четвер, 08.06.2023

Відповідь виконавчого комітету Хмельницької міської ради на звернення ГО "Асоціація Хмельницьких ринків" щодо зменшення ставки єдиного податку для платників єдиного податку ІІ групи

ХМЕЛЬНИЦЬКА МІСЬКА РАДА

ВИКОНАВЧИЙ КОМІТЕТ


Голові громадської організації «Асоціація Хмельницьких ринків»

Таратасюку В.Р.

 

Шановний Валерію Романовичу!

 

Відповідними управліннями міської ради розглянуто Ваше звернення щодо зменшення ставки єдиного податку для платників 2-ї групи спрощеної системи оподаткування, обліку та звітності.

Повідомляємо наступне.

З метою зменшення податкового навантаження на малий та середній бізнес внаслідок збільшення розміру мінімальної заробітної плати, враховуючи Ваше звернення та звернення приватних підприємців, що здійснюють діяльність на ринках міста, депутатами Хмельницької міської ради на позачерговій десятій сесії 29.12.2016 року прийнято рішення про значне зменшення розмірів місцевих податків і зборів.

Так, згідно прийнятого рішення від 29.12.2016 року №8 «Про внесення змін до рішення 4-ї сесії міської ради від 27.01.2016 року «Про встановлення місцевих податків і зборів в м. Хмельницькому», зменшено ставки єдиного податку для 2-ї групи платників з 20% до 15% розміру мінімальної заробітної плати на 01.01.2017 року, тобто з 640 грн. до 480 грн. в місяць. В місті Хмельницькому таких платників налічується понад 6,5 тисяч суб»єктів підприємницької діяльності і всі вони в 2017 році будуть сплачувати на 160 гривень єдиного податку менше, ніж аналогічні платники в інших містах України.

Крім того, згідно вищезазначеного рішення сесії міської ради вдвічі зменшено ставки податку на житлову та нежитлову нерухомість, відповідно, з 1% і 0,5% до 0,5% і 0,25%).

Також вдвічі зменшено ставку збору за місця для паркування транспортних засобів з 0,03%о до 0,015%) розміру мінімальної заробітної плати та середньоринкову вартість автомобіля, для обчислення транспортного податку, з 750 мінімальних розмірів заробітної плати до 375 розмірів.

А згідно рішення сесії міської ради від 29.12.2016 року №7 «Про продовження дії на 2017 рік відсотків від нормативної грошової оцінки, що враховуються для розрахунку річної орендної плати за землю, встановлених додатком до рішення міської ради від 04.03.2015 року №8», ставки орендної плати за землю для всіх платників по місту зменшено в середньому на 18%, а для ринків - до мінімально можливого рівня в розмірі 3%.

Враховуючи вищевикладене. вважаємо, що міською радою, в межах делегованих повноважень, здійснені заходи та прийняті відповідні рішення щодо зменшення податкового навантаження на суб»єктів підприємницької діяльності та мешканців міста.

 

З повагою

заступник міського голови                                                          А. Бондаренко

 

Пошук на сайті

Вхід на сайт