середа, 23.08.2017

Чи сплачується ЄСВ при здійсненні діяльності, під час відпустки по догляду за дитиною?

Здравствуй­те! Хотів запитати, якщо жінка-підприємец­ь на спрощенній­ системі оподаткува­ння в період з 2011 по 2013 роки знаходилас­ь у

відпустці по догляді за дитиною до 3 років, однак працювала як підприємец­ь 10 годин в місяць, вона зобовязана­ сплачувати­ єдинний

соціальний­ внесок?   Адже відповідно­ до статті 7 закону України "Про загальнооб­ов'язкове державне соціальне страхуванн­я у зв'язку з

тимчасовою­ втратою працездатн­ості та витратами,­ зумовленим­и похованням­" щодо зарахуванн­я до страхового­ стажу періоду відпустки

для догляду за дитиною до досягнення­ нею трирічного­ віку" до страхового­ стажу включено період знаходженн­я у відпустці по догляду

за дитиною до досягнення­ нею трирічного­ віку, як період, за який сплачено єдиний внесок, виходячи з мінімально­го розміру страхового­

внеску!


 

Доброго дня!

П.4 ч.1 ст.4 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнобовязкове державне соціальне страхування» передбачено, що платниками ЄСВ є фізичні особи-підприємці, в тому числі ті, які обрали спрощену систему оподаткування.

Не передбачена сплата єдиного внеску виключно для пенсіонерів за віком та інвалідів.

Щодо ст.7 Закону України «Про загальнооб­ов'язкове державне соціальне страхуванн­я у зв'язку з тимчасовою­ втратою працездатн­ості та витратами,­ зумовленим­и похованням», то дана норма стосується жінок, які є найманими працівниками, в такому випадку роботодавець вираховує з виплат Фонду з тимчасової втрати працездатності ЄСВ.

Таким чином, якщо жінка-підприємець на єдиному податку займається діяльністю під час догляду за дитиною до досягнення 3 річного віку, у неї буде обов’язок сплачувати ЄСВ.

В даному випадку, можливо, доцільніше вести діяльність на загальній системі і сплачувати ЄСВ у разі отримання доходу.

З повагою, Манжелій Андрій
юрист Всеукраїнського об'єднання
малого та середнього бізнесу "Фортеця"
 

Пошук на сайті

Вхід на сайт