареєстрований групою народних депутатів України 17.07.2017р. та, враховуючи  той загальний  негативний суспільний  резонанс, який він викликав серед підприємницьких кіл – сотень тисяч представників малого бізнесу, його норми, що фактично були спрямовані на знищення спрощеної системи оподаткування та малого підприємництва в країні, даний законопроект був відкликаний його авторами 10.08.2017 р.   Та всі ключові норми, які містились в цьому законопроекті і проти яких виступив малий бізнес, практично перейшли в підготовлений і запропонований Вами законопроект №7142. Тому ми звертаємося до Вас з застереженням, що проект ЗУ №7142, його норми, викликають  такий же великий негативний суспільний резонанс, не сприйняття за своєю суття серед представників малого підприємництва, як і відкликаний законопроект №6758.

Варто зауважити, що під час свого Щорічного послання до Верховної Ради України 07 вересня 2017 р. Президент України Порошенко П. О. звернувся до депутатів Верховної Ради України з відповідним проханням -  застереженням: «...При підготовці бюджету 2018 року пропонував би утриматися від чергових пропозицій скасувати або вихолостити єдиний податок. В мене прохання, треба дати хоч трохи людям, які називаються середнім класом, попрацювати в режимі кількарічного планування...». А законопроект №7142 за своїм змістом та суттю, потребою внесення низки змін до Податкового Кодексу України та проекту ЗУ «Про Державний бюджет України на 2018 рік» з врахуванням термінів і часу його реєстрування в Верховній Раді України та реальних перспектив можливого розгляду в Парламенті в останні дні перед 2018 роком, явно не відповідатиме змісту слів, висловлених Головою Держави.

Враховуючи вище викладене, ГО «Асоціація Хмельницьких ринків» вважає неприпустимим прийняття Верховною Радою України проекту Закону України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо заходів з детінізації обігу товарів і послуг» від 27.09.2017 реєстр. №7142 та, відповідно, звертається до Вас з проханням відкликати Ваш підпис під зазначеними законопроектом – проектом Закону України №7142.

Сподіваємося на Ваше розуміння та підтримку в даному питанні.З повагою,

Голова ГО

«Асоціація Хмельницьких ринків»,

радник Хмельницького міського голови                                  Таратасюк  В. Р.

Виконавчий директор Асоціації

член Ради підприємців при КМУ,

член Правління ВГО МСБ «Фортеця»                                      Сніховський О. О.


 

Пошук на сайті

Вхід на сайт